Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam! Przedstawiam Państwu oferty jakie otrzymałem. Proszę o konstruktywne opinie. Nie będę się rozpisywał szczegółowo, ale właściwie wszystkie oferty są kompleksowe (DZ, oprzyrządowanie, napełnianie glikolem, uruchomienie itp.). Więc tak:

1. NANOTERM – Danfoss 7,5 kW lub IVT 7,3 kW ok. 55.000 zł + podłogówka 110,00 zł/m2.

2. GHS-POLSKA – IVT ok. 40.000 zł lub pompa KPD80 30.000 zł + podłogówka ok. 9.000 zł.

3. EKO-TECH - NIBE 8 kW ok. 47.000 zł + podłogówka 97,00 zł/m2.

4. ANDRE-TECH - NIBE 1245 8 KW ok. 52.000 zł + podłogówka 95,00 zł/m2.

5. SC EKO - IVT HT Plus C7 ok. 45.000 zł + podłogówka 95,00 zł/m2.

6. CLIMA KONFORT – Neuratherm ok. 55.000 zł.

7. THERMOGOLV - Zirius M2-7 ok. 45.000 zł + podłogówka 100,00 zł/m2.

To na razie tyle. Czekam na jeszcze kilka ofert. Co Wy na to? Pozdrawiam

 

a opcja nr 2 pompa KPD80 + podłogówka to też oferta kompleksowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)1. NANOTERM – Danfoss 7,5 kW lub IVT 7,3 kW ok. 55.000 zł + podłogówka 110,00 zł/m2.

(...)

 

Kurcze ja to chyba brałem PC w innej firmie o tej samej nazwie. Fakt, że 2 lata temu, ale moja oferta na Danfossa 8kW opiewała na 42k PLN brutto + podłogówka 95zł/m2 brutto, PPC miałem w ofercie 4,5 tyś taniej. Trudno uwierzyć, że aż tak zmieniły się ceny :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według nich - tak. Będę na pewno ostro negocjował. A jak nic nie da to tak jak radzicie - odzielę wykonanie podłogówki od pompy, ale DZ chyba zlecę firmie, żeby potem nie było.

 

czyli rozumiem że to jest 39tyś brutto całość

 

no to chyba nie jest najgorsza oferta!

Edytowane przez zieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przedstawiam Państwu oferty jakie otrzymałem. Proszę o konstruktywne opinie. Nie będę się rozpisywał szczegółowo, ale właściwie wszystkie oferty są kompleksowe (DZ, oprzyrządowanie, napełnianie glikolem, uruchomienie itp.). Więc tak:

1. NANOTERM – Danfoss 7,5 kW lub IVT 7,3 kW ok. 55.000 zł + podłogówka 110,00 zł/m2.

2. GHS-POLSKA – IVT ok. 40.000 zł lub pompa KPD80 30.000 zł + podłogówka ok. 9.000 zł.

3. EKO-TECH - NIBE 8 kW ok. 47.000 zł + podłogówka 97,00 zł/m2.

4. ANDRE-TECH - NIBE 1245 8 KW ok. 52.000 zł + podłogówka 95,00 zł/m2.

5. SC EKO - IVT HT Plus C7 ok. 45.000 zł + podłogówka 95,00 zł/m2.

6. CLIMA KONFORT – Neuratherm ok. 55.000 zł.

7. THERMOGOLV - Zirius M2-7 ok. 45.000 zł + podłogówka 100,00 zł/m2.

To na razie tyle. Czekam na jeszcze kilka ofert. Co Wy na to? Pozdrawiam

 

A może oprócz nazwy samej PC i ceny ważne są także elementy składowe systemu (zasobnik - wielkość, materiał, producent; materiał w jakim będzie wykonana instalacja; DZ; producent systemu "podłogówki"; rozdzielacze; rodzaj sterowania, obsługa; wykonawca, z którym można się spotkać i porozmawiać).

