Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

moze to nie do konca najwlasciwsze miejscce, ale prawie wszyscy tutaj posiadacze pomp macie podłogówki i chcialbym sie zapytac jak przy podłogówkach spisuja sie wykladziny dywanowe ... zamiast płytek, badz parkietu ?? czy sa jakies wykladziny specjalnie pod ogrzewanie podłogowe ..??? (nie mysle o wykładzinach ogumionych od spodu, )

 

tak są na jucie chyba, jak zapytasz np w "komforcie to ci wytłumaczą jakie są to pod ogrzewanie podłogowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

moze to nie do konca najwlasciwsze miejscce, ale prawie wszyscy tutaj posiadacze pomp macie podłogówki i chcialbym sie zapytac jak przy podłogówkach spisuja sie wykladziny dywanowe ... zamiast płytek, badz parkietu ?? czy sa jakies wykladziny specjalnie pod ogrzewanie podłogowe ..??? (nie mysle o wykładzinach ogumionych od spodu, )

 

Na górze są u mnie wykładziny. W sypialni nawet dość gruba i włochata. Jest ok. Kupowałem w Komforcie, ponoć prawie wszystkie się nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam,nie interesuje mnie DZ robiony własnymi rękami ! Po pierwsze i najważniejsze,że nie mam na niego gwarancji a to jest podstawa !! Przy jakiejkolwiek złej pracy pompy ciepła,producent zrzuci wszystko na karb źle zrobionego DZ.

Bzdury piszesz. Jeśli dz będzie miało dobre parametry, co łatwo sprawdzić, to nie ma mowy o zrzucaniu na nie czegokolwiek. Te parametry to przepływ i temperatura cieczy. Temperaturę zmierzysz zwykłym termometrem, przepływ albo bezpośrednio przepływomierzem (drożej), albo pośrednio poprzez pomiar dt zasilania i powrotu (taniej za pomocą 2 termometrów) działającej pc. To tyle magii w parametrach dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszesz. Jeśli dz będzie miało dobre parametry, co łatwo sprawdzić, to nie ma mowy o zrzucaniu na nie czegokolwiek. Te parametry to przepływ i temperatura cieczy. Temperaturę zmierzysz zwykłym termometrem, przepływ albo bezpośrednio przepływomierzem (drożej), albo pośrednio poprzez pomiar dt zasilania i powrotu (taniej za pomocą 2 termometrów) działającej pc. To tyle magii w parametrach dz.

 

Za późno, kupił już powietrzną:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak DZ będzie miało złe parametry ? Jaką mam pewność,że wykonam poprawnie DZ ?

To znaczy, że spieprzyłeś sprawę, którą trudno jest spieprzyć. Więcej optymizmu i wiary w siebie ;-) Na forum nie ma przepisu, jest tylko przykład. Dz należy zaprojektować i wykonać zgodnie z wytycznymi producenta pc. Ja czytałem takie wytyczne, zanim się za to zabrałem.

Edytowane przez rwxw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdziwy z ciebie niedowiarek,

jak zdjęcia nie wkleję to tematu nie skończymy,

cwu pod nr 6, jeszcze raz potwierdzam że temp. CWU może sięgnąć 110 st C, i stosuje się wtedy zawory mieszające tuż za wyjściem ze zbiornika pod nr 6 aby zredukować temp do 60C. temat uważam za zamknięty, u mnie max jest 85C, jak będę u klienta zrobię ci zdjęcie i wkleję.

 

Bo, widzisz, mówimy o tym samym, tyle, że dla mnie CWU to ciepła woda użytkowa, a dla Ciebie woda w zasobniku w najgorętszym miejscu. Podobnie powszechnie stosowane są takie terminy jak "piece centralnego ogrzewania", "kW energii" czy "wracanie z powrotem". Może jestem przewrażliwiony, ale jako człek starej daty wychowany w szkole przez polonistę-fanatyka poprawnej polszczyzny uczulonym wielce na tego typu przekręty. Drażni mnie jak gość mówi "wyszłem" a polityk twierdzi coś z "dumom narodowom". Taki już jestem i czasem daję temu upust. Trafiło na Ciebie - nie przejmuj "siem" :D

