Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Ciekawy?

Jak można wyciągać średnią z tak ekstremalnie różnych danych? 52m2 i 600m2 dolnego żródła, albo 75m i 2x300m sondy?

I to wszystko bez rozróżnienia warunków gruntowych każdego przypadku.

W ten sposób można udowodnić, że w Polsce co szósty obywatel jest żółty, a co 10 ma HIV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ciekawy?

Jak można wyciągać średnią z tak ekstremalnie różnych danych? 52m2 i 600m2 dolnego żródła, albo 75m i 2x300m sondy?

I to wszystko bez rozróżnienia warunków gruntowych każdego przypadku.

W ten sposób można udowodnić, że w Polsce co szósty obywatel jest żółty, a co 10 ma HIV.

 

Znasz jakieś lepsze porównanie? Prosili byśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy poniewaz juz prawie dach skonczony mam pytanie w sprawie styropianu na fasade, czy ktos moze wie cos wiecej o fimie styropian plus z Czarne Dolne mam zamiar ocieplac ich 0,032 ale czy mozna ufac ich produktom?? czy moze odrazu organike brac

Pozdrawiam

Edytowane przez peter12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy poniewaz juz prawie dach skonczony mam pytanie w sprawie styropianu na fasade, czy ktos moze wie cos wiecej o fimie styropian plus z Czarne Dolne mam zamiar ocieplac ich 0,032 ale czy mozna ufac ich produktom?? czy moze odrazu organike brac

Pozdrawiam

 

Jak pasuje kolorystycznie do pompy ciepła to bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie znam. Tym nie mniej nie zmienia to faktu, że to jest nie miarodajne.

 

Ale z tym raczej nikt nie dyskutuje. Kolektor pionowy według wszelkich źródeł przeważnie jest lepszy, natomiast jak jest miejsce, to ze względu na koszty powinno się robić poziomy. Można go również za niewielkie pieniądze przewymiarować i wtedy różnica jeżeli jest to minimalna. Oczywiście można i zrobić zbyt małe DZ pionowe i mieć problem zimą, ale przyjmując że wszystko robimy zgodnie ze sztuką to te wyniki są bardzo bliskie prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie calkiem,, poniewaz instalujac PC myślimy o dobrej izolacji dlatego tu zapytalem bo kto jak nie pompiarze sa zorientowani w styropianach , tak wiec r19 pozdrawiam

 

Na styropianach się nie znam. Pojechałem do hurtowni, kupiłem grubości 15cm zwykłego białego i po wszystkim. Jest ciepło, jest tanio i przyjemnie. Przy PC nie ma co się za bardzo spuszczać nad szóstym miejscem po przecinku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No nie calkiem,, poniewaz instalujac PC myślimy o dobrej izolacji dlatego tu zapytalem bo kto jak nie pompiarze sa zorientowani w styropianach , tak wiec r19 pozdrawiam

No nie do końca zatwardziali pompiarze rozumują jak Ty,ba jest wręcz odwrotnie ;)

Pompiarze z reguły nie są zorientowani w styropianach,zwłaszcza grafitowych :)

Prądowcy więcej powiedzą nt styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma co się,ma co się,prąd nie będzie wiecznie stał w miejscu :)

Im lepsza izolacja tym mniejsze rachunki.

Ja daje 20cm grafitowego 0,031 z Genderki.

 

Za CO płacę około 1000-1200zł rocznie. Gdybym dał więcej styropianu o 5cm oszczędności sięgnęły by "aż" 20zł rocznie. Jak prąd zdrożeje w ciągu mojej reszty życia o 300% to oszczędności sięgnęły by 60zł. Jakoś nie widzę sensu pakowania aż takiej izolacji przy tak tanim źródle ciepła.

Pamiętaj Arturo, mam rachunki na poziomie domu pasywnego. Czy uważasz, że dzisiejsze pasywne za kilkanaście lat będą na poziomie dzisiejszych energochłonnych?

Jeżeli prąd pójdzie w górę, to bardziej mi będzie zależało na zmniejszeniu pozostałych części rachunków, bo one tworzą ponad 60% moich wydatków na prąd. A ogrzewanie domu to ułamek moich wszelkich rocznych wydatków więc nie panikuj z tym CO;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...