Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jezeli z tego forum po toim poscie do henkoka znikna na zawsze - henkok. clarnet i niewielu ktorzy maja pojecie o PCI to kogo zapytasz???

 

ci dwaj - tak mysle - to autorytet tego watku

 

edit - a kilka osob ma pojecie

 

 

Teraz wróciłem stroną i przeczytałem Twój post.

Odpowiadam - mój post NIE BYŁ DO HENOKA !!.Akurat HenoK ,to osoba ,którą bardzo cenię (choć nie zawsze się z nim zgadzam) i wielokrotnie o tym mówiłem.HenoK niczego nie sprzedaje.To że robi świadectwa powinno zostać ,bo robi to na pewno dobrze i wielu może chcieć skorzystać.Historia i wkład HenoKa w to forum są na tyle duże w porównaniu ze mną ,że siedem razy bym się zastanowił zanim bym HenoKowi zwrocił uwagę,nawet gdyby coś sprzedawał.

Zrobienie świadectwa dla domu ,a wciśnięcie komuś Ziriusa ,Legaletta czy konkretnej wentylacji mechanicznej za 25tys to zresztą dwie różne rzeczy.

Jak powyżej napisałem, są tu inni którzy sprzedają i montują i się nie kryją i doradzają (choć Ci od WM czasem gotowi jej bronić bardziej niż niepodległośći :) )

i jest ok .Nie znoszę tylko ukrytego głupiego naganiactwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

znalazłem :)

pytanie: " Panie Tomaszu, mam jeszcze jedno pytanie. Jak macie rozwiazany problem działek ze spadkiem - z tego co mi wiadomo olej krążący razem z czynnikiem roboczym po jakims czasie gromadzi się w najniższym punkcie kolektora poziomego..."

 

 

odpowiedz: "W przypadku działek ze spadkiem rury kolektora układa się równolegle do spadku zbocza. O tym krążącym oleju można by już napisać bardzo gruba

książkę. Jest to nieprawda w przypadku tak dobranego kolektora ziemnego. Zjawisko takie może teoretycznie wystąpić w przypadku eksperymentów z długością i średnicą rurki czyli z tzw. "samoróbką". "

 

przyznam, że wtedy nie zadowoliła mnie ta odpowiedz....tym bardziej że czytałem ten wątek...

 

Kiedyś kilka lat temu interesowałem sie PC i coś mi właśnie świta ze było o tym oleju. Ale jakoś nie skojarzyłem ze to o bezpośrednie parowanie chodzi.

Ogólnie w oleju to ja lubię tylko śledziki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no tak kłamać bezczelnie Henok, chcesz żebym wkleił scrinshota z twoją grafiką - nad nią znajduje się data publikacji, zarzuciłeś mi łamanie regulaminu a sam go nie zachowywałeś, tłumaczenie się że robiłeś to bo nie ma dobrych fachowców jest.............. bez komentarza. Co do reszty forumowiczów stających w obronie Henoka to hipokryzja wylewa się wam z postów.

 

Kilka razy przeczytałem w postach HenoKa, że robi takie świadectwa. W twoich o tym, że zarabiasz na Ziriusach ani razu. Taka subtelna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej ja proponuje zakończyć ten spór. Wiemy już dlaczego Zirius to mistrzostwo świata według niektórych i zwyczajnie trzeba przejść do porządku dziennego z tym tematem. Natomiast wiedzę techniczną puzondm trzeba cenić, rady również, bo niejednemu może się przydać jakaś informacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że mogę już zmienić prąd budowlany na zwykły mam szybkie pytanie. Czy iść w dwie taryfy czy zostać przy jednej. Akumulacji wystarcza mi w zupełności do c.o. ale wodę musiałbym grzać też w drogiej taryfie.

Przez rok zużyłem ok. 8500 kWh z czego 3500 kWh poszło mi na c.o. i c.w.u.

Jednorazowy podgrzew c.w.u. to ok. 4 kWh.

Warto zmieniać to na dwie taryfy ? Tania zaczyna się od 22 czyli dosyć późno, później jeszcze dwie godziny od 13-17.