 

Może warto zapytać co wchodzi w skład systemu, które elementy są jakie dobrane i z czego można zejść niżej? Wtedy oceń z czego warto zejść i która oferta jest dla Ciebie najbardziej optymalna. Nikt na forum Ci nic konkretnego nie doradzi kierując się samą ceną bez wiedzy na temat szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przedstawiam Państwu oferty jakie otrzymałem. Proszę o konstruktywne opinie. Nie będę się rozpisywał szczegółowo, ale właściwie wszystkie oferty są kompleksowe (DZ, oprzyrządowanie, napełnianie glikolem, uruchomienie itp.). Więc tak:

1. NANOTERM – Danfoss 7,5 kW lub IVT 7,3 kW ok. 55.000 zł + podłogówka 110,00 zł/m2.

2. GHS-POLSKA – IVT ok. 40.000 zł lub pompa KPD80 30.000 zł + podłogówka ok. 9.000 zł.

3. EKO-TECH - NIBE 8 kW ok. 47.000 zł + podłogówka 97,00 zł/m2.

4. ANDRE-TECH - NIBE 1245 8 KW ok. 52.000 zł + podłogówka 95,00 zł/m2.

5. SC EKO - IVT HT Plus C7 ok. 45.000 zł + podłogówka 95,00 zł/m2.

6. CLIMA KONFORT – Neuratherm ok. 55.000 zł.

7. THERMOGOLV - Zirius M2-7 ok. 45.000 zł + podłogówka 100,00 zł/m2.

To na razie tyle. Czekam na jeszcze kilka ofert. Co Wy na to? Pozdrawiam

 

A pytałeś w Eko - Techu o Buderusa? Sam mam pompę tej firmy i była swego czasu tańsza od IVT i NIBE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu śledziłęm pilnie to forum (i inne też) bo będąc w trakcie budowy domu cały czas zastanawiałem się nad wyborem rodzaju ogrzewania. Decyzja o ogrzewaniu podłogowym zapadła na samym początku, zostawał wybór zasilania. W całym domu (parter + poddasze - 173 m2) jest w 100% podłogówka. Parter wylana płyta fundamentowa z ociepleniem brzegowym, strop lekki ceramiczny z porothermu. Ściana jednowarstwowa porotherm 44 cm. Dach dachówka ceramiczna ocieplony wełną 30 cm. W pomieszczeniach poddasza (mieszkalne, podwyższone - ściana kolankowa 4 pustaki) po dwa okna dachowe. Wprtowadziliśmy się pod koniec września i mamy przed sobą pierwszą zimę. Po długich rozważaniach jako żródło ciepła została wybrana pompa ciepła z pionowym wymiennikiem. Pompa ciepła Ecopower C11, wymienniki pionowe 240 mb.Trochę to kosztowało, ale dotychczasowe działanie jest bardzo pozytywne. Po prześledzeniu wielu forów zdecydowaliśmy się tylko na czujnik pogodowy zewnętrzny i jeden czujnik wewnętrzny umieszczony w miejscu, w którym temperatura jest strategiczna dla nas. Na rozdzielaczach tylko przepływomierze bez żadnych innych regulatorów. Grubość wylewki ok 10 cm. Z tego krótkiego okresu, ale ze zmienną pogodą łącznie ze śniegiem i przymrozkiem wrażenia bardzo pozytywne. W całym domu bardzo stabilna temperatura 22-23 stopnie (córka jest zmarźlakiem), tylko w moim pokoju jest 19-20 stopni (oczywiście celowo, tyle ma być i nie więcej). Osiągnąłem to lekkim przytłumieniem przepływu na rozdzielaczu w pętlach mojego pokoju. O zużyciu energii na razie nie piszę, bo ze względu na nowy dom nie będzie to miarodajne, ale mamy podlicznik na pompę i mam zamiar śledzić jak wygląda zużycie i koszty z tym związane. Oczywiście dwie taryfy G12. Mamy kominek który na razie dosyć często jest używany, ale jego funkcja jest tylko estetyczna, nie ma żadnych rozprowadzeń. Niemniej po napaleniu odczuwa się wzrost temperatury prawie w całym domu i widać, że ma to wpływ na pracę pompy, ale to efekt uboczny. Prawdopodobnie ma na to wpływ to, że parter jest otwarty, drzwi wejściowe i do zejścia do garażu.. Oczywiście drzwi w pokojach, ale w zasadzie zamykane są tylko do spania, więc kubatura jest dosyć otwarta i jest ułatwione rozchodzenie się ciepła, co daje dodatkowe wyrównanie temperatury w całym domu. Rekuperacji jeszcze nie ma, instalacja jest przygotowana, ale rekuperator dopiero w przyszłym roku, pompa była ważniejsza.

