Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam .Nie wiem teraz te 60 to duzo czy malo .W danych tech.jest podane moc grzewcza wezownicy miedzianej c.w.u 60KW.Jest to wymiennik ciepla i ta woda w buforze ma za zadanie ogrzac zimna wode przeplywajaca przez ta wezownice o pow. 2.35m².dlatego ma on wielkosc 700 LWlasciciel twierdzi ze przy temperaturze 50° gwarantuje nieograniczony dostep do cieplej wody.A jak ty to rozwiazales?Zdzicho

Wężownica ma moc 60kW dla jakich parametrów? Co innego jest ładować zbiornik wężownicą a co innego odbierać przez nią ciepło ze zbiornika, zw zimą ma temp ok 6-7*, jeśli byś chciał ją podgrzać tylko o 40* to musiałby być jej bardzo wolny przepływ (nie wiem czy 1l/min to już nie za dużo). W moim zbiorniku górna wężownica służy do ogrzewania cwu przez kocioł gazowy oraz podgrzewania podłogówki, cwu jest pobierana bezpośrednio ze zbiornika - tak jak w instrukcji, nie z wężownicy, ona nie da rady. Dodam, że delta t górnej wężownicy przy temp cwu w zbiorniku nie przekracza kilku stC w czasie kiedy podgrzewana jest podłogówka (pompa na najniższym przepływie). W takim układzie jak masz na fotce przy odkręceniu cwu miałbyś ciepłą tylko do czasu opróżnienia wężownicy potem podgrzanie zw tylko o 10* tj z 7 do 17 będzie już osiągnięciem.

czy ktoś wie czy można policzyć samemu OZC, czy są jakieś programy?

W mojej stopce jest link do prostego arkusza "OZC dla laika", może coś pomoże, instrukcja jest tu

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172206-pr%C4%85d-gaz-olej-w%C4%99giel-inne&p=4974907&viewfull=1#post4974907

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdzicho jutro poszukam jaką mam powierzchnię wężownicy ale z tej 2,35 to za dużo nie uzyskasz. Poczytaj temat o buforach, są tam różne wężownice i opisy. Gdzieś tam też opisywałem swoje pomiary.

Poza tym tak jak już wcześniej pisano ten schemat który narysowałeś jest do dupy.

 

Dzieki.Poszukaj i powiedz jak bedzie dobrze.Producent twierdzi ze ta wezownica podgrzeje wystarczajaca ilosc wody.Komu tu wierzyc.Rozmawialem z nim i patrzyl mi sie w oczy mowiac to.

Na forum bede dopiero w poniedzialek ,ale prosze daj swoj pomysl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje "ostatnie" spostrzeżenie odnośnie rynku PC.

zauważyłem ostatnio, że firma Vissmann, która do tej pory chwaliła się głównie PC gruntowymi przerzuciła swoje siły marketingowe na PC powietrzne - i nowości jakie w związku z nimi wprowadzają. Czy tylko mi się tak zdaje? U innych już też zauważyłem zrównanie miejsca w reklamach czy artykułach poświęcanych PC gruntowym i powietrznym. Jeśli moje są słuszne to pytanie z czego one wynikają?

 

1. pompy powietrzne faktycznie stają się konkurencją do gruntowych ze względów technicznych: coraz większa wydajność /COP, praca w coraz niższych temperaturach, rozwój pomp wysokotemperaturowych, inwertery itd. Brak potencjalnie problemu z DZ (wymian glikolu, pobór mocy pompki często w COP nie uwzględnianych, wychładzanie DZ, rozsadzenie ziemi od zamrażania DZ pionowego - niższa sprawność) oraz niższa cena zakupu.

 

2. ekonomia sprzedawcy: skoro producent zarabia podobne pieniądze na PC powietrznej i gruntowej to korzystniej jest mu promować PC powietrzne bo w efekcie na końcu są tańsze dla klienta co = większe szanse sprzedaży lub większa liczba klientów. W końcu głównie różnica między powietrzem a gruntem wynika z prac i materiału przy DZ, które idzie do kieszeni wykonawcy/instalatora a nie producenta pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest.

Parametry (COP) pomp gruntowych na przestrzeni ostatnich paru lat specjalnie się nie zmieniły. Używane pompy sprzed 6-7 lat, jakie widać na ebayu, czy allegro mają podobne parametry, co dzisiejsze (choć na pewno gorsze sterowniki).

