Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Raz: sprawa ustalana indywidualnie. Różne "warunki" więc zbyt wiele czynników wpływa na koszty.

Dwa: może tajemnica handlowa?

Pozwól więc że nie odpowiem na to proste pytanie.

 

wnioski:

brak jasnosci

jak znajdziesz jelenia - w mysl zasady codziennie budzi sie nowy tylko trzeba go znalezc :)

wymiana sprezarki to nie operacja na otwartym sercu, gdzie nie wiadomo co sie zdazy

sa tu okreslone czynnosci do wykonania - ale ja sie nie znam, wiec nie bede o nich pisal :)

tajemnica - jaka tajemnica - boisz sie tych co ich juz naciagnales zeby tego nie przeczytali - a tak latwo zrobic sobie tu grono zwolennikow na przyszlosc ...

ciemnote ludziom wciskasz ze zus, podatki itp , kazdy kto prowadzi dzialalnosc i ma pracownikow zna to od podszewki - ja tez.

 

pozwol ze bede nalegal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnioski:

brak jasnosci

jak znajdziesz jelenia - w mysl zasady codziennie budzi sie nowy tylko trzeba go znalezc :)

wymiana sprezarki to nie operacja na otwartym sercu, gdzie nie wiadomo co sie zdazy

sa tu okreslone czynnosci do wykonania - ale ja sie nie znam, wiec nie bede o nich pisal :)

tajemnica - jaka tajemnica - boisz sie tych co ich juz naciagnales zeby tego nie przeczytali - a tak latwo zrobic sobie tu grono zwolennikow na przyszlosc ...

ciemnote ludziom wciskasz ze zus, podatki itp , kazdy kto prowadzi dzialalnosc i ma pracownikow zna to od podszewki - ja tez.

 

pozwol ze bede nalegal

 

To co o mnie piszesz jest mało eleganckie.

Odnoszę wrażenie że nawet OBRAŹLIWE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co o mnie piszesz jest mało eleganckie.

Odnoszę wrażenie że nawet OBRAŹLIWE.

 

hello

jako instalator PCi mozesz wycenic ile bedzie kosztowac wymiana sprezarki, czy nie?

 

po moich postach i Twoich odpowiediach takie wnioski same cisna sie na usta/klawiature

 

ponowie - proste pytnie =prosta odpowiedz

ja w mojej dzialalnosci jaka prowadze mam zawsze obiektywizm, mozliwosc wyceny przed wykonaniem uslugi itd. - jako ze jestes instalatorem od dluzszego czasu - tak mysle- to wiesz ile czasu to zajmuje i co trzeba zrobic zeby ja wymienic- sprezarke na taka sama.

 

20 postow wczesniej mogles wycenic ta "upierdliwa" wymiane sprezarki i nastepne 19postow pewnie wogole by sie nie pojawilo :)

a za ta wycene mysle ze 3/4 forum pomiarzy jak nie cale byloby ci wdzieczne , a tak uzytkownicy PCi pewnie mysla jak ja - tylko uzykownik - ktory potrafi obserwowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszemy o czyms zupelnie innym

PCi pozwoli zesc o 2-3tys rocznie mniej za prad - pod warunkiem ze nie jestes pracownikiem ktorejs ze spolek energetycznych i nie masz jakichkolwiek specjalnych upustow na prad

poniewaz

mam u siebie 60% oswietlenia LED i 40% na zarowkach energooszczednych( tam gdzie zapala sie swiatlo na krotki czas) + laptop + tv led +kuchnia cala w pradzie guzo gotujemy i pieczemy - i nie widze mozliwosci zeby zejsc z rachunkiem za prad ponizej 450-500zł za 2 m-ce , ale to o mnie.

