Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przy braku różnicy ciśnień na zewnątrz i w środku i braku wiatru wentylacja ustanie.....co latem wcale nie jest takie niespotykane

a wręcz możesz mieć cofkę...

ja gdybym wybudował dom zgodnie z projektem, to na pewno nie miałbym sprawnej wentylacji...ze względu na usytuowanie kominów

no ale to temat do innego wątku, z mojej strony EOT

 

Co najwyzej bede mial doplyw przez kanal wntylacyjny, co przy dobrze wykonanej WG nie jest czeste.

W moim projekcie WG byla roziwazana w sposob ktory faktycznie mogl sie skonczyc slaba wentylacja domu i nie ma nic wspolnego z tym, jak to mam teraz zrobione.

 

Pomysl teraz co bedzie przy WM i braku pradu (co nie jest takie niespotykane) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

proszę o pomoc w ocenie oferty. Czy wogóle taka instalacja ma sens, czy też można znaleźć inne odpowiedniki o zbliżonej jakości i wydajności w rozsądniejszej kwocie. Projekt przygotowany pod dom 250 m.kw, parter z poddaszem użytkowym. No i ogólnie ile to jest warte, bo wycena ciut mnie z nóg zwaliła.

 

PC F1145 15kW moc cieplna pompy 15,75 kW przy B0/W35

COP 4,81

zasobnik na CWU 300Litrów VPB R - Galmet wraz z pompą cyrkulacyjną

możliwe jest podłączenie modułu chłodzenia PCM 42 - gość nie wiedział, czy będę chciał, stąd wpisał jako opcję. Sądzę, że będę chciał ;-)

 

Dolne źródło ciepła: kolektor pionowy - 6 odwiertów po około 60 metrów każdy

 

Rekuperator Renovent Excelent 400 z automatycznym baypasem

 

Rurowe GWC 50mb fi 200mm REHAU AWADUCT TERMO

 

instalacja ogrzewania podłogowego w całym domu + grzejniki w łazienkach.

 

Wycenę mam bez wykonania wylewek, aczkolwiek jest taka opcja. Nie jest też wycenione sterowanie strefowe podłogówką w pomieszczeniach (pytanie czy warto - nie znam się na tym)

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No i ogólnie ile to jest warte, bo wycena ciut mnie z nóg zwaliła.

No jak się idzie do sprzedawcy od razu ze stwierdzeniem "chcę pompę ciepła gruntową z GWC i z WM z reku" bez zastanowienia i podstawowej wiedzy to trzeba liczyć się z wyceną na ok.120-150tys.zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się idzie do sprzedawcy od razu ze stwierdzeniem "chcę pompę ciepła gruntową z GWC i z WM z reku" bez zastanowienia i podstawowej wiedzy to trzeba liczyć się z wyceną na ok.120-150tys.zł ;)

 

Więc właśnie mam nadzieję, że po to jest to forum (między innymi), żeby pomóc takim jak ja. Nie każdy jest ekspertem od budownictwa, nie każdy musi się znać. Powiedz mi proszę, co jest złego w tak postawionych wymaganiach "chcę PC gruntową z GWC + WM z reku". Krytykować i ironizować jest łatwo. Liczyłem na ciut więcej typu "zamiast NIBE wybierz ATLANTICA".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...