Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dla jasności, ja tez jestem sprzedawcą, ale pokryć dachowych. Wypowiadam się czasem w temacie dachów, choć moja obecność na tym forum jest spowodowana instalacja pompy u siebie, czyli potrzebowałem informacji. W temacie dachów często udzielam porad odnośnie wykonawstwa, nie materiału i nigdzie nie napisałem jakim produktem handluje i że jest on THE BEST

 

edit. jak pomyślałem to właściwie bardzo rzadko jestem w dziale dachy...cały czas siedze tutaj na pompach :)

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tym rozszczelnieniem to nie jestem taki do końca przekonany bo jak damy taką plastikowa rure jak u adiqq , to z nią sie na prawdę nic złego stać nie może, bo to zwykły plastik i sądzę nie obrażając adiqq ze ta rura to go przeżyje.

 

Ale jak jest mowa o rurze miedzianej która jest zakopana 0,8m pod gruntem i bez problemowo może podmarzać to już taki pewien nie jestem :( Rozumiem w domu gdzie temp jest ok 20st cały czas to trudno żeby sie cos rozszczelniło. Ale przy zmianach temperatury rzędu 0-10 st to już sobie mogę to jakoś wyobrazić.

 

Ale to są tylko moje dywagacje i nie wiem czy to ma sens.

 

nie rozszczelnia się, rura pe ma normę do 10 barów, a na miedzianej sa robione próby na 25barów, w rurze miedzinej po rozprężeniu płynie gaz 2-3barów, co ma się tutaj rozszczelnij prędzej rura PE na szwie

Edytowane przez puzondm
error
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku uważam że instalacja BP jest the best, może zacznij sprzedawać dachówki które są twoim zdaniem najlepsze będzie to wiarygodne:D

a skąd wiesz co ja uważam za najlepsze...

Pisałem Ci juz ja nie mam zamiaru pisać o produkcie który sprzedaje. Czasem komuś coś doradzę odnośnie okien dachowych itp ale ja nie pisze rzeczy typu kupuj tylko szwedzka blachę bo jest ona najlepsza na rynku. Juz nie wspominajac o marce. Dodam dla jasnosci że w nie chwalę szwedzkiej blachy, mam na ten temat inne zdanie :)

 

nie piszą o tym w każdym poście,

To było pytanie retoryczne adiqq :)

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura PE nie ma żadnych szwów :)

 

"szwów" nie w sensie dosłownym

 

O to nie byłoby takie trudne, jak sprzedajesz i z tego (tylko lub też) żyjesz, to nie możesz być obiektywny.

Wiesz, jest taka stara paremia rzymska: nie można być sędzią we własnej sprawie.

Jedno wyklucza drugie.

 

A przecież Zirius broni się sam. Sam rozważałem jej zakup i instalację.

 

Po co Ci to chłopie było ??

 

jestem na tym forum jako użytkownik nie jako sprzedawca, to jest zresztą niezgodne z regulaminem forum, proszę pokazać post w którym sprzedaję pc, mam prawo zachwalać pompę której używam bo jestem jej użytkownikiem, tak jak zachwalają swoje inni, wszystkich nas dotyczy to samo prawo, nie złamałem żadnego prawa

 

żart to może i byłby w sytuacji gdybym napisał to ja - zwykły użytkownik który udziela informacji na temat instalacji i sprzętu który ma u siebie zainstalowany - tak- wtedy można uznać to za żart, gdybym napisał że Ecopol musi mi płacić za reklamę.

W twoim przypadku sytuacja jest zupełnie inna, bo napisałeś to, ukrywając fakt że montujesz/sprzedajesz PC tej firmy - zarabiasz na Ziriusach, a w tym wątku robisz sobie reklamę i szukasz klientów - co jest sprzeczne z regulaminem tego forum

 

wyciąg z regulaminu:

2.4 Zastrzeżenia dodatkowe:

a) Każdy dany Portal będący własnością MURATOR S.A. może określić warunki techniczne

zamieszczania Materiałów, w szczególności liczbę zdjęć, format itp.

b) Nie jest dozwolone zamieszczanie wypowiedzi w blogach i na forum, zdjęć, komentarzy, które:

• zawierają dane osobowe i teleadresowe,

• są reklamami lub promocją działalności gospodarczej własnej lub obcej,

• zawierają treści uznawane jako SPAM, nie będące tematycznie związane z Portalem lub

konkretnym działem Portalu i stanowią treści przypominające komunikaty i ogłoszenia,

 

zauważ że nie złamałem prawa, natomiast złamał je @adam bo bez mojej zgody posłużył się moimi danymi osobowymi,

nie sprzedawałem na łamach forum i proszę poczytać moje posty

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@liwko jakim prawem piszesz takie rzeczy, wszystkie moje dane podane o zużyciu są prawdziwe

 

A któż to wie, ewidentnie straciłeś na wiarygodności. Nigdy nie przeczytałem na forum oficjalnie, że żyjesz z Ziriusów, to było skrzętnie ukrywane, a to nie fer w stosunku do innych forumowiczów. Zachwalanie tylko jednego rozwiązania i negowanie innego (chcesz to podam przykład) bo samemu się na tym zarabia, jednocześnie nie informując o tym śmierdzi na odległość. Przykro mi, ja już tobie i w to co piszesz nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że wg ciebie "sprzedawca prawdy ci nie powie", zauważ że nie sprzedaję na łamach forum pomp ciepła, tylko biorę udział w dyskusji i obiektywnie się wypowiadam podając racjonalne argumenty, udowodnij że jest inaczej, gdybym pisał przy każdym swoim komentarzu że sprzedaje pc Zirius dopiero byłaby afera że reklamuje Ziriusa, i tak źle i tak nie dobrze

 

A to niby co ?? cytuję: "...pozatym Zirius ma lepszą sprawność o min 25%+ czyli mniejsze zużycie...". Ciekawe skąd aż tak bardzo większa sprawność o min. 25% ? Przecież to bzdura jakaś. Naciągactwo, po którym zacząłem mocno się obawiać, że jednak jesteś przedstawicielem firmy, a do tamtego momentu (cytat) wierzyłem jeszcze we wszystkie "niezaprzeczlne zalety" Ziriusa i w ogóle BP. Teraz wyszło szydło z worka.

