Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisz czym Cie tak zrazili. Ku przestrodze tutejszych firm :-)

jeden z panów był totalnym ignorantem który wie wszystko najlepiej

a ja jestem głupim inwestorem i jak ja śmiem mu zadawać pytania

odnośnie wykonania poszczególnych etapów on ma laptopa i tam

wszystko jest wyliczone

a drugi za to starał mi się wcisnąć odwierty (które i tak mam )

i nie chciał słyszeć o możliwości wykonania dz poziomego

bo się nie da , bo nie będzie działać

 

a w ogóle po rozmowie można duuużo wywnioskować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam! I już mam pierwsze wyliczenia. I tak:

1. Firma ARCON - pompa IVT GREENLINE HT C Plus 9 w cenie z instalacją wewnętrzną za 38.361,60 + wykonanie kolektora poziomego w cenie 14.145,00. Razem brutto 52.506,60 zł. Do tego koszt ogrzewania podłogowego. 5 lat gwarancji na całość.

2. Firma Thermogolv - cyt.: "Koszt zestawu w podstawowej wersji Zirius M2-7 scroll wraz z kolektorami ziemnymi 3 x 60m wynosi 68.600 SEK netto 33.000 PLN netto (cena jest uzależniona od kursu SEK a jest on obecnie bardzo wysoki). W opcji znajduje się cała gama regulatorów temeratury (pogodowy, temp. wewnętrznej w cenie ok. 2.000 PLN - możliwość zainstalowania w późniejszym terminie). Koszt montażu i uruchomienia zestawu pompy ciepła do zbiornika wynosi 5.000 PLN brutto. Przedstawiona cena zawiera koszty zakopania kolektorów ziemnych wraz z koparką. Rurki kolektora ziemnego rozkłada się w ten sposób że odległość między nimi wynosi ok.1m. Koszt wykonania instalacji ogrzewania podłogowego (materiały + robocizna) wynosi 100 PLN/m2 brutto. Koszt wykonania kotłowni wynosi 4.500 PLN brutto (materiały i robocizna - pompy co, cyrkulacji cwu, grupa bezpieczeństwa , zawory, filtry, rury, złączki itp). Specyfikacja dostawy:

- kolektor ziemny 3 x 60m wraz z rozdzielaczami

- jednostka pompy ciepła w białej metalowej obudowie o wym. 570 x 500 x 400

- szafka sterująca

- zbiornik akumulacyjnt 500 l z wyposażeniem (mieszacz, 2 termometry,

grzałka 6 kW z termostatycznym regulatorem.

Czekam na wyceny z SC EKO i STIEBEL ELTRON.

Co Państwo na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rwxw

Grzałka może być do dezynfekcji (legionella)

 

jan1958

Nie daj się wpuścić z pompą ciepła w sterowanie z regulatorami pokojowymi temperatury. To niepotrzebnie podraża instalację a nie wnosi nic szczególnego do działania instalacji ogrzewania opartej na PC. Wystarczą standardowe rozdzielacze.

 

Zainteresuj się ofertami polskich firm jak PPC Pompy Ciepła czy Ecopol. Za to co zaśpiewali z IVT czy Thermogolv będziesz miał pompę wraz z podłogówką i jeszcze Ci zostanie trochę pieniążków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowem przy PC trzeba uważać aby nie przedobrzyć.

Tak, najprostsza instalacja to najlepsza instalacja: DZ bez studzienki -> pc -> rozdzielacz bez mieszacza i siłowników-> 100% podłogówki; do tego zasobnik płaszczowy na cwu, zawór trójdrożny przełączający obieg wody z pompy z co na cwu i odwrotnie. Nie zawsze da się tak prosto, ale jeśli projektujemy od zera to do tego trzeba dążyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mowilem, ze predzej czy pozniej bufor wyplynie ;-)

 

W przypadku Ziriusa M2 to zupełnie "odwrotnie niż normalnie". Pompa z bezpośrednim parowaniem ogrzewa wprost ten zasobnik do sporych temperatur (jak dobrze pamiętam to u góry zbiornika nawet ponad 70C). Wymiennikiem gz jest wężownica w tym buforze. CWU jest produkowana przepływowo właśnie w tym 500 l baniaku - tzn. baniak jest grzałką, a woda biegnie wężownicą i się ogrzewa. Cały bufor jest wpięty w instalację c.o. przez zawór podmieszający. Grzałka 6 kW - to zasilanie rezerwowe na największe mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa z bezpośrednim parowaniem ogrzewa wprost ten zasobnik do sporych temperatur (jak dobrze pamiętam to u góry zbiornika nawet ponad 70C). Wymiennikiem gz jest wężownica w tym buforze.

No tak, rzeczywiście:

http://www.thermogolv.pl/images/pompa_ciepla_m2.jpg

Piszą:

Wskutek skraplania gorącego gazu w wymienniku ciepła (3-4) wbudowanym w zbiornik, temperatura utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie (do ok. 70 OC). Woda dostarczana jest do układu CO za pomocą automatycznego regulatora temperatury (7), który uwzględnia aktualną temperaturę panującą na zewnątrz oraz wewnątrz ogrzewanego obiektu.

 

ale ciekaw jestem jaka jest sprawność takiego urządzenia w porównaniu z "tradycyjnym" zasilaniem układu c.o. do 35-40*, bo na cwu zużywa się o wiele mniej energii niż na c.o. a c.o. nie potrzebuje 70* i mieszania do 35*.

Edytowane przez rwxw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ciekaw jestem jaka jest sprawność takiego urządzenia w porównaniu z "tradycyjnym" zasilaniem układu c.o. do 35-40*, bo na cwu zużywa się o wiele mniej energii niż na c.o. a c.o. nie potrzebuje 70* i mieszania do 35*.

 

http://www.climakomfort.pl/bezposrednie-odparowanie.html

Jesli wierzyc sprzedawcy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też takie rozważałem, ale było za drogie. Przecież my też mamy w wymienniku gz po stronie obwodu sprężarki więcej niż dajemy na c.o.;). Inaczej nie byłoby wymiany ciepła! To jest zaleta bezp. parowania. A co do COP to jak ktoś pomierzy i poda wyniki w warunkach bojowych to uwierzę. Jest gościu, który raz w roku robi testy COP i podaje na swojej stronie. Prawdopodobnie oblicza to na podstawie różnicy temperatury w buforze. Onegdaj pisałem do niego, ale nie odpowiedział :(. Za to ma fajną stronkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...