Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

widzę że "rura ci zmiękła":P

od razu powiem ci że zszedłbyś u mnie max 4000 kwh nocnej taryfy

o te 1000 kwh rozbiegliśmy się przez dwa miesiące (podałem datę od do )

gdybyś pofatygował się poczytać troszkę w moim dzienniku to dowiedział byś się że w październiku miałem awarię mojego układu wentylacyjnego i przez ok. dwa tygodnie miałem ciągłą wymianę powietrza na poziomie ok.380 m3/h przez GWC (temp. w tym czasie ok. 12* )bez rekuperacji, ja jestem cały czas na wyjazdach a żona jak to żona myślała że tak ma być, wilgotność spadła do poziomu 20% a ogrzewanie ciągle uzupełniało straty

szacunkowo myślę że ok. 300 kwh wydmuchałem z domu:mad:

zużywamy poniżej 1000 kwh taniej taryfy na podgrzewanie wody, jakikolwiek sposób poprawienia tego jest nie uzasadniony ekonomicznie;)

 

 

to jak z tym interesem ??;)

 

nie wymieklem tylko doszly nowe okolicznosci :)

fakt nie zadalem sobie trudu - ale ty rowniez nie dopisales ze wieksze zuzycie ze wzgledu na....

przy moim zalozeniu - ze zyskujac 7k kWh * 0,325 (II taryfa) - wychodzilo 2250zł/rok oszczednosci

na cwu sie nie zaoszczedzi to fakt

 

do interesu wrocimy na wiosne jak przezyjemy caly sezon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W zeszłym roku kupiłem Nibe 1245 12kw z odwiertem 6x50m , z projektem prac geologicznych , elementami kotłowni itp za ok 52 tyś brutto. Jestem bardzo zadowolony. Nie podam gdzie kupiłem , nie chcę być posądzony o reklamę. Dodam tylko , że firma montowała u mnie jeszcze podłogókę ok 310 m2 więc może dlatego taka promocja była

 

a mogę prosić namiar na maila [email protected]

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych bardziej zainteresowanych kosztami wymiany sprężarki czy innych napraw proponuję ustalić co ma wchodzić w zakres tzw. wymiany sprężarki. Czy tylko ktoś przyjeżdża i wymienia element czy robi coś jeszcze.

Jakakolwiek awaria pompy ciepła jest zazwyczja powiązana z czymś jeszcze o czym nawet klient czy serwisant na początku nie wiedzą a zaczyna się dziać bo coś się zepsuło.

Wymieni ktoś samą sprężarkę a za dwa dni się okaże, że DZ za małe i zamarza ale tego nie widać od razu. Do kogo klient będzie miał pretensje, że nie działa ? - do tego który wymieniał sprężarkę :) Ten który to zrobił za grosze nawet nie odbierze telefonu :(

Wymiana sprężarki z cały sprawdzeniem instalacji to często kilka wyjazdów do klienta i kilkanaście godzin spędzonych w kotłowni bo coś tam czasami się blokuje a nie powinno.

Te kilkanaście godzin pracy każdy może sobie sam przeliczyć według dowolnych stawek tylko czy później znajdzie się ktoś kto zrobi to w tej cenie ?

Często można znaleźć bardzo dobrego taniego chłodnika ale nie ogarnia on tematu ogrzewania bo się tym nie zajmuje, rzadko można trafić na takiego który ogarnia i instalację i pompę ciepła, niestety mało takich :(

Do wyceny pozostaje jeszcze kwestia dostępu do samej pompy ciepła i sprężarki w niej zamontowanej - czasami to mocno wydłuża czas naprawy.

Pół biedy jak faktycznie sprężarka jest zepsuta po kilku latach eksploatacji i padła z zużycia ale gorzej jeśli coś tam dzieje się tylko czasami.

Robienie próżni to też nie jest 10 minut tylko dużo, dużo dłużej.

Nie wymieniać czynnika gdy sprężarka miała bardzo wysoką temperaturę ? chyba bym się nie zdecydował.

Lepiej by było aby wypowiedział się ktoś kto miał coś wymieniane/naprawiane i podał faktyczną cenę za naprawę a nie pytać ile by coś kosztowało gdyby się zepsuło :)

Cenę robocizny łatwo ustalić np. przy wymienie regulatora czy płytki elektrycznej ale wymianę sprężarki to już raczej trudniej.

Ogólnie serwis pomp ciepła może być droższy niż np. serwis kotłów gazowych - na 100% dużo bardziej czasochłonna jest naprawa pompy ciepła. Pozostaje jeszcze kwestia dostępności serwisu i o ile użytkownik kotła gazowego jest jakoś związany ze swoim serwisantem bo robi przeglądy kotła to użytkownik pompy ciepła wychodzi z założenia, że pompa jest bezobsługowa i przeglądów nie robi (pomijajm świadomych forumowych użytkowników którzy potrafią przynajmniej sami filtry wyczyścić : ) więc później jako takiego "swojego" serwisu nie ma.