bez 2 zdan taki budynek jaki masz z instalacja wodnego ogrzewania podlogowego i PCi i odpowiednim jej ustawieniem dalaby te oszczednosci - uwierz mi bo mam podobne ocieplenie

znow troszke o mnie - nie mialem tej zimy nizszej temp niz 22stC, a standartem jest 23stC

i jezeli ty zuzywasz 1000kWh wiecej ode mnie w listopadzie - cieplym listopadzie - to ile wiecej zuzyjesz w zimnym styczniu(o ile bedzie zimny - czego bysmy sobie nie zyczyli zapewne obydwoje)

ja zuzyje ok 4500kWh na caly sezon , ty ok 12000kWh - moze 11000kWh na co i cwu

porownaj wielkosc i kubature naszych grzanych powierzchni - dodaj to ile ucieka mi ciepla przez nieogrzewane poddasze, i ok 25m2 szyb ogrodu zimowego

jezeli sie pomylilem - to mnie popraw, i sprawdz jaki miales stan licznika na poczatku listopada 2010 i 2011

 

widzę że "rura ci zmiękła":P

od razu powiem ci że zszedłbyś u mnie max 4000 kwh nocnej taryfy

też mam większość oświetlenia LED, w lecie widać oszczędności a w zimie według głównych liczników nie widać różnicy...

zresztą HenoK już zdążył to wytłumaczyć;)

odnośnie tej różnicy pomiędzy tobą a mną w zużyciu energii...

o te 1000 kwh rozbiegliśmy się przez dwa miesiące (podałem datę od do )

gdybyś pofatygował się poczytać troszkę w moim dzienniku to dowiedział byś się że w październiku miałem awarię mojego układu wentylacyjnego i przez ok. dwa tygodnie miałem ciągłą wymianę powietrza na poziomie ok.380 m3/h przez GWC (temp. w tym czasie ok. 12* )bez rekuperacji, ja jestem cały czas na wyjazdach a żona jak to żona myślała że tak ma być, wilgotność spadła do poziomu 20% a ogrzewanie ciągle uzupełniało straty

szacunkowo myślę że ok. 300 kwh wydmuchałem z domu:mad:

odnośnie zużycia w styczniu, średnia z ostatnich lat to ok. 3-3,5 tys. kwh za dwa miesiące (styczeń-luty )

prowadzę zapiski od dawna i to jest powtarzalne

odnośnie CWU, HenoK napisał o solarze ale to akurat nie w tym budynku który nas interesuje...

tu jest zamontowany odzysk ciepła z prysznica itp. zużywamy poniżej 1000 kwh taniej taryfy na podgrzewanie wody, jakikolwiek sposób poprawienia tego jest nie uzasadniony ekonomicznie;)

jeszcze jedno...

wszyscy (prawie )chełpili się ze słonecznej jesieni i zysków ze słońca, w moim przypadku to jest praktycznie bez znaczenia bo mój budynek stoi wielką ślepą ścianą do południa, pogoda równie dobrze mogła by być deszczowa ..., zużycie energii mam powtarzalne o tej i każdej innej porze roku.

 

to jak z tym interesem ??;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Liwko

Z powodu awarii samej sprężarki w PC - nie.

Sprężarki wcale tak często nie padają, najczęściej to nieszczelności.

W chłodniach, etc. gdzie większość to tłokówki, zdarza się.

W pompie za to miałem np. przypadek że ze sprężarki wylałem 1,5 litra wody oprócz oleju. Po rozszczelnieniu parownika. O dziwo sprężarka przeżyła!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Liwko

Z powodu awarii samej sprężarki w PC - nie.

Sprężarki wcale tak często nie padają, najczęściej to nieszczelności.

W chłodniach, etc. gdzie większość to tłokówki, zdarza się.

W pompie za to miałem np. przypadek że ze sprężarki wylałem 1,5 litra wody oprócz oleju. Po rozszczelnieniu parownika. O dziwo sprężarka przeżyła!!

 

A długo już masz z pompami do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A długo już masz z pompami do czynienia?

Zapomniałem o ostatnim przypadku - ale to dlatego że jeszcze sprężarka działa. Ale jej koniec jest bliski.

Zaciera się sprężarka Mitsubishi w PC Nibe. W starszym modelu, teraz montują Copelanda.

 

A w chłodnictwie od prawie 20lat, pompami od ponad 10. Od 5 lat PC to >>50% działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...