Pozdrawiam wszystkich i z chęcią podzielę się moim (na razie małymi) doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym osiągnąć podobne parametry ciepła w swoim domu. Jak możesz to napisz czy całą instalację wykonała Ci jedna firma, czy każdy element inna. I oczywiście jak możesz to cvoś o kosztach wykonania. U mnie będzie kolektor poziomy. Kominek też będzie , ale ja jednak zastanawiam się nad rozprowadzeniem ciepła. Ocieplenie będzie dobre, nie będę na tym oszczędzał. Poddasze ocieplone będzie pianką. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było składane z kawałków. Instalację podłogową w całości wykonał jeden instalator, pozostawił wyprowadzone w kotłowni rury górnego źródła, po 4 zasilajęce i powrotu. Miał co prawda je połaczyć, ale złapał inna robotę i nie miał dla nas czasu. Niemniej podłogówkę zrobił porządnie. Co do kosztu, to trochę trudno rozliczyć, bo robił nam oprócz podłogówki całą instalację wod-kan. W każym razie ten kawałek razem z materiałami kosztował 26 tys. Odwierty robiła nam firma wiertnicza, która szukając gazu łupkowego miała akurat przerwę. Wpadli na dwa dni i wywiercili 3 dziury po 80 m. Wiercenie z sondami to kolejne 24 tys. Pompa ciepła jak pisałem firmy PCC, razem z montażem kompletnym kotłowni 24 tys. Pierwsza rzecz, która nam umknęła, to całość górnego źródłą jest zasilana jedną pompką obiegową, a ponieważ w sumie są to trzy poziomy, musze kombinować z przepływami, żeby góra (gdzie opory przepływu są większe) grzała tak jak dół. Jeśli przepływami się nie da, to trzeba będzie rozdzielić instalację i dać osobną pompkę na górę. Akurat zaczęło być mroźnie i znalazło to odbicie na temperaturze, bo spadła o 1 stopień. Ale pompa chodzi tylko w drugiej taryfie, więc chyba nie jest źle. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedząc, że ten temat czyta wiele osób wiedzących co nieco o PC mam jedno pytanie. Zamierzam zainstalować w domu 170m/kw PC z kolektorem pionowym. Jednak zastanawiam się, czy i jak wykorzystać linię ciepłowniczą biegnącą przez działkę. około 12m od domu jest ww rura z ciepłowni zasilająca pobliskie osiedle bloków. W przyszłym roku będą wymieniać te rury ciepłownicze, montując rury o lepszej izolacji. Szerokość działki wynosi 22m i tak myślę, czy nie byłoby dobrym pomysłem opleść te rury instalacją od dolnego źródła. Sprawa z ciepłownia byłaby do dogadania. Domyślam, się że nawet nowa izolacja spowoduje, że straty ciepła będą i tak bardziej grzały czynnik cieplny, niż np kolektor poziomy, czy nawet pionowy. Moje pytanie brzmi, czy warto sobie zawracać tym głowę, czy nie jest za daleko (12m) i jak obmysleć dodatkowe odwierty, żeby nie było zbyt dużego przewymiarowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z ciepłownia byłaby do dogadania. Domyślam, się że nawet nowa izolacja spowoduje, że straty ciepła będą i tak bardziej grzały czynnik cieplny, niż np kolektor poziomy, czy nawet pionowy. Moje pytanie brzmi, czy warto sobie zawracać tym głowę, czy nie jest za daleko (12m) i jak obmysleć dodatkowe odwierty, żeby nie było zbyt dużego przewymiarowania.

 

Jesli u Ciebie w ciplownictwie pracuja ludzie opoznieni umyslowo, to masz szanse na taka operacje. Nikla, ale masz. W innym przypadku to raczej nierealne. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się dowiedz, czy nie możesz się podłączyć do tego cieplika.

A jeżeli nie, to faktycznie opleć te rury dolnym źródłem.

 

Podłączyć się mogę - koszt z wszystkimi urządzeniami dla CO i wody jakieś 40 tyś. na dodatek sąsiedzi w większości się podłączali i przeszli na paliwo stałe (kasa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...