Co wybrać ? Będę wdzięczny za szybką odpowiedź bo sam już nie wiem czy warto.

pozdrawiam adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że mogę już zmienić prąd budowlany na zwykły mam szybkie pytanie. Czy iść w dwie taryfy czy zostać przy jednej. Akumulacji wystarcza mi w zupełności do c.o. ale wodę musiałbym grzać też w drogiej taryfie.

Przez rok zużyłem ok. 8500 kWh z czego 3500 kWh poszło mi na c.o. i c.w.u.

Jednorazowy podgrzew c.w.u. to ok. 4 kWh.

Warto zmieniać to na dwie taryfy ? Tania zaczyna się od 22 czyli dosyć późno, później jeszcze dwie godziny od 13-17.

Co wybrać ? Będę wdzięczny za szybką odpowiedź bo sam już nie wiem czy warto.

pozdrawiam adam

 

Ci co zmienili na dwie taryfy twierdzę że jest to kilka stówek na rok mniej. Ja mam dwie. Na razie nie mieszkam wiec używam tylko II ( do grzania C.O. Połowa taniej :) ) dlatego o tez tylko polegam na zapewnieniu uzytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że mogę już zmienić prąd budowlany na zwykły mam szybkie pytanie. Czy iść w dwie taryfy czy zostać przy jednej. Akumulacji wystarcza mi w zupełności do c.o. ale wodę musiałbym grzać też w drogiej taryfie.

Przez rok zużyłem ok. 8500 kWh z czego 3500 kWh poszło mi na c.o. i c.w.u.

Jednorazowy podgrzew c.w.u. to ok. 4 kWh.

Warto zmieniać to na dwie taryfy ? Tania zaczyna się od 22 czyli dosyć późno, później jeszcze dwie godziny od 13-17.

Co wybrać ? Będę wdzięczny za szybką odpowiedź bo sam już nie wiem czy warto.

pozdrawiam adam

 

"biorąc pod uwagę ilość zużycia opłaci ci się na pewno system dwutaryfowy" error

zwróciłem uwagę na 8,5 kw zużycia, sorry, za mała różnica w skali roku ja osobiście nie zrezygnowałbym z komfortu i nie przechodziłbym w 2 taryfowy, pytanie co czyni resztę tego zużycia poza CO i CWU, jeśli możesz te zużycie przenieść w 2 taryfę to super ale jeśli nie to ci się nie opłaca, no i spadek komfortu.

Edytowane przez puzondm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że mogę już zmienić prąd budowlany na zwykły mam szybkie pytanie. Czy iść w dwie taryfy czy zostać przy jednej. Akumulacji wystarcza mi w zupełności do c.o. ale wodę musiałbym grzać też w drogiej taryfie.

Przez rok zużyłem ok. 8500 kWh z czego 3500 kWh poszło mi na c.o. i c.w.u.

Jednorazowy podgrzew c.w.u. to ok. 4 kWh.

Warto zmieniać to na dwie taryfy ? Tania zaczyna się od 22 czyli dosyć późno, później jeszcze dwie godziny od 13-17.

Co wybrać ? Będę wdzięczny za szybką odpowiedź bo sam już nie wiem czy warto.

pozdrawiam adam

 

Jest jeszcze w Enea G12W. II taryfa w dni robocze od 21 do 6. (niestety brak tanich w dzień) I we wszystkie weekendy i dni ustawowo wolne.

Mam taką i z ostatniego rachunku wyszła mi średnia na PC 34gr a na resztę domu 0,57 (czyli niemal jak w G11). Mi się to opłaca, ale sam musisz to sprawdzić na swoim przykładzie. Na pewno dwie taryfy będą się opłacać, pytanie czy G11 czy G12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rób.

Po prostu bywaj na forum i pomagaj ludziom dobrać do ich potrzeb i wymagań PC.

Pomagaj w kłopotach i awariach.

Przedstawiaj prawdziwe i wiarygodne dane, podkreślaj zalety i uczulaj na wady oraz zagrożenia.

 

To co napiszesz w powyższych kwestiach, będzie świadczyło o Tobie.

Żadne inne, sztuczne zabiegi nic nie dadzą.

 

pzdr

 

No i wypadało by choć przeprosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...