Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to nie jest tak tragicznie. Ile możesz mieć COP-u przy 0/45 albo 0/50?

Nie ma być tragicznie, ale niby powinno być lepiej. COP u siebie nie mierzyłem, ale z wykresów w dokumentacji wynika że podobnie. Od tego trzeba by odjąć tylko obiegówkę dz (100w, czyli pare %), w gz też mają obiegówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! jedna z firm w odpowiedzi na moje zapytanie ofertowe zapytała mnie czy chcę mieć ogrzewanie podłogowe tradycyjne czy maty kapilarne? Jak sie do tego odnieść? Co jest lepsze? Proszę o opinie. Pozdrawiam

 

Kapilary chyba lepsze na ścianie czy suficie. Przynajmniej tak mi się wydaje. Raczej bym nie kombinował i położył rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapilary chyba lepsze na ścianie czy suficie. Przynajmniej tak mi się wydaje. Raczej bym nie kombinował i położył rurki.

 

Jeżeli tylko ogrzewanie w podłodze i bez chłodzenia latem, to też bym odradzał. Podatność na błędy wykonawcze na podłodze dość spora.

Na ścianę i sufit można o tym jak najbardziej myśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! jedna z firm w odpowiedzi na moje zapytanie ofertowe zapytała mnie czy chcę mieć ogrzewanie podłogowe tradycyjne czy maty kapilarne? Jak sie do tego odnieść? Co jest lepsze? Proszę o opinie. Pozdrawiam

 

Widzę że wybierasz pomiędzy szwed, szwed, szwed i niemiec. Jeżeli jesteś zainteresowany również innymi ofertami, mogę zaproponować coś kilku producentów - niemieckich, polskich. Osprzęt wewnętrzny markowy z najwyższej półki. Chińczyka nie montuję i nie polecam. Jeżeli tak to napisz na priv; w łódzkim też montuję bo bardzo blisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszlo szydlo z worka.

Platny profil zaloz sobie na reklame a nie w 7 poscie na forum pociskasz swoje uslugi ;)

 

Zobacz proszę od kiedy jestem na forum, więc postów mam niewiele co jest oczywiste. Od początku nie ukrywam tego co robię, a płatny faktycznie można założyć co by było widać od razu kim jestem i co robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę zmienię temat czy moglibyście mi napisać jakie przepływy macie ustawione na pętlach w rozdzielaczu (rozdzielaczach) ?

Próbuję dopasować różnicę temperatur na GZ gdyż w obecnych warunkach (przepływy ok 2l/min i delta GZ ok 5,5-6 stopni) po dłuższym postoju pompa załącza się i pracuje nonstop ok 2 godziny i następnie po osiągnięciu zadanej temperatury powrotu sprężarka wyłącza się i pracują tylko pompki obiegowe do czasu jak temp powrotu spadnie poniżej zadanej i sprężarka znowu się załącza i pracuje ok 20 minut i znowu się wyłącza czekając na obniżenie temperatury powrotu itd.

Sterowanie temperaturą w pomieszczeniach mam za pomocą regulatora pokojowego ustawiona temperatura powietrza (bez czujnika podłogowego) i czas w którym ma być tzw temperatura dzienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie z tych chyba prostych. Dlaczego montuje się zawór rozdzielający podłogówkę od zasobnika CWU? Czy nie można puścić tego w jednym obiegu w kolejności: bojler CWU-podłogówka?

 

W podłogę pakuję max 35 stopni i to tylko w czasie dużych mrozów. Nie chciał bym się kąpać w takiej wodzie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie z tych chyba prostych. Dlaczego montuje się zawór rozdzielający podłogówkę od zasobnika CWU? Czy nie można puścić tego w jednym obiegu w kolejności: bojler CWU-podłogówka?

 

Do CWU masz temperatury zasilania na poziomie 50-55*C. Nie ma sensu "sztuczne" utrzymywanie tak wysokiej temperatury sklaplacza dla celow CO. Ekonomiczniej jest zagrzac CWU a poniej przelaczyc sie na zasilanie na poziomie 33*C i grzac podloge. To 2 rozne systemy z roznymi warunkami pracy. "Abo, abo" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...