Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

@hydrauli

 

Jako instalator wiesz może coś więcej o DRY CONTACT, ja mam w instrukcji o tym nie wiele poza tym, że mogę to podłączyć i że trza to kupić od LG..

 

nie wiesz czy to na tyle proste,że idzie znaleźć na szynie łączącej 2 styki załącz/rozłącz czy to bardziej skomplikowany protokół wymiany danych ?? pisze że wyświetla błędy i takie tam bajery... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dobre pytanie

sam się troche zastanawiam

ale ludzie z atlantica mi tak przeliczyli że podobno nawet przy minus 20 nie wejdę w pierwszą taryfę i mam dużą szansę że grzałki mi sie nie załączą

 

z tą izolacją to wyjdzie w praniu.

 

właśnie przeczytałem twój opis domu- no to moja też wydoli przy minus 20 może

 

podaj symbol sprężarki proszę: okaże się zaraz jakie bzdury ci wciskają, a jak nie wiesz jaki symbol to poproś bi ci przesłali no i nazwa producenta, żeby się zaraz nie okazało że dostaniesz na końcu Sanyo :) typoszereg c-sbn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to nie wiem co tam jest w środku [w miarę możliwości podam]

być może z tymi taryfami przesadziłem , żle zrozumiałem, podkoloryzowałem.

wiecie spokojny jestem o -15 i 20

właśnie teraz dogrywam temat kominka

Liwko-jeszcze raz dziękuję za pomoc

 

co ja mogę powiedzieć-cały czas zastanawiam sie czy do 25cm styro dołożyć 5cm styro od północy i zachodu

i takie tam

staram się postawić dom pod czysty prąd dlatego jestem spokojny że pompa wyrobi sie

 

pompa stoi u mnie

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie na tabele sprężarek copelanda co się dzieje w typoszeregu ZH przy -20C moc grzewcza spada do 1/3, teraz o 2/3 musiałbyś mieć przewymiarowaną sprężarkę, a wątpię abyś dostał copelanda, więc może być gorzej, moim zdaniem nie licz w ogóle na grzanie tylko w 2 taryfie, tym bardziej tym typem pc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, a potem obrzucasz ich blotem - standart :) - a po co?

 

 

DAJ SOBIE NA LUZ

szkoda życia na rozpamiętywanie po ileś razy tego samego

twoj tekst zlewam bo nie mam zamiaru się kopać z koniem

 

lubisz żyć w ciągłych zaczepkach to twoja sprawa

 

mamy inne poczucie humoru na własny temat i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QQQQ

 

można coś więcej prosić w temacie sterowania althermy??

 

też ponoć ma inverter? to dlaczego grzejesz systemem włącz/wyłącz??

 

wynika to z ograniczeń sterowania czy stwierdziłeś, że ekonomiczniej -mniej prądu zużywa?

 

jak często załączasz i jak to wychodzi w praktyce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QQQQ

 

można coś więcej prosić w temacie sterowania althermy??

 

też ponoć ma inverter? to dlaczego grzejesz systemem włącz/wyłącz??

 

wynika to z ograniczeń sterowania czy stwierdziłeś, że ekonomiczniej -mniej prądu zużywa?

 

jak często załączasz i jak to wychodzi w praktyce??

 

tez inverter

moja PCi jest tak zaprogramowana - przy uzyciu termoregulatora : grzeje co od 22-6 , i od 15.30-16

cwu od 13-14.30 (1 raz dziennie - z zaznaczeniem ze dla mnie to wystarcza, zbiornik 300l)

bardziej ufam temu co sam nastawie niz elektronice w pci - nie wiem czy to dobrze czy zle ???

 

jezeli chodzi o ustawienia sterownika wew - to walczylem z tym z 5 miesiecy, jest tu tego az za duzo :), ale wszystko potrzebne

 

moja PCi zalacza sie max 4 razy na dobe

pytaj jak moge w czyms pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QQQQ

 

jaki masz termoregulator bo rozumiem, że jakiś odrębny nie w pompie??

 

czy godziny CWU wymuszasz z regulatora czy pompa ma taką możliwość nastawy (bo moja nie ma)??

 

jak grzejesz CO to pompa nie patrzy już na krzywą grzewczą ani nie stosuje invertera, tylko wali całą mocą?? bo moja tak robi jak się podłączy zew. termostat który wymusza on/of.

 

reszta pytań zależy od odpowiedzi na powyższe :D

 

z góry dzięki

 

a i jeszcze pytanko jakie masz teraz zużycie i przy jakiej temperaturze.

 

bo ja trochę zawiedziony jestem... dom mam niby trochę lepiej docieplony, poza nie dokończonym ociepleniem w garażu w bryle ale to coś ok 10% różnicy. Grzeje 280 m2 podłogi (250 użytkowej - parter i poddasze) i wychodzi mi 1000 kWh. W innych wątkach widziałem, że masz chyba ok. połowy tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alterma ma kiepski sterownik .Ale można zaprogramować krzywą grzanie a dodatkowo można sterować termostatem pokojowym .

Ja to odradzam ,ale niektórym pomaga

 

no właśnie i jak podłączysz termostat pokojowy to respektuje temp. zasilania wynikającą z krzywej ??

 

bo moim zdaniem to by było ok. Moja LG jak już ma termostat zew. to grzeje ile wlezie dają na zasilanie zawsze 5 stopni więcej niż na powrocie , jak by termostat nie zatrzymał to nawet do 50 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QQQQ

 

jaki masz termoregulator bo rozumiem, że jakiś odrębny nie w pompie??