Ufff ale się rozpisałem

Mogę być po części zaliczony do każdej z grup: sprzedający, kupujący, montujący, użytkownik, serwisant - do wyboru jak kto woli więc wypowiedź jest mocno subiektywna :)

pozdr adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na te ceny na stronce to jakoś dziwnie przekonany jestem że czegos w tej ofercie glesh brakuje. Sama pompa Zirius m2-7 to cena 35 tys netto wiem ze mogą dac jakiś rabat no ale ile 10 % więcej raczej nie więc z Vatem nawet 8% to daje 34 tys. Podłogówka po 90 licząc a licza pewnie po 100 przy ponad dwustu m2 daje kwotę powiedzmy te 20 tys.a gdzie reszta do kotłowni. Glesh wstaw może wycene z tej firmy

 

Proszę, to jest bez podłogówki:

W skład oferowanego zestawu wchodzą:

• Pompa ciepła Zirius M2-14,

• 5 pętli kolektora ziemnego odługości 70 m każda, rozkładane w układzie

poziomym (rury miedziane pokryte tellurem zakopane na głębokości 0,8m –

1,0m),

• zbiornik akumulacyjny 500 l z wyposażeniem oraz sterowaniem.

Cena prezentowanego zestawu w podstawowej wersji Zirius M2-14 scroll:

Pompa ciepła plus zbiornik aku. – 61 700 SEK netto + 8%VAT ~ 33 250 PLN brutto.

Przewody kolektora d.z. - 22 500 SEK netto + 23%VAT ~ 13 800 PLN brutto.

Koszt wykonania dolnego źródła (pow. około 500 m2) oraz montażu i uruchomienia

zestawu pompy ciepła do zbiornika akumulacyjnego wynosi 5 500 PLN brutto.

Uśredniony koszt montażu kotłowni (od zbiornika akumulacyjnego do instalacji budynku) z

jednym obiegiem grzewczym z materiałami (rury, kształtki, pompy, grupa bezpieczeństwa,

naczynie wyrównawcze itp.) ~ 3800 PLN brutto, (koszt zależny od zastosowania rodzaju

pompy obiegowej w instalacji ogrzewania podłogowego).

Łączny koszt zestawu wynosi: ~ 56 350 PLN brutto*

*(koszt zestawu na podstawie ceny zakupu NBP korony szwedzkiej z dnia wystawienia faktury Vat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, jaka jest różnica między zwykłymi pompami dedykowanymi do domów a pompami ciepła basenowymi? Znalazłem dość niedrogą gruntową pompę ciepła tyle że jest to pompa do ogrzewania basenu. A czym to się różni?

 

z tego co słyszałem to pc dedykowane do basenu maja podobno wyższy stopień sprężania bo muszą przygotowywać wodę o wyższych temperaturach ale to tyle co słyszałem od instalatora, jakbyś miał symbol sprężarki z tej pompy to by było można coś powiedzieć a tak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://keno-energy.com/pdf/wodnenew.pdf

 

pierwsza z góry. DO wyboru z 3 czynnikami chłodzącymi R417A, R407C i najdroższa z R410. Moc mi odpowiada tylko czemu ona jest "basenowa"?

 

Nie ma podanego nawet COP przy odpowiednich temperaturach, brak sterownika do współpracy z CO i CWU. To jest zwyczajna pompa dedykowana do basenów i to pewnie od wiosny do jesieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, to jest bez podłogówki:

W skład oferowanego zestawu wchodzą:

• Pompa ciepła Zirius M2-14,

• 5 pętli kolektora ziemnego odługości 70 m każda, rozkładane w układzie

poziomym (rury miedziane pokryte tellurem zakopane na głębokości 0,8m –

1,0m),

• zbiornik akumulacyjny 500 l z wyposażeniem oraz sterowaniem.

Cena prezentowanego zestawu w podstawowej wersji Zirius M2-14 scroll:

Pompa ciepła plus zbiornik aku. – 61 700 SEK netto + 8%VAT ~ 33 250 PLN brutto.

Przewody kolektora d.z. - 22 500 SEK netto + 23%VAT ~ 13 800 PLN brutto.

Koszt wykonania dolnego źródła (pow. około 500 m2) oraz montażu i uruchomienia

zestawu pompy ciepła do zbiornika akumulacyjnego wynosi 5 500 PLN brutto.

Uśredniony koszt montażu kotłowni (od zbiornika akumulacyjnego do instalacji budynku) z

jednym obiegiem grzewczym z materiałami (rury, kształtki, pompy, grupa bezpieczeństwa,

naczynie wyrównawcze itp.) ~ 3800 PLN brutto, (koszt zależny od zastosowania rodzaju

pompy obiegowej w instalacji ogrzewania podłogowego).

Łączny koszt zestawu wynosi: ~ 56 350 PLN brutto*

*(koszt zestawu na podstawie ceny zakupu NBP korony szwedzkiej z dnia wystawienia faktury Vat)

 

Temat do zjedzenia :) tylko te cholerne waluty głupieją. No i w końcu to chyba ich najmocniejsza pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem ja zmniejszysz przepływy - oczywiście jeżeli będzie taka możliwość bo nie wiemy co jest w środku - to nie wyrządzi się krzywdy jakimś elementom? Jeśli zmniejszymy średnicę to czy to pompy wytrzymają a co z ciśnieniem wtedy? Tak sobie tylko gdybam. Ponad to dla jakich warunków są podane wartości? 0/35, czy 10/35 a może 15/50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...