Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to jakie macie sprężarki w swoich pc?

 

 

 

a znasz sie na tym cos??

 

ja kupując na stronie sprzedawcy i w sumie moze nawet gdzies w umowie w opisie mialem mowione , że mam sprężarke typu scroll - wszedzie na forum pisze sie, że to ta lepsza.

po Twoim poscie poszperałem i znalazlem tu:

 

http://www.klimaprof.hu/letolt/LG%20THERMA%20V/Adatlapok/K%FClt%E9rik%20adatlapja.pdf

 

że mam jakąś 5JD420XAD22 od LG chyba ?

 

pisze tam jeszcze że to bezszczotkowy, hermetyczny silnik.

 

Na stronie LG tego modelu nie moge jednak odnaleść, a gdzieś w jakimś chińskim dokumencie cos jakby pisało, że to sprężara rotacyjna...

 

i teraz już nie wiem, czy scroll czy rotacyjna (bo to te krócej żyjące były ??)

 

na wikipedi ENG piszą, że scroll to jeden z rodzajów rotacyjnych sprężarek.

 

Jak to jest i czy ktoś zna sie na tym coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znasz sie na tym cos??

 

ja kupując na stronie sprzedawcy i w sumie moze nawet gdzies w umowie w opisie mialem mowione , że mam sprężarke typu scroll - wszedzie na forum pisze sie, że to ta lepsza.

po Twoim poscie poszperałem i znalazlem tu:

 

http://www.klimaprof.hu/letolt/LG%20THERMA%20V/Adatlapok/K%FClt%E9rik%20adatlapja.pdf

 

że mam jakąś 5JD420XAD22 od LG chyba ?

 

pisze tam jeszcze że to bezszczotkowy, hermetyczny silnik.

 

Na stronie LG tego modelu nie moge jednak odnaleść, a gdzieś w jakimś chińskim dokumencie cos jakby pisało, że to sprężara rotacyjna...

 

i teraz już nie wiem, czy scroll czy rotacyjna (bo to te krócej żyjące były ??)

 

na wikipedi ENG piszą, że scroll to jeden z rodzajów rotacyjnych sprężarek.

 

Jak to jest i czy ktoś zna sie na tym coś więcej?

 

poproś tego od kogo kupiłeś pc o specyfikację techniczna sprężarki to zobaczysz co masz, tam będziesz miał wszystkie informacje na temat twojej sprężarki, np w jakich temperaturach jaki COP, i będziesz mógł porównać np z Copelandem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od paru dni w oknach połaciowych velux, pojawił mi się lud w dolnych narożnikach, poprzedniej zimy tego nie miałem, a była bardziej mroźna i dłuższa,

zadzwoniłem do sprzedawcy, przyjechał serwisant, dowiedziałem się że pod oknem musi być grzejnik dopiero wtedy gwarancja obowiązuje i wpadłem w osłupienie O.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic takiego nie wystepuje, moim zdaniem problemem jest wentylacja i slabe ocieplenie okna. To co zamarzlo musialo sie wczesniej tam wykroplic, a wykrapla sie wilgotne powietrze na zimnej czesci okna. Jak macie wykonczony dol okna? Odrazu pionowo w dol? Blad - powinno byc 5cm prostopadle do okna i dopiero potem w dol - powstaje wiecej miejsca na ocieplenie. Kto / jak ocieplal te newralgiczne czesci okna u Was ? Ja robilem cale ocieplenie sam i ocieplenie okien mam BARDZO dokladnie wykonane - okolice glifow sa dokladnie zapianowane, a okno ma dodatkowy kolnierz izolacyjny dookola calej ramy (oryginalny z fakro) - z jakiejs owczej welny.

 

Puzondm - masz wentylacje grawitacyjna - uzywasz nawiewnikow w tych oknach ? To dodatkowo wychladza okno. Ja mam najprostsza wersje FTS bez nawiewnikow (WM).

 

Nie psioczcie na jakosc okien polaciowych tylko na Waszych wykonawcow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puzondm, niestety chyba jest to "normalne" zjawisko. U mnie na Fakro jest to samo. Świadczy to tylko o "jakości" tego wynalazku, jakim są okna połaciowe. Lód pojawia się u dołu między szybą a uszczelką.