 

To też jest niezłe, cytuję: "... wyślij mi na priv adres mailowy to odeślę ci listę klientów którzy mają Ziriusa po okresie gwarancji 5 letniej, dostałem ją około 2 lat temu z Thermogolvu jak sprawdzałem ich firmę, wybierzesz sobie kilku klientów koło siebie umówisz się i zobaczysz instalację z Ziriusem ewentualnie zapraszam do siebie na wódeczkę i oględziny..."

 

Jesteś spryciarzem, który do pewnego momentu nawet dość dobrze się ukrywał, ale to już przeszłość. Wiem już z usług jakiej firmy na pewno nie skorzystam, chociaż zostało mi do podjęcia decyzji jakieś 2-3 latka.

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów marketingowych, ale już w bardziej eleganckim stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niby co ?? cytuję: "...pozatym Zirius ma lepszą sprawność o min 25%+ czyli mniejsze zużycie...". Ciekawe skąd aż tak bardzo większa sprawność o min. 25% ? Przecież to bzdura jakaś. Naciągactwo, po którym zacząłem mocno się obawiać, że jednak jesteś przedstawicielem firmy, a do tamtego momentu (cytat) wierzyłem jeszcze we wszystkie "niezaprzeczlne zalety" Ziriusa i w ogóle BP. Teraz wyszło szydło z worka.

 

To też jest niezłe, cytuję: "... wyślij mi na priv adres mailowy to odeślę ci listę klientów którzy mają Ziriusa po okresie gwarancji 5 letniej, dostałem ją około 2 lat temu z Thermogolvu jak sprawdzałem ich firmę, wybierzesz sobie kilku klientów koło siebie umówisz się i zobaczysz instalację z Ziriusem ewentualnie zapraszam do siebie na wódeczkę i oględziny..."

 

Jesteś spryciarzem, który do pewnego momentu nawet dość dobrze się ukrywał, ale to już przeszłość. Wiem już z usług jakiej firmy na pewno nie skorzystam, chociaż zostało mi do podjęcia decyzji jakieś 2-3 latka.

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów marketingowych, ale już w bardziej eleganckim stylu.

nie tylko Zirius ma proszę Pana lepszą sprawność ale wszytkie pc z bezpośrednim parowaniem, jest to prawda powszechnie znana,

natomiast dla osób znających prawa termodynamiki jest to oczywiste że brak wymiennika skutkuje zwiększeniem sprawności więc niezumiem dlaczego

się tak Pan irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak proponował napisać ze kolega to sprzedaje bo liwko nie odpuści i zresztą słusznie.

 

mam wiec kilka pytań, np czy części systemu można kupować oddzielnie?

Czy DZ można wykopać samemu a wy już te rury włożycie sami?

prace które trzeba zrobić przy wykonaniu DZ to zakopanie i ułożenie rur oraz obsypanie piaskiem, jedną pętle zakupuje się w 4 h jeśli w ziemi nie ma niespodzianek, jakbyś chciał to zrobić sam to koszt z koparką wyjdzie ci podobny a tracisz 5 letnią gwarancję. Zagięcie przewodu może spowodować znaczą utratę wydajności DZ dlatego lepiej samemu tego nie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat był na FM dyskutowany już kilka lat temu, chyba nawet w tym wątku.

Byłaby to prawda, gdyby podobne były powierzchnie wymienników i były one umieszczone w podobnych warunkach.

Ponieważ jednak powierzchnia rurek wymiennika PC z PB jest zdecydowanie mniejsza od powierzchni rur PCi glikolowych, a ponadto pracują one w innych warunkach temperaturowych, to sprawa nie jest wcale taka jednoznaczna.

Jak każde rozwiązanie PCi z BP mają zalety i wady. Warto o tym pamiętać i ... pisać.

 

Jakie twoim zdaniem Henok są wady systemu bezpośredniego parowania w stosunku do glikolówek?

Edytowane przez puzondm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prace które trzeba zrobić przy wykonaniu DZ to zakopanie i ułożenie rur oraz obsypanie piaskiem, jedną pętle zakupuje się w 4 h jeśli w ziemi nie ma niespodzianek, jakbyś chciał to zrobić sam to koszt z koparką wyjdzie ci podobny a tracisz 5 letnią gwarancję. Zagięcie przewodu może spowodować znaczą utratę wydajności DZ dlatego lepiej samemu tego nie robić.

 

Ok, a czy wykopujecie dół np 300m2 czy tylko rowki na przewód?

I przy piasku na jaką głębokość zakopujecie?

 

Czyli przy takim rozwiązaniu najlepiej zastosować stację uzdatniania wody? Ok, stacja fajna, ale to następny koszt.

 

Stacja uzdatniania to nie problem, ja mam i jest ok. I następny domek też będzie miał musowo :)

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...