Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

tu się zapytam bo od parkieciarzy ciężko coś się dowiedzieć

 

mam zalożony parkiet 15mm 6cm różne długości

a pod nią podlogówka co 10 cm

zasilanie to 26-27 stop

posadzka przy tych parametrach miała przed zalożeniem deski 24-25 maksymalnie czy to jest bezpieczna temp dla parkietu[no chyba tak:p]

a do jakich temp to będzie bezpiecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Slawek to co opisales najbardziej do mnie przemawia, z ta krzywa bedzie tak jak proponujesz, napewno jak zmienie parametry to wartosc CO ulegnie zmianie natychmiast.Juz to kiedys przerabialem ale nie powiazalem wlasnie temp. powrotu i teraz musze to sprawdzic, cos czuje ze wlasnie rozwaliles moja zagadke:wiggle: :welcome: Obserwowalem wszystkie temp. podczas pracy sprezarki badz tez podczas postoju np.gdy jest wyliczona temp.CO 21 to gdy pc dogrzewa juz do tej temp. na zasilaniu mam 34*C a na powrocie 27*C akurat mam taka delte na gornym zrudle (ponoc 7*C tojest ok.)wiadomo jak krzywa wyliczy wyzsze CO to nieznacznie temp. sie podniosa.Po wylaczeniu sprezarki woda sie wymiesza i zasilanie z powrotem zostaje zrownane do okolo 28*C i puzniej sukcesywnie co 15min. jest przemieszanie i wtedy wartosc co z osiagnietych 21 systematycznie spada do wartosci 16 (histereza 5) napisz czemu to jest duzo, tak bylo u mnie fabrycznie ustawione i tego nie zmienilem podczas zabawy z krzywą:wiggle: a moze warto? I tu mam kolejna zagadke:rolleyes: musze troche poszperac napewno jesli zmienie na mniejsza to bedda czestrze cykle wlaczania sprezarki nie nastawialem sie na korzystanie z II-taryfy bo jej jeszcze nie mam(dopiero moze jak zamieszkam)ja mam G-11 pompa pracuje tak w tym sezonie (pierwszym i tak na probe) 20 do 30 min. pracy i potem 2h do 2,5h postuj. wiadomo ze te czasy sa pozaokraglane ale tak to teraz wyglada przy takich pogodach jakie byly . Pozdrawiam:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinieneś dążyć to takich ustawień żeby pompa załączała się na jak najmniejszą liczbę cykli, lepiej pobawić się krzywą i ustawieniami czasowymi i "zmusić" pompę do załączenia się na dłużej w tanich godzinach (jeszcze nie masz G12 ale już możesz ćwiczyć ;) ) niż przedłużanie czasu pracy tylko histerezą (chociaż przyznaję, że jak budynek jest niewygrzany i pozostawiłeś pompę na samej krzywej bez korekt o których pisałem to akurat większa histereza jest ok)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywa jest przestawiona na podloowke bo po uruchomieniu byly parametry bardziej pod grzanie z grzejnikami i z buforem teraz jest duzo lepiej ale racja musze jeszcze tam troche poszperac . W sumie teraz pompa pracuje na dobe okolo 5-6h bo widze to po podliczniku godzina pracy calej pc to 3 kwh,(zmienilismy pompke dolnego zrodla na troche wieksza aby delte obnizyc i jak miezylem wyszlo 2,9kwh ale to moze jest mylne, ja przyjmuje ze 3kwh bierze) Dokladnie tak jak piszesz ten sezon to ja biore na dogrzanie budynku i suszenie tynkow podlug ogolnie to tak na straty,ale przy okazji obadam dolne zrodlo i pocwicze a jest co przestawiac. Nie myslalem kiedys ze to takie precyzyjne ustawienia ale to wciaga ,powiedz mi czy jak beda dluzsze odstepy miedzy praca a postojem to jest lepiej dla (pc i dolne zrodlo) mam 4 petle po 150m zakopane 180cm w gruncie wilgotnych zwirkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca cyklami jest zawsze korzystniejsza dla DZ, jednak zbyt czeste zalaczenia daja w tylek sprezarce. Musisz tutaj osiagnac rozsadny kompromis. Mi sie udalo zejsc ze srenia do 3,5 zalaczen dziennie. Jak bedziesz mial ich 8 czy 10 to tez nie bedzie tragedii, ale juz przy 20tu to bym sie powaznie zastanowil :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ze im wiecej zalonczen tym krutsza zywotnosc sprezarki, wiem tez ze nie moze byc wiecej startow niz 2 na h , te 3,5 to niezly wynik pewnie jak zamieszkam to wtedy bede do tego dazyl, narazie budynek w budowie to nie ma sensu porownywac sie do kogos kto juz mieszka i uzytkuje pc pelna geba:no: podpowiedz mi jakie sa te zalety dla dolnego zrodla bo nad tym sie kiedys zastanawialem ale jakos olalem temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZ pracuje na nieco wyzszych srednich temperaturach. Jest czas na przeplyw energii z obszarow bardziej oddalonych od samej rurki zakopanej w ziemi. Nie sa to jakies duze roznice, ale per saldo patrzac na COP w sezonei pewnie pare zlotych sie uzbiera. Trudniej tez pracujac w cyklach zamrozic DZ w ekstremalnym przypadku :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O skoro tak to musze tez nad tym popracowac, czy ty w swojej instalacji masz bufor? Ja niemam i czy bez tego zbiornika mozna bez problemu wydłuzyc prace sprezarki? Akutat ja uwazam i instalator ktory namowil mnie na taka instalacje(dzieki bogu:wiggle:) ze u mnie bufor to nie jest do konca oplacalna opcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi, bo na Allegro jest pompa w dobrej cenie, ale nie bardzo kapuje, bo wygląda na to że ona grzeje wodę tylko do 30*C. To po co jej ten zbiornik na CWU?

http://allegro.pl/pompa-ciepla-ivt-greenline-do-domu-dla-160-m2-i2847410542.html

 

Super sprzet z data produkcji 2003. Ciekawe czemu wczesniej nie znalazl swojego amatora? ;-)

 

 

PS.

"stan idealny, prawie nowy" - to uzywka jakas jest odkurzona. Tylko 10 lat ma i "prawie nowy". Sprzedawca rzetelny ze hej! ;-)

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...