 

czy godziny CWU wymuszasz z regulatora czy pompa ma taką możliwość nastawy (bo moja nie ma)??

 

jak grzejesz CO to pompa nie patrzy już na krzywą grzewczą ani nie stosuje invertera, tylko wali całą mocą?? bo moja tak robi jak się podłączy zew. termostat który wymusza on/of.

 

reszta pytań zależy od odpowiedzi na powyższe :D

 

z góry dzięki

 

a i jeszcze pytanko jakie masz teraz zużycie i przy jakiej temperaturze.

 

bo ja trochę zawiedziony jestem... dom mam niby trochę lepiej docieplony, poza nie dokończonym ociepleniem w garażu w bryle ale to coś ok 10% różnicy. Grzeje 280 m2 podłogi (250 użytkowej - parter i poddasze) i wychodzi mi 1000 kWh. W innych wątkach widziałem, że masz chyba ok. połowy tego...

 

 

liczysz u mnie srednie zuzycie od poczatku sezonu, teraz mam jakies 27-30kWh/dzien

 

termostat mam najzwyklejszy z mozliwoscia nastaw 3 temperatur, a CWU nastawiam w sterowniku w PCI - u mnie ma nadrzednosc nad termoregulatorem pokojowym

pompa pracuje na inwerterze - tak mysle, bo najpierw ma male obroty śmigieł, pozniej dopiero maksymalne(coraz wieksze w miare szronienia sie jed zew )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QQQQ

 

a i jeszcze pytanko jakie masz teraz zużycie i przy jakiej temperaturze.

 

bo ja trochę zawiedziony jestem... dom mam niby trochę lepiej docieplony, poza nie dokończonym ociepleniem w garażu w bryle ale to coś ok 10% różnicy. Grzeje 280 m2 podłogi (250 użytkowej - parter i poddasze) i wychodzi mi 1000 kWh. W innych wątkach widziałem, że masz chyba ok. połowy tego...

 

Dzisiaj miesiąc jak zmieniłem taryfę na G12. Zużycie prądu według licznika 1240 kWh z czego 348 w drogiej i 892 w taniej. Grzeję 255 m2 po podłodze, użytkowa około 200m2. Pompa pracuje tylko w taniej taryfie i szacuję, że zużyła jakieś 750-800 kWh (w taniej chodzi też zmywarka, reku, 2 lodówki i czasami w ciągu dnia jakiś piekarnik, płyta i odkurzacz - sylwestrowe granie też było w taniej :) ).

W domu temperatura waha się w granicach 21,6 - 22,4. Wieczorem 21,8 potem spada w nocy do 21,6 rano o 8 jest już 22,0 i rośnie tak, że około 16:00 jest 22,4. Tak było wczoraj. Na zewnątrz +3 w dzień i -1 w nocy.

Na pompie mam ustawione 22,0 w taniej taryfie i 20,5 w drogiej. CWU zasobnik 300 L, grzeje też tylko w taniej. Zarówno dla CO i CWU mogę ustawić trzy przedziały czasowe. Stiebel Eltron WPF 10. Pompa pokazuje COP około 4,50. Nie wiem, czy to z obiegówkami, czy bez. Prawdopodobnie bez.

Przestawiłem wczoraj krzywą, miałem 0,50 a podniosłem na 0,60. Zobaczymy jak to wpłynie na zużycie prądu i COP.

 

Aha, 3 razy w styczniu dogrzewałem po południu kominkiem :), ale wtedy temp. skoczyła do 23 :).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za pomoc Panowie. U mnie wyjdzie ok 1200. w tym miesiącu w sumie ok 40 kwh /dziennie. czyli tyle ile pozwalam jej pracować - 10h taniego prądu i bierze 4kw. I tak do 0 stopni daje rade utrzymać 20 stopni w srodku.

Mam nadzieje, że to się zmieni po zaizolowaniu garażu, który przez przegrody ma ok 15 stopni - o zgrozo !! i wyeliminowaniu paru nieszczelności.

 

 

Co do sterowania to LG Therma V trzeba jasno powiedzieć jest nieco lipna jeśli chodzi o ustawienie grzania w określonych godzinach.

Niby czytałem całą instrukcje przed zakupem i niby ma tajmer wł/wył na 2 zadania dziennie, ALE tylko do C.O. no i to jest ok jakby mieć taki zapas mocy coby zawsze w te 10h dało rade wygrzać nawet przy -20. Niestety u mnie ok. 0 trzeba powoli zacząc dawać drogi prąd i tu już zostaje tylko zew termostat. I nie ma tragedii gdyby nie w trybie termostatu całkowita zlewka na krzywą grzewczą i zmniejszanie mocy inwerterem. Niestety daje wtedy pełną moc i tyle, chociaż przy dobrych ustawieniach i bezwładnej podłogówce tak chyba będę tym sterować. CWU niestety grzeje jak ma potrzebę nawet jak pompa jest tajmerem niby wyłączone i tyle, nic tylko kąpać się po 22.

 

Najchętniej tym termostatem bym całą pompę na kablu zasilającym włączał wyłączał i było by git.

Nie wie ktoś jak to dla takiej sprężarki takie dwa włączenia i wyłączenia na dobę metodą na HAMA - czyli całą pompę off.

 

A w ogóle najlepiej to samą jednostkę ZEW. Bo wew z obiegówkami i czujnikami nawet ok. jak działa :D

 

a u was jak nie grzeje to obiegówka wew. w pompie działa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...