 

Podobno w Fakro występuje to często.Zeszłej zimy też miałem kilka dni. Musze zerknąć czy teraz tez jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, nie psioczę na producenta, tylko na okna połaciowe jako takie - w ogólności. Sam przyznasz, że w większym stopniu niż przy "zwykłych" oknach ucieka przez nie ciepło. Też mam okna FTS. To o czym piszesz, kołnierze, wełna owcza mam zamontowane. Wełnę poprawiałem i utykałem osobiście po wykonawcach (załaczona + mineralna od ocieplenia dachu) i od tej strony z pewnością nie jest to problem. Przy większości okien dachowych mam "parapet" czyli schodząca pod kątem 90st od okna połaciowego płaszczyzna, co z pewnością zaburzająca przepływ powietrza. Zwróć jednak uwagę, że w zwykłych pionowych oknach jest dwudziestoparę centymetrowy parapet, a zjawisko nie występuje.

Ponadto mam 2 okna połaciowe, w których montaż jest jak bozia przykazała - od skrzynki okna płaszczyzna idzie w dół, bezpośrednio nad grzaną podłogą (ok 120cm). W jednym wypadku mogę zwalić na to że pralnia i wilgoć... OK, ale w drugim mam garderobę i przebywam tam ok 15..20 minut/dobę. Wentylacja mechaniczna 24h/dobę - w garderobie i pralni jest wyciąg, a narastanie lodu w tych miejscach jest faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto mam 2 okna połaciowe, w których montaż jest jak bozia przykazała - od skrzynki okna płaszczyzna idzie w dół, bezpośrednio nad grzaną podłogą (ok 120cm). W jednym wypadku mogę zwalić na to że pralnia i wilgoć... OK, ale w drugim mam garderobę i przebywam tam ok 15..20 minut/dobę. Wentylacja mechaniczna 24h/dobę - w garderobie i pralni jest wyciąg, a narastanie lodu w tych miejscach jest faktem.

 

Ja jednak nadal bede sie upieral ze to wynik zlego ich docieplenia - ja mam te newralgiczne miejsca zapianowane "na amen". Mam 8 okien dachowych i na ani jednym nie wystepuje ten problem. Przydalby sie pirometr to bysmy zmierzyli - ja u siebie, Ty u siebie, jakie mamy temperatury ram okiennych i samego skrzydla, bez tego nie dowiemy sie co naprawde jest przyczyna roszenia - ale na 100% jest to poprostu wykraplanie wilgotnego domowego powietrza na chlodnej szybie / ramie. Pewnie moze sie zdarzyc "wada fabryczna" - czyli np. rozszelnienie pakietu szybowego, wtedy U takiego okna rosnie i moga pojawiac sie takie cuda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 Veluxy GZL B (z dolną klamką) i też mi się woda skrapla i zamarza w dolnych rogach. Jednym z pomieszczń jest garderoba, gdzie jestem moze ze 2 razy dziennie. Temperatura spada tam ostatnio do 17 st przy wilgotności ok 50%. Czekam na przedstawiciela Veluxa i też słyszałem o "niezbędności kaloryfera". Zerknąłem więc w instrukcje montażu i gwarancję i nic tam o kaloryferach nie ma. Jedynie we "Wskazówkach dotyczących użytkowania" znalazłem zapis:

"Minimalizowanie zjawiska kondensacji

Szczególnie w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności, na

wewnętrznych szybach okien może powstawać kondensacja. Zjawisko

to można zminimalizować poprzez zainstalowanie grzejnika bezpośrednio

pod oknem i częste przewietrzanie pomieszczenia."

 

Wytłuściłem określenie "wysoki poziom wilgotności", bo wydaje mi się to kluczowe. Według normy PN-78 B-03421 optymalna wilgotność względna zawiera się między 40-60%, więc Velux nie powinien robić problemów przy braku kaloryfera o ile macie tyle w pomieszczeniu. Zobaczymy co powie mój przedstawiciel, gdy przyjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...