Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie wiem jaka pompa i czy ze zbiornikiem etc., ale u mnie np. poczatek grzania co zaraz po cwu jst tez troszke popie****ny. Czujnik odczytuje wyzsza temp. zaraz po wylaczeniu cwu poniewaz od owego grzania cieple sa rurki tuz za PCi, dopiero po jakims czasie jak temp. spadnie to zaczynaja byc prawidlowe odczyty.

To nie jest wina pompy -w moim przypadku, ale umieszczenia czujnika temp. na rurze, nie da sie go przeniesc bo w innych miejscach sa juz "plastiki" a za pompa mam jeszcze "metalowe" laczniki i na nich przymocowany czujnik-jakies 15 cm od PCi.

 

Pzdr.

może jakiś ekran zrób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie warto sie bawic z tym.

Na poczatku nie wiedzialem co jest i pompa wylaczyla sie awaryjnie, pozniej ustwailem temp. powrotu na 55*C zeby nie wylaczalo pompy i juz jest OK.

Te pare minut max na "urealnienie" temp. powrotu to nie przeszkadza juz w pracy pompy.

zreszta nie da rady zadnego ekranu zrobic bo to temp. wewnatrz rury jest wyzsza po nagrzewaniu cwu - podobno na ocinkach tuz za pompa tak sie dzieje wiec...

Inaczej gdy ktos ma zasobnik oddzielny, ale jak wspomnialem to juz nie przeszkadza a podalem jako ciekawostke, gdyby ktos mial podobny problem.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos przełączania się z cwu na co - u mnie to samo - to znaczy na powrocie początkowo temp. jest wysoka - to normalne, ale potem spada czasami do 10 stopni, i to jest właśnie zastanawiające. Poza tym zakaz pracy sprężarki - jak gaz gorący jest właśnie gorący i przełącza się na co - to czasami jest zakaz - i wtedy jest OK, a czasmi tylko przełacza się zawór i wtedy temp. powrotu głupieje :) aha pompa alpha innotec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy przełączaniu się z c.o. na c.w.u niestety przestaje sprężarka pracować bo temp. jest ok 45 stopni a wymagana na c.o. dużo niższa i już nie pozwoli na ciągłą pracę.

nabial a ta temperatura faktycznie głupieje czy tylko czujnik inaczej pokazuje ? pozdr adam

 

Jak wspomnialem parametr, ktory nazywa sie u mnie "Maksymalna temperatura powrotu c.o." ustawilem na 55*C i pompa juz sie nie wylacza i nie zglasza awarii etc.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po świętach :) Temperatury zewnętrzne ok. 8 stopni :) to i święta jedne ze spokojniejszych od kilku lat.

Piwopijca nie wiem czy znajdę u siebie taki parametr, raczej pompa patrzy na wymaganą temp. powrotu i jeśli jest wyższa niż wyliczona to się wyłączy. Musiałbym ustawić na pracę stałotemperaturową z temp. 55 stopni ale to nie wiem co lepiej - mniej włączeń i praca z wyższymi temperaturami czy odwrotnie.

Ogólnie przy takich temperaturach większość urządzeń jest mocno przewymiarowana i ciężko o jakieś sensowne ustawienia. Cały czas eksperymentuję ale coraz częściej dochodzę do wniosku, że nie znajdę złotego środka na cały rok, za dużo zmiennych :) i trudno pogodzić temp. rzeczywiste z odczuciem ciepła.

Nabiał sprawdź napięcie bo ono też może mieć wpływ na odczyty. pozdr adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez okres świąt zrobiłem mały eksperyment. Podniosłem w piątek temperaturę na sterowniku pokojowym z 18 do 21 i chciałem sprawdzić czy pompa pracując tylko w nocnej taryfie będzie w stanie podnieść temperaturę w domu. Wczoraj o 12 było 20 stopni, więc powoli ale temperatura rosła. Wczoraj ponownie ustawiłem temperaturę na 18 (bo dzisiaj pracownik by się ugotował). Teraz jest temperatyra 18,4 więc w nocy ogrzewanie będzie już chodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie mają pompy z czynnikiem R22 zabronionym w EU z powodu niszczącego działania na warstwę ozonową.

