Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam. Jestem na etapie uzgadniania z moim dotychczasowym wykonawcą cen za wykończeniówke, ponieważ wydaję mi się że ceny są kosmiczne to podam je a was proszę o odpowiedź.

1.Oceplenie styropianem gr.15cm Robocizna+ Materiał 150 zł/1m, wełną 200zł/1m

2.Tynki maszynowe cementowo-wapienne+gładź gipsowa R+M 45zl/1m

3.Wykonanie sufitow podwieszanych 2 warstwy płyt+docieplenie sufitu 60zl/1m

3.Glazura, terrakota R 45zl/1m

4.Posadzki z ociepleniem podłogi R 40zł /1m

5.Instalacja CO +wodkan na rurkach klejonych R 3500 zl

6.Podłącznie Kominka z płaszczem wodnym do instalacji CO gazu 5000zl

7.Podłaczenie pieca CO gazu i uruchomienie włacznie z odbiorem 3000zl

Według mnie to jakiś koszmar!!! Umawialem się z moim wykonawcą na budowanie pod klucz czyli od całości mialo być taniej. O co chodzi tym budowlańcom, w głowach im się hyba poprzestawialo Co o tym sądzicie?.Sprawa dość pilna. Chyba mu podziękuję i wezme pojedyńcze ekipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

 

Zaczynam budowę w kwietniu, pozwolenie otrzymałem w grudniu, a z końcem roku wybrałem wykonawcę, myslę że solidnego bo z polecenia no i widziałem jego kilka budów. W rozmowie gość bardzo konkretny i rzeczowy, ma swoich ludzi i sam robi na budowie, ale przede wszystkim cenowo zdystansował innych potencjalnych wykonawców, których równiez poprosiłem o wycenę.

 

Buduje się na Wilkowie (vis a vis salonu Toyota)

 

Pozdr

Sławek W.

Mam nadzieję że jeszcze odwiedzasz forum. Prośbe mam wielką o namiary na tego wykonawcę bo moi cenowo mnie znokautowali.110 tys za robociznę stanu surowego otwartego. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Asiondek za zaproszenie na wizję lokalną kuchni może z niego skorzystamy :) Widzę że dobrego fachowca szukasz po całym regionie 8)

A więc lecę z pytaniami dalej .Właśnie stałem się posiadaczem tynków cment.-wapie.które wykonywał oczywiście nasz internetowy spec pan Janek i teraz jak postępować z takim tynkiem czy wcierać farbę pendzlem a na koniec wałkiem jak mówi p Janek czy zagruntować je rozcięczonym w stosunku 1do1 unigruntem i potem malować jak mówią spece z budowy obok.Jak podeszliście do tego tematu.

Jest potrzebny namiar na fachmana od kominków

Widzę że Mścice rosną w siłę to już chyba 3 w naszym klubie :wink:

Pozdr Dzum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak inni, ale ja postapiłem wbrew temu co mówił janek i delikatnie przeciągnąłem gipsem franspolem ściany (jedna delikatna warstwa) , zagrutowałem i pomalowałem farbą lateksową i jest cool ;) , w pomieszczeniu gospodarczym zrobiłem test i zagruntowałem i pomalowałem farbą akrylową i nie wygląda to najlepiej .... po za tym tynki janka nie są aż takie idealne jak sie wydaje na pierwszy rzut oka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Koszalińską! U mnie tynki elegancko położone. Wapienne, tradycyjne. Nad morzem tylko takie się sprawdzają. Mogę polecić dobrą ekipę do tynków. Co prawda straszne flejtuchy – niedopałki jeszcze znajduję na podłodze ale robią dobrze (15 zł m2 robocizna). Mam też dobrego elektryka 1600 zł robocizna za cały domek z wkopaniem kabla. Niestety ma nieaktualne uprawnienia i nie może wypisywać wniosków do ZE ale znajomy elektryk zrobił to po bez problemu (biorą za to ok. 200zł).

Proszę Panstwa poszukuję fachowca do tarasu. W domku w którym aktualnie mieszkam odskoczyły płytki na tarasie i woda przecieka do przez strop. Trzeba kuć, robić izolację i położyć nową terakotę. Proszę o namiary na PW. Pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości w budowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Koszalińską. Buduję w Koszalinie Atrium GL 92 Dominik, mam już ściany parterowe, ale nie mam zrobionych rur kanalizacyjnych i chudziaka.

Czy ma ktoś może namiar na kogoś dobrze robiącego te sprawy? Bez tego nie mogę ruszyć dalej.. strop teriva.. zresztą na to nie mam także żadnego wykonawcy.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam i z góry dziękuję!

Kolifun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę przestrzec przyszłych i obecnych inwestorów planujących lub już budujących w Koszalinie lub okolicy przed pewnym człowiekiem, który miał zrealizować nam inwestycję pod klucz. Dom jest wystawiony w stanie surowym zamkniętym ale ile kosztowało nas to nerwów. Człowiek ten okazał się naciągaczem na pieniądze, brał najpierw niemałe zaliczki zanim cokolwiek "ruszył palcem",nie płaci swoim podwykonawcom pięniędzy uczciwie zapracowanych, mimo iż od nas brał na te prace. Chwali się wieloletnim doświadczeniem w budowaniu i wykańczaniu domów. Ma potężne długi w różnych hurtowniach budowlanych. Jedno można mu uznać za plus, że przykładał się do jakości wykonywania prac, pilnował podwykonawców aby nie partolili prac, ale na tym się plusy kończą. O co poszło jak nie wiadomo o co to o pieniądze. Zapłaciliśmy za prace, które były objęte w kosztorysie a nawet dużo więcej poza nim ale dość naciągania na pieniądze, człowiek ten nie miał umiaru w braniu pieniędzy.

Ten wykonawca to pan Marek O. ma zakład remontowo budowlany. Jego firma składa się z 5-ciu pracowników i on. Sam jeździ zielonym BMW serii 3 Kombi, a jego pracownicy zielonym jasnym VW Transporterem pick-up oraz białym renault combo.

Nie dajcie się nabrać na jego czarowanie, chyba że macie dużo pieniędzy i nie ma dla was znaczenia, czy zapłacicie 100 tyś zł więcej za dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze się wypisać bo mnie szlag trafia jak widze te ceny. Nawet w Krakowie jest taniej. budowlańcy też szaleją, wycenili mi stan surowy otwarty na 100tys, a drugi na 110tys. sama robocizna: dom z poddaszem 185 użytkowej. Dobra już nie marudze. Dostałem pozwolenie na bodowe po 10 msc. załatwiania. startuje we wrześniu życzcie mi powodzenia. Pozdrawiam koszaliniaków i okolice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...