Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Znalazłem w czasopiśmie branżowym artykuł o współczynniku COP różnych pomp ciepła. Załączyłem skan 1 strony miesięcznika Ciepłownictwo-Ogrzewnictwo-Wentylacja nr 1/2011. Jest to miesięcznik Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych.

W artykule tym autor oblicza COP dla tych samych danych (Kłodzko) i 3 rodzajów PC. Ciekawe wyniki.

 

[ATTACH=CONFIG]159835[/ATTACH]

 

Ciekawe?

Wygląda jak artykuł sponsorowany przez producentów wiertnic, tudzież ich posiadaczy.

A już najbardziej ciekawy wniosek..... kolektor poziomy gorszy od powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jest to miesięcznik Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych.

W artykule tym autor oblicza COP dla tych samych danych (Kłodzko) i 3 rodzajów PC. Ciekawe wyniki.

 

Zrzeszeniu autor tego "wiekopomnego dziela badawczego" chluby nie przynosi. :)

 

Mozna robic prace badawcze, mozna (a nawet powinno) sie z nich wyciagac wnioski, ale jak wnioski sa sprzeczne z prawami fizyki i zwyklym zdrowym rozsadkiem, to nastepnym krokiem nie powinna byc bublikacja tychze "na lamach". Mozna staracic co bardziej rozgarnietych prenumeratorow. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dowiedziałem sie dzisiaj ze pompy powietrzne nie działają juz przy -5, taka dostałem opinie od vismana, a po telefonie do biura mojego projektu pani powiedziała ze mam zapotrzebowanie 7,8 kw, więc Arturo miał racje ze cos pomieszałem :p

 

Bo u Viesmann-a jest w splicie tak że przy -15 pompa się wyłączy i albo grzałki albo kocioł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...