Natomiast w przypadku pomp powietrznych postęp w wydajności jest widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent twierdzi ze ta wezownica podgrzeje wystarczajaca ilosc wody.Komu tu wierzyc.Rozmawialem z nim i patrzyl mi sie w oczy mowiac to.

Zapytaj zgodnie z w/w fotką, czy możesz przez wężownicę pobierać cwu, bo przy podłączeniu do niej wody kotłowej to na pewno ma rację. W zbiorniku cwu masz zaznaczony jej pobór i nie jest to wyjście z wężownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężownica ma moc 60kW dla jakich parametrów? Co innego jest ładować zbiornik wężownicą a co innego odbierać przez nią ciepło ze zbiornika, zw zimą ma temp ok 6-7*, jeśli byś chciał ją podgrzać tylko o 40* to musiałby być jej bardzo wolny przepływ (nie wiem czy 1l/min to już nie za dużo). W moim zbiorniku górna wężownica służy do ogrzewania cwu przez kocioł gazowy oraz podgrzewania podłogówki, cwu jest pobierana bezpośrednio ze zbiornika - tak jak w instrukcji, nie z wężownicy, ona nie da rady. Dodam, że delta t górnej wężownicy przy temp cwu w zbiorniku nie przekracza kilku stC w czasie kiedy podgrzewana jest podłogówka (pompa na najniższym przepływie). W takim układzie jak masz na fotce przy odkręceniu cwu miałbyś ciepłą tylko do czasu opróżnienia wężownicy potem podgrzanie zw tylko o 10* tj z 7 do 17 będzie już osiągnięciem.

 

W mojej stopce jest link do prostego arkusza "OZC dla laika", może coś pomoże, instrukcja jest tu

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172206-pr%C4%85d-gaz-olej-w%C4%99giel-inne&p=4974907&viewfull=1#post4974907

 

Ja tez mam troche watpliwosci czy ta wezownica nagrzeje ale producent twierdzi ze tak .Mam jeszcze cos w rezerwie .Ocen fachowym okiem i powiedz ze super.Patrz na model 660-W lub C

Powiedz jutro. A ja odpowiem w poniedzialek

Scannen0013.jpg

Scannen0016.jpg

Scannen0021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam troche watpliwosci czy ta wezownica nagrzeje ale producent twierdzi ze tak .Mam jeszcze cos w rezerwie .Ocen fachowym okiem i powiedz ze super.Patrz na model 660-W lub C

Powiedz jutro. A ja odpowiem w poniedzialek

 

Super sprawa. Weishaupt ma dobre rozwiązania. Nawet ich kotly są o niebo lepsze od viessmanna.

Jest jedna wada cena tego cuda???

Ale jeżeli masz ochotę wyłożyć kasę to śmiało.. Trochę taniej można znaleźć podobne rozwiązania w biawarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dlaczego? Moim zdaniem zdecydowanie większy rynek zbytu jest właśnie na pompy powietrzne, właśnie z braku nawet możliwości zastosowania gruntowych. Nie miej klapek tylko na swój dom, rozejrzyj się po mieście.

A zauważyłeś emotka ?

Mnie to tam rybka co viesiek robi :)

Jakie są ograniczenia do pompy gruntowej ? Skała i...chudy portfel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pojedź do centrum miasta, stań na środku, rozejrzyj się, i powiedz gdzie można zrobić gruntową;)

W moim centrum miasta nowych domów...nie ma :)

Zaczynają się ok.5km poza centrum a tam raczej nie ma ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jutro.

Upss, aż mi kopara opadła, masz rację to nie jest zwykły zbiornik cwu z 2 wężownicami jak mój, taki ma szansę zagrzać cwu w ten sposób. Ile taki kosztuje?

Trochę sobie z nas zakpiłeś

Myslisz ze powierzchnia wezownicy wynoszaca 2.35 m² to za malo?.

Bo te mają pow wymiennika 7,5 lub 9m2, odszukałem link

http://www.weishaupt.pl/local/documentBase/pl/1491-PL-01-08.pdf

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam troche watpliwosci czy ta wezownica nagrzeje ale producent twierdzi ze tak .Mam jeszcze cos w rezerwie .Ocen fachowym okiem i powiedz ze super.Patrz na model 660-W lub C

Powiedz jutro. A ja odpowiem w poniedzialek

Zwykła ściema lub błąd (oczywiście nieumyślny) "w druku". Pewnie mówisz o powierzchni wymiany cwu???

Zwyczajnie przecinki nie na tym miejscu ;)

Wężownica o powierzchni wymiany 7,5m2 musiałaby mieć 108 metrów długości (dla fi=22mm)!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...