Fotki sobie daruj - na pewno masz rację co do max. temp. w okolicy punktu 6 :). Wolałbym, żebyś wyjaśnił mechanizm osiągania tak wysokich temp. wody, bo - zabij - nie pamiętam. Tylko nie mów, że to CWU, bo się znowu zacietrzewię :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis z forum na wykonanie DZ nie jest dla firmy sprzedającej pompę ciepła wiążący jeśli chodzi o uznanie gwarancji w przypadku złych parametrów

Nie za bardzo rozumiem, w czym problem. Trudno wymagać od producenta, żeby dał gwarancję na wykonanie dz, którego nie wykonywał. Robimy dz sami, to dajemy sobie sami dożywotnią gwarancję na dz, a co. Żaden wykonawca nie da Ci takiej gwarancji :-). Jeszcze raz napiszę, że na forum nie ma przepisu, jest tylko przykład.

Piszesz złych parametrów, ale złych parametrów czego ? pc, gz czy dz ? Jeśli dz, to wina wykonującego, ale jeśli ktoś sam wykonał dz, to nie będzie miał problemu z poprawieniem ewentualnych błędów, bo niewiele można tu spieprzyć. Może będzie musiał dołożyć kolejną sekcję, albo zmienić obiegówkę na większą. Jeśli źle działa pc, to łatwo wyeliminować problem dz, poprzez pomiar temperatury i przepływu. Jeśli to będzie ok, to dz, jest dobre i kropka, dalej niech się martwi producent/sprzedawca.

Oczywiście nie namawiam Cię na samodzielne wykonanie czegokolwiek, ale nie szerz mitów.

Edytowane przez rwxw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi,dobra decyzja :)

Na początek jest stres ale jest to temat,który będzie wiecznie aktualny,tym bardziej przy rosnących cenach energii a przy okazji Śląsk jest duży i wszystko na miejscu ;)

Gdybym miał taki fach w ręku to nie zastanawiałbym się długo co począć.

No ale ja nawet prostego kolektora poziomego nie zrobię ;)

 

Ja też :)

Bo nie lubie kolektorów i prac w ziemi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ty też poniekąd do niego należysz tylko od tej ziemnej strony :)

A pozatym fajnie czasami jak jest spokojnie i miło...

 

Wiesz, bo ja nigdy nie byłem przeciwko pompą powietrznym. Denerwowało mnie zawsze tylko koloryzowanie ich w stosunku do gruntowych. Nie cierpię natomiast generalizowania, bo w jednym przypadku lepsza będzie inwestycja w gruntową a w innym w powietrzną, w jednym zasilanie podłogówki będzie +27, a w innym +35, w jednym rekuperator się opłaca, w innym nie, itd, itd.

Zawsze odnośmy się do konkretnego przypadku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no musze to napisać

bedzieta mieli ubaw

 

kupiłem już pompe powietrzną

jako zapasowe planowałem kominek nordpreisa

trochę nam rozpiepsza ustawienie salonu kominek[7-8 tyś]

i chyba wstawię sobie piec śmieciuch

w obecnym mam heitza lepiej grzeje niż ekogroszek buderusa

będę palił powyzej -20 w nim [czyli z 1-2 tygodnie w roku]

koszt takiego pieca z mont 3 tyś

oczywiście palenie tylko i wyłącznie drewnem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt.

Madre tylko z mojego punktu widzenia dla domków do 200m2 z bardzo dobrym ociepleniem i reku wolę dać powietrzną pompę ciepłą a w powyżej raczej skłaniem się w stronę gruntowej :)

 

Znowu generalizujesz!!! Nie myśl w ten sposób! A co jeśli ktoś samemu sobie wykona DZ, bo ma dużą działkę, a co jeśli ma staw pod domem, a co jeśli kolega ma wiertnię, a co jeśli chce mieć PC w domu a nie na zewnątrz? itd, itd. Do każdego przypadku podchodź indywidualnie. To tylko taka moja dobra rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...