Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tu nie ma co się zastanawiać :)

COP2,5 do COP3,5

Przy zużyciu ok.10tys.kWh jest to 4000kWh do 2857kWh czyli różnica 1142kWh co w przeliczeniu na złotówki jest to różnica ok.400zł rocznie :)

 

I tutaj też się mylisz, a raczej dużo się możesz pomylić. Tak by było, gdyby obie pompy pracowały z identycznym czasem wykorzystania taniej taryfy. Pompę powietrzną trzeba więc bardziej przewymiarować w stosunku do gruntowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś na tagrach budowlanych silesia Expo w Sosnowcu (jutro i pojutrze też są) same pompy ciepła i WM.Noi GWC.A po ile to GWC? 10tys.Aha,dziękuję.Jaja jak berety

Gość od powietrznej mówił,że on by podłogówki w sypialni nie dał,bo spać z głową przy grzejniku to jego zdaniem nie bardzo.Dałby podłogówkę na dole a na górze klimakonwektory w sypialniach-jako ogrzewanie zimą a chłodzenie (z pompy powietrznej oczywiście grzanie i chłodzenie)latem.Wiatraczek 15W w takim każdym klimakonwektorze noi pewnie z 1200-1500zł sztuka na sypailnię 12-16m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon rozpoczyna się 1 maja. Do tego dnia jest uruchomiony rurociag z wodą do wszystkich domków. Wtedy to napuszczam do instalacji i zasobnika wodę. Domek używam raczej we wszystkie weekendy a w wakacje mieszkam tam cały czas. W okresie wrzesień..październik jestem tam na weekendy - zależy od pogody. W październiku zostaje zakrecony rurociąg z wodą i wszyscy właściciele domków muszę (jak kto woli) spuścić wodę na zimę z instalacji i zasobników. Też tak robię. Co ciekawie w połowie stycznia 2012 dopiero spuszczałem wodę przed nadejściem mrozów. Założenie było takie: podłączyć tanią PC P-W do grzania CWU, bo grzałka jest droga oraz zbyt długo trwa. Mam też tam 2 solary własnej konstrukcji używane już 3 sezony (sprawdzają sie jak jest słońce), ale w zeszłym lecie kiepsko było ze słońcem. Nawet wczasowiczów było zdecydowanie mniej ze względu na pogodę. W lecie 2010 to tak solary mocno pracowały. Do tego mam tam kominek z rozprowadzeniem powietrza grawitacyjnie do wszystkich pokojów. W siepniu bywało, że temp w nocy spadła do 5'C, to po 2 dniach takich w domku robi się chłodno. Rozpalony kominek wystarczy na 2 godz po ostatnim włożeniu drewna. Na noc włączałem grzejniki elektryczne na górze w sypialniach, ale rano jak schodzisz na dół robić śniadanie, to... zaczynasz od rozpalenia kominka... Po lecie 2011 zachciało mi się PC P-W i jak się sprawdzi zrezygnować z solarów. Dodatkowo chciałbym zaciągnąć PC do ogrzania domku właśnie jak idziesz spać i kominek przygasa, to włączy się PC i całą noc masz cieplutku i rano także. Najprościej jest mi zamontować 4 grzejniki, ponieważ rurki z wodą nie trzeba wiele a nakład pracy polega na jednym pionie na piętro i tam krótkie rozgałęzienia do pokoji. Tak więc jak zaplanowałem tak zrobię. Są sąsiedzi, którzy mają domki holenderskie z przyczep kempingowych i mają tam klimatyzacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem ,mówił ,że spał na podłogówce i z głową przy grzejniku zle się spi..........

A że klimakonwektor szumi?

A właśnie jak taka pompa będzie chodzić w trybie chłodzenia to co będzie grzało wodę?

Gaz i podłogówka na dole i grzejniki na górze - jedyne rozsądne wyjście.Gorzej jak gazu brak...jak u mnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COP1=4,5tys.zł=piec Kospel 3,2tys.zł+bojler 0,8tys.zł+pierdoły instalacyjne 0,5tys.zł

COP2,5=17-18tys.zł=Atlantic Alfea S10+zasobnik 300l Atlantic CWH FS+montaż

COP3,5=min.30tys.zł=Ecopower C7+zasobnik+DZ poziomy+montaż

Wszystko robione bez użycia rąk własnych...

 

Wybrałeś powietrzną. Twoje rybki, twoje akwarium. Ale gdybyś wybrał gruntową zaraz z 30 nagle zrobiło by się u ciebie 20:D

Po co C7? Dlaczego nie A7? Ile za DZ poziomy do twojego zapotrzebowania?

Pogadaj z pierwszym lepszym instalatorem. Spytaj się ile weźmie kasy za sam nadzór nad układaniem DZ. DZ w twoim przypadku nie wyjdzie więcej jak 3-4tyś!!! Gdybym to zrobił samemu wyszło by poniżej 3!

Ale jak pisałem, twoje rybki twoje akwarium:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko - mój kolega szuka wykonawcy na dolne źródło - zrobisz mu takie za 3 tysiące ? :-)

 

200m? Z palcem w d...:)

Podam mu przepis, bo sam się tym nie zajmuję;)

Bierzesz pana z koparką, kupujesz 200m rury. Pan kopie, ty wrzucasz, pan zakopuje. Wlewasz w otwór rury roztwór glikolu i po robocie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...