Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć Pavo

 

Projekt nazywa się Krzemyk + do tego garaż G4, wszystko z Archetonu http://www.archeton.pl. Faktycznie zmieniłem całą wentylację na mechaniczną z wykorzystaniem rekuperatora. Dodatkowo będę miał GWC pod jednym z pomieszczeń w fundamantach. Całość będzie dodatkowo połączona z kominkiem, czyli DGP. Z tego co sie zdążyłem zorientować to kilka takich instalacji działa z powodzeniem u niektórych forumowiczów, może nie identycznych ale bardzo podobnych.

Kominy przewidziane w projekcie praktycznie usunąłem (były 2 murowane z cegły). W zamian będą równiez 2 ale Schiedla. Jeden do kominka fi20 (Rondo Plus), natomiast do pieca fi14 + wentylacja (Rondo Plus). Wentylacja tylko po to że nie wiem jeszcze jaki piec będę miał, na chwilę obecną bedzie to piec gazowy 1-funkcyjny, ale może kiedyś ze względu na cenę gazu będę zmuszony wstawić np. piec na ekogroszek.

 

Pozdr

Sławek W.

 

P.S.

W moim projekcie miałem już projekt wentylacji mechanicznej ale z niego nie skorzystam bo mi nie odpowiada (czyt. zbyt skomplikowany). Na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę wypiąłem te kartki, czyli na dobrą sprawę brakuje w domu wentylacji, oczywiście poza kotłownią. Wypiąłem dlatego że w UM wymagali aby wszystkie instalacje zawarte w projekcie miały adaptację przez uprawnionych instalatorów, a mi było szkoda wyrzucać 100 zł na bzdurną pieczatkę na czymś czego i tak w tej postaci nie wykorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Cześć kwwoj

Odpowiedź o której wspominałem wysłałem na twój adres podany w poscie: [email protected], ale widzę że nie dotarła, serwer ją zwrócił, nie wiem dlaczego, może adres był niepoprawny, nieważne.

Odpowiem ci jeszcze raz. Krzemyka wraz z dodatkowym garażem G-4 buduję w Koszalinie. Przechlewo znam bardzo dobrze bo spędziłem tam połowę swojego dzieciństwa, poza tym często tam przyjeżdżam bo mam tam wiele rodziny i znajomych. W którym miejscu budujesz, na Człuchów, czy za cmentarzem, może w innym miejscu? W swoim Krzemyku wprowadziłem kilka zmian: likwidacja podcienia przy wejściu, dobudowany dodatkowy daszek nad wejściem + nowe całkiem inne schody (na wzrór Hani z Archipelagu). Poza tym usunąłem okienko nad garderobą i zastąpiłem je oknem dachowym. Usunąłem kominy, zastepując je kominami Schiedla, nie mam równiez kominów wentylacyjnych, bo planuję wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła + GWC. Zmieniłem wielkość i usytuowanie tarasu oraz większości okien na parterze. To tyle z większych zmian, a cha i jeszcze jedno podniosłem wysokośc ścian parteru po to aby schować pod sufitem podwieszanym instalacje od wentylacji mechanicznej i nawiewów z kominka GDP.

Technologia jaką ja będę stsowałą to mur 3-warstwowy z silikatów z ociepleniem ze stropianu. Dach to dachówka cementowa firmy Euronit - kolor grafit.

Jak masz jakies pytania to nie krępuj się, mój e-mail to [email protected]

Pozdr

Slawek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witajcie !

Równiez planujemy rozpocząć na przełomie czerwca/lipca budowę w okolicach koszalina. Nasz projekt to Sopran z pracowni MTM Styl.

Jestesmy na etapie załatwiania pozwolenia na budowe i wyboru materiałów.

I w tym momencie mam do wszystkich ogromna prośbe o informacje na temat cen materiałów i miejsc ( składów budowlanych, hurtowni) na naszym i nie zabardzo odległym ( koszt transportu) terenie.

 

Budujemy domek o pow. uzytk. 139 m, ściany dwuwarstwowe z betonu komórkowego ( biały, 24x59, 400-setka) , ocieplenie styropianem ( 12-15), strop terriva, dachówka (?).

 

Proszę o namiary na niedrogie materiały, pozdrawiam i zycze powodzenia na budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i my zaczęlismy pod koszalinem, co do cen to u producentów betonów mozna sie dogadać bez faktur :) bloczki i beton np bloczki 14 cm za 2,65 ... beton b20 190złm3co do hurtowni to dwie najtansze w/g mnie w koszalinie to: na szczecinskiej taka zółta za komisem:) po lewej stronie od szczecina patrząc zaraz za dreweximem - zapomniłem jak sie nazywa i druga to "careco" na ul. lutyków (?) koło lechickiej o ile dobrze pamietam nazwy ulic... okna najtaniej - i to dobre na korytarzu koło NOMI - facet ciąga okna ze słupska bodajże:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kathleenka

 

Moze przdadzą wam sie moje doświadczenia. Obecnie rozpocząłem budowe w Koszalinie - Osiedle vis 'a vis salonu Toyota (Wilkowo II). Materiały kupuję juz od lutego i składuję w depozycie w hurtowniach. Bloczki betonowe najtańsze u Pana Kafla na ul. Przemysłowej - cena 2,1 zł za szt. netto. Dachówkę cementową kupiłem w Ambicie (róg ulicy Mieszka I i Bohaterów Warszawy) - naprawde dobra cena - 1.68 zł netto za szt dachówki podstawowej, Euronit S (grafit). Beton z Górażdże (ul. Bohaterów Warszawy) - B20 - 183 zł netto z dowozem. Beton naprawdę wysokiej jakości mieszany jedynie na kruszywach płukanych. Gruszki nowe 7 i 9 m3. Naprawdę polecam. Piasek frakcji 0-2 mm kupiłem w żwirowni Ratajki - cena 1 tony 7 zł netto + dowóz 6 zł netto za 1 tonę. Ceny dotyczą zestawu 25 tonowego tzw. łódki. Warto. Materiał na sciany kupuję w hurtowni Mega System na ul. Słowiańskiej. Buduje z silikatów (dom) oraz z BK (garaż). Dostałem kilka ofert ale ich była najkorzystniejsza. Szczegóły na życzenie.

Pozdrawiam

Sławek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

:D Witam Kołobrzeg!

Szukałem długo i czyżby wreszcie jakaś bratnia dusza?

Kupiliśmy działkę i właśnie zaczynamy drążenie sprawy.

Będę potrzebował geologa, geodetę, no i przede wszystkim architekta - może kogoś polecicie?

Jakie są stawki za tego rodzaju usługi?

Tak w ogóle wiele mam pytań ale może sprawdźmy czy jest wiecej ludzi z Kołobrzegu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co do betonu to powiem tylko tyle że najlepszy beton w Koszalinie ma Dźwigbet. Solidna i dobra firma. Są dokładni i zawsze na czas mi dostarcza beton. Co do innych firm Koszalińskich to nie mam zaufania. Raz brałem właśnie u jednej firmy znajdujacej sie na ul. Poł... oraz ul. Szczeci... to mnie oszukali, a jak ceny porownalem z Dzwigbet-em to wychodzi na to samo.

Jakosc betony jest znakomita- szybko wiaze, jest wytrzymaly.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...