Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hm... to ja tez sprobuje taki byc. Chowam usmiech do kieszeni.

Powietrze w naszych domach staje sie zuzyte wcale nie dlatego, ze podnosi sie jego wilgotnosc przy niedostatecznej wentylacji, ale glownie dlatego, ze wzrasta stezenie CO2. Wilgoc to tylko najbardziej widoczny skutek. W zwiazku z tym jesli juz ma cos "grzebac" z wilgotnoscia, to powinien to czyste powietrze doplywajace nawilzyc, a nie zmniejszac jego strumien aby podniesc wilgotnosc w pomieszczeniu.

 

Nie tłumacz mi jak idiocie, wiem do czego służy wentylacja!

Jednak bardzo łatwo można przedobrzyć i wentylować zbyt mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie tłumacz mi jak idiocie, wiem do czego służy wentylacja!

 

Ale zawsze mozesz ta wiedze zglebic bardziej szczegolowo.

Malux ma WM, wiec nie powinien miec problemu z ustawieniem odpowiedniego poziomu wentylacji. Taki jaki ma zalecany dla ilosci osob przebywajacych w domu. Bron Boze bez zadnych "oszczednosci" na wymaganej ilosci przewalanego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, nie koniecznie.

 

chodziło mi tylko o to że można wtedy korzystać z drabinki

bez odpalania podłogówki

 

na palcach jednej ręki policzę tych instalatorów co robią OZC...

tak, ale to wszystko zależy od gruntu jaki się spotka....

ja bym do tego ewentualnie dodał zagęszczenie w łazienkach

 

co do instalatorów to się zgadza

jeśli chodzi o grunt to napisałem że czytałem że może byc od 30 do 70W

zapomniałem o łazience też mam tam zagęszczone

 

a jak wy układacie te rurki gęściej niż co 10 cm?

(już nie będę pytał po co... ;) )

to nie ja układałem tylko hydraulik;)

(a myślę że po to aby było dobrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam z góry ale kolega ma super bimberek

wentylować trzeba to fakt

a powiedzccie czy zimą wręcz będzie wskazane suszyc w domu

uroczyście obiecuję [jestem na dwóch fazach] że przyznam się co z drewnem na podlodze

i co warte są ppw

rano wpiszę co zmieniło ocieplenie stropu w grzaniu

 

dziękuje za pomoc , podpowiedzi i krytyczne uwagi

pocalkowitym ociepleniu stropu czuję się jakbym budowę skończył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę budował na wiosnę 2013 r.,.... Proszę o porady i sugestie.

Projekt jest ok, bez zbędnych udziwnień i można go fajnie i ciepło wykonać. Ocieplenie ok, pianka (jak gruba?) powinna spowodować, że dach będzie ciepły i szczelny.

Przemyśl trochę kwestie wentylacji, szkoda psuć taki fajny dom wentylacją grawitacyjną. Po co budować szczelny, ciepły dom, kupować szczelne okna, a potem je psuć nawiewnikami, wycinaniem uszczelek czy innym dziurawieniem domu. Załóż wentylację mechaniczną, a nie pożałujesz. Nie jest to aż taki wielki koszt, czy kłopot w montażu, a efekty się odczuwa przez cały rok.

Jak zadbasz o dokładne założenie izolacji, to masz szansę się zmieścić w 6kW i to powinno być Twoim celem. Jaki zrobisz kolektor to nie ma znaczenia, spiralny, czy liniowy. Zrób taki, który będzie łatwiejszy w wykonaniu.

Rozważasz już jakiś model pc, a skąd wiesz, że za parę lat jeszcze taki będzie produkowany ? Rozważania modelu i producenta zostaw na kilka miesięcy a nie lat przed zamontowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budynek ten sam a oferty mam na 6, 7,8 i 9 kw. I bądź tu mądry która opcja prawidłowa.

Bo nikt nie jest wróżką i wszyscy dobierają na oko i tyle właśnie na oko wychodzi. Oszacuj ozc, to będziesz mniej więcej się orientował ile na prawdę może to być. Później możesz się zastanawiać jaki duży wykonać kolektor. Nie zmieścisz poziomego ? Co do podłogówki, to możesz dać wszędzie rozstaw 10-15cm bez bawienia się w szczegółowe obliczenia i będzie dobrze. Pomieszczenia za ciepłe przykręcisz na rozdzielaczu. Pętle nie dłuższe niż max 100m. Oczywiście jak chcesz policzyć, to nie zaszkodzi. Drabinki rozumiem, że chcesz dać jako oddzielne pętle podłączone do rozdzielacza, jeśli tak, to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i zmieściłby się poziomy ale już podjąłem decyzje że będzie pionowy. Faktycznie widzę że to obliczenie ocz jest pożądaną wartością a niestety zacząłem to trochę ze złej strony i nie posiadam takich wartości, a nadarzyła się okazja i jutro już wchodzą wiertacze i będę musiał "na oko" wskazać długość odwiertu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i zmieściłby się poziomy ale już podjąłem decyzje że będzie pionowy. Faktycznie widzę że to obliczenie ocz jest pożądaną wartością a niestety zacząłem to trochę ze złej strony i nie posiadam takich wartości, a nadarzyła się okazja i jutro już wchodzą wiertacze i będę musiał "na oko" wskazać długość odwiertu.

 

Jeżeli masz okazyjną cene na odwierty to przewymiaruj DZ to nigdy nie zaszkodzi. (Wyższy COP pod koniec sezonu grzewczego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i zmieściłby się poziomy ale już podjąłem decyzje że będzie pionowy.

Twoja kasa, twoje decyzje, my tu tylko komentujemy i doradzamy. Skoro masz okazję i już wchodzą wiertacze to zrób kolektor na 9kW, a nie na 6. Może być kilka krótszych odwiertów, byle suma wyszła odpowiednia. Za długi poza ceną ma same zalety, za krótki to problemy i niedogrzanie domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Grubość pianki, przewiduję na minimalną grubość 20 cm między krokwiami i min 4 cm na krokwiach - mam nadzieje że to wystarczy. Co do wentylacji to jaka firma, żeby było porządnie wykonane i porządnych materiałów. Model muszę już wybrać, bo zaczynam budowę właśnie za kilka miesięcy a nie lat (wczesna wiosna 2013) i chciałbym na etapie projektowania domu i nanoszenia koniecznych poprawek oraz adaptacji zaprojektować instalacje PC, ogrzewania podłogowego, wentylacji mechanicznej i centralnego odkurzacza. Co do wybranego już modelu - nie jest to firma krzak i myślę, że nie zaprzestaną produkcji (tak rozumując to żadna firma nie będzie pewna). Pozdrawiam

I jescze jedno pytanie: czy warto nad DZ zamontować rury drenażowe instalacji dla wody deszczowej?

Edytowane przez jan1958
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wentylacji to jaka firma, żeby było porządnie wykonane i porządnych materiałów. Model muszę już wybrać, bo zaczynam budowę właśnie za kilka miesięcy a nie lat (wczesna wiosna 2013) i chciałbym na etapie projektowania domu i nanoszenia koniecznych poprawek oraz adaptacji zaprojektować instalacje PC, ogrzewania podłogowego, wentylacji mechanicznej i centralnego

Zapraszamy do kontaktu,dobierzemy,zaprojektujemy wszystko na miarę potrzeb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...