Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakie są zalety zbiornika cwu z stali nierdzewnej?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Emalia jest twarda i może po jakims czasie popękać, a właściwie na pewno popęka.A woda po jakims czasie zrobi resztę (czyt. przeżre zasobnik). nie mówiąc o corocznej wymianie anody magnezowej(ok 20-25 zł/szt)chyba że się szarpniesz na tytanową (ok 120-140 zł/szt).

W przypadku nierdzewki tego kłopotu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Emalia popęka jak się ją uderzy. Wannę emaliowaną , oczywiście , co rok wymieniasz, bo ci pęka szkliwo? :o

Zasobniki większe widywałem już z czarnej stali. Nawet nie cynkowane. Osadzający się kamień odcina wodę od ścian i po pewnym czasie rdzawy kolor zanika. Taki zbiornik jak "trzyma" to dobrze. Jak przestaje, to się go wymienia. Najczęściej potomkowie. Bardzo Cię to martwi?

Pozdrawiam Adam M.

 

Nikt tego grubo nie ogaconego nie trzyma, bo po co byłoby grzać tę wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widuję zbiorniki o grubości scianki od 2 do 4 mm (w zależności od wielkości)

Skoki ciśnienia to już przeszłość starych hydroforów. Reduktor ciśnienia do wody to ze 35zł.

Adam M.

Wiem, że reduktor ciśnienia to ok 35 zł (chińszczyzna) ale pokaż mi klienta który go stosuje...

Poza tym na ściankach stalowych pokazuje się rdza nawierzchniowa(w miarę nieszkodliwa), a w miejscach pęknięć emalii rdza punktowa (ta jest skubana groźna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewna znana firma z wybrzeża poszła z torbami. Robili zbiorniki emaliowane, a ja je sprzedawałem. Gwarancja 3 lata. Ja odpowiadam przez dwa w ramach rękojmi. Firmy nie ma, a ja mam kłopoty. Przez paręnaście lat produkowałem sam bojlery z blachy czarnej 4mm. Po wprowadzeniu na rynek emaliowanych, zwątpiłem w sens robienia bez zabezpieczenia w środku. Jednak gdybym miał zrobić ranking to wyglądałby on tak:

1) Nierdzewka

2) Czarne, ale z blachy minimum 4mm

3) Emaliowane

4) ........

5).........

6) Ocynkowane

Kropki to technologia, której nie znam.

Zjem każdego, kto wystąpi w obronie ocynkowanych :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Emalia popęka jak się ją uderzy. Wannę emaliowaną , oczywiście , co rok wymieniasz, bo ci pęka szkliwo? :o

Zasobniki większe widywałem już z czarnej stali. Nawet nie cynkowane. Osadzający się kamień odcina wodę od ścian i po pewnym czasie rdzawy kolor zanika. Taki zbiornik jak "trzyma" to dobrze. Jak przestaje, to się go wymienia. Najczęściej potomkowie. Bardzo Cię to martwi?

Pozdrawiam Adam M.

 

Nikt tego grubo nie ogaconego nie trzyma, bo po co byłoby grzać tę wodę.

nie zgodzę się z Tobą,

zbiornik cwu z racji swojego przeznaczenia służy do grzania ciepłej wody,

przy większych pojemnościach , dodatkowo powinien być minimum raz w tygodniu wygrzany do temperatur większych niż 70C, ze względu na legionellę,

z tego też powodu, normalny emaliowany zbiornik, narażony jest na stałe skurcze termiczne,

pomimo tego, że producenci starają się jak mogą, żeby i emalia i blacha stalowa miały taki sam współczynnik rozszeżalności, jak narazie nikomu to się nie udało,

zawsze będą to dwa zupełnie różne materiały, z tego właśnie względu po jakimś czasie, emalia zaczyna pękać, w te mikropęknięcia dostaje się woda z tlenem i powoduje korozję blachy zasobnika,

to właśnie dla tego stosuje się anody magnezowe, które ulegają korozji łatwiej niż stal,

dlatego też zasobnik wykonany z materiału jednorodnego i jeszcze w dodatku takiego który nie ulega korozji jest lepszy od emaliowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emalia czy ocynk?

O tym, że emalia pada po czasie dużego pojęcia nie miałem. Wygląda solidnie. Stara technologia stosowana do dziś - znaczy dobra jest.

Ale im bliżej prądu tym mi lepiej.

Każdy ma jakąś specjalizację.

Pozdrawiam Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emalia czy ocynk?

O tym, że emalia pada po czasie dużego pojęcia nie miałem. Wygląda solidnie. Stara technologia stosowana do dziś - znaczy dobra jest.

Ale im bliżej prądu tym mi lepiej.

Każdy ma jakąś specjalizację.

Pozdrawiam Adam M.

Po bardzo krótkim czasie. Wpadłem na emalii jak śliwka w kompot :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 700zł.

Musi mieć wężownicę wewnątrz, to do kominka, a na lato ta sama wężownica, jak będziesz przepalać czasami w kominku i grzałka elektryczna.

Do ceny może trochę się mylę, bo miałem po 550, ale bez wężownicy i grzałki.

Jutro przypomnij się na priv, to podam cenę dokładną.

To, że jesteś kobietą to super i w dodatku geografem (geografką? :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...