 

Nie wiem skąd wziąłeś te informacje, może jesteś dla nich konkurencją ale ja będę miał glikol, a nie czynnik R22. Z tego co z nimi rozmawiałem to jakaś kompletna bzdura.

 

Jak na razie rozprowadzili mi wodę, kanalizę i rozłożyli podłogówkę i za wszystko czyli materiały + robociznę zapłaciłem 14 tys + 3 tys za styropian, który sam rozkładałem. Zostają mi jeszcze odwierty(65 zł/m) i cała kotłownia, a to według kosztorysu ma mnie wynieść jakieś 31 tys.Także to chyba mocno konkurencyjna oferta do innych bardziej znanych firm na rynku.

To tak poza toczącą się dyskusją, gdyby kogoś interesowały PC, a cena odstraszała. Ja tak miałem, bo wszystkie wyceny dostałem w przedziale 65-80 tys.(DZ poziome) i już miałem wybrany piec Sztokera 25KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 31 to razem z pompą czy tylko instalacja? Bo reszta przy twojej pow to raczej w normie.

To już razem z PC (PC, odwierty, wszelkie potrzebne materiały i cała robocizna) . No z tego co widziałem u innych na blogach Opałka 1G i 2G to cena jest bardzo dobra. Pamiętaj że to jest cena nie tylko podłogówki ale też rozprowadzenie wody i kanalizy razem z materiałami i robocizną.

 

Zresztą najważniejsze żeby dobrze zamontowali wszystko i żeby działało jak należy.

Edytowane przez ryba1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chłopaki od gruntówek będą mieli ubaw

 

do mojego 120 metrowego domu kupiłem p.p-woda atlantica[z wszelkimi montażami i zasobnikiem 300l wyjdzie mnie z 17.500] pompa s10

z tego powodu mam pytanie-olaliście dogrzewanie kominkiem czy jednak zbijacie bilans drewnem.

niezakładam że co roku będą takie zimy jak ta obecna-kiedy grzanie powietrzną wychodzi nie drożej niż gruntową

możebawiliście sie w obudowy akumulacyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz na blogu sie dowiedzialem o firmie, masz napewno dobre dane co do jakosci???

 

No ja sprawdzałem u 3 inwestorów. Pierwszy nie miał jeszcze skończonej PC ale sam sprawdzał ich i wypowiadał się pochlebnie. Drugi był po 1 sezonie i mówił że zeszłej zimy zapłacił za cały prąd w domu 500 miesięcznie, a zima był mocna, Trzeci mówił że koszty podobne w zimie a w lato 150 miesięcznie plus miał jakieś problemy. Po zgłoszeniu serwis był na 2 dzień to też na plus dla nich. Jak będzie w moim przypadku przekonam się za rok jak będę p 1 sezonie grzewczym.

 

Co do tego czynnika to zwracam honor. Po prostu nie wiedziałem co znaczą te symbole i dlatego posądziłem o złośliwą konkurencję. Ja bede miał 2 odwierty po 90 m wypełnione glikolem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba1977

 

Glikol to będzie w kolektorze pionowym. Sprzedawca uciekł od tematu wykorzystując niewiedzę lub nie zrozumiał/nie chciał zrozumieć Twojego pytania. Bo nie o to idzie co w kolektorze gruntowym tylko w pompie ciepła. Idzie o czynnik chłodniczy, który krąży w obiegu parownik - sprężarka - skraplacz (tak w uproszczeniu). Ten czynnik chłodniczy może być różny (R 407C, R 134a, R410a, itd.), ale nie może to być R22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wziąłeś te informacje, może jesteś dla nich konkurencją ale ja będę miał glikol, a nie czynnik R22. Z tego co z nimi rozmawiałem to jakaś kompletna bzdura.

 

Dane wziąłem z ich strony - CHARAKTERYSTYKA i CENNIK POMP CIEPŁA:

http://www.ekodom.tfirma.pl/syspir/86-300f008/File/cennik_styczen07_glikol.doc

 

Oczywiście - glikolem będzie zalane dolne źródło. natomiast w charakterystyce z linka powyżej podają, że stosują R22 jako czynnik roboczy wewnątrz pompy ciepła.

 

Neguję to tylko ze względu na warstwę ozonową, to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...