Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich.

 

Kupiłem działkę w Koszalinie na ul.Gryczanej (wyjazd na Połczyn naprzeciwko seminarium. Polecam! Piękne tereny!), po półtorarocznej walce o warunki zabudowy, wreszcie się udało! Teraz już jestem na etapie zezwolenia . Zaczynam budowę na przełomie sierpnia i września.

Wybrałem projekt DJ001 z ARCHDESIGN:http://www.archdesign.pl/index.php?p=agenor_7_(dj_1).

 

Chcę postawić fundamenty z bloczków keramzytowych i ściany z pustaków z keramzytu. Pytanko: czy ktoś z Was budował z tego materiału?, jakieś opinie, porady,ceny itd?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Jako wiate na budowę poszukaj blaszanego garażu, nowy to wydatek ok. 1300 zł, uzywany kupisz znacznie taniej. Nie ma lepszej wiaty, możesz schowac w nim narzedzia i część droższych materiałów i zamknąć na klucz. Poza tym dobrze chroni przed deszczem i jest trwały. Sam mam taki, ale swój zrobiłem sam, trochę kątowników i blachy i garaż jak sie patrzy, polecam takie rozwiazanie jest super. Mój sąsiad jak tylko zobaczył mój garaż w ciagu 2 tygodni postawił sobie podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszą stal kupisz u Pani Danuty Bąkowskiej (tel. 094 345 16 25) - dostarcza stal od 16 lat bezpośrednio z hut największym firmom w Koszalinie jak np. Przemysłówka. Zadzwoń do niej. Możesz powołać się na mnie.

Materiały na ściany kupuję w MegaSytemie na Słowiańskiej. Można z nimi negocjować ceny i są często naprawdę konkurencyjni. Odradzam Tęczę. Hurtownia bardzo duża, ale ceny niektórych materiałow znacznie zawyżone. W MegaSytemie mozna towar zamawiac na telefon i brac go na WZ, a co zostanie oddawać. Gorąco polecam. Dodam, że wcześniej złożyłem oferty kilku hurtowniom z czego ta dała mi najniższe ceny na potrzebne materiały.

Beton kupuję w Górażdże - wjazd od ulicy Bohaterów Warszawy - tel. 094 347 17 39. Jakość samego betonu jest naprawdę bardzo wysoka. Do jego produkcji mają całkowicie skomputeryzowaną mieszalnię, a do tego robią go wyłącznie na kruszywach płukanych. Cena również jest bardzo atrakcyjna, ja dostałem B20 za 183 zł/m3, a B12,5 za 171 zł/m3 (netto). Dodam że porównałem wszytskie mieszalnie i ta wypadła najkorzystniej. Pisałem o tym wyżej.

Piach sortowany w dobrej cenie dostaniesz w żwirowni Ratajki - tel. 694 481 082. Maja własny transport (samochód 25 t).

 

Pozdrawiam

Sławomir Wróbel (vel Sławek W.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kathleenka

 

Ja budowałem z bloczków od Pana Kafla. Są pierwszej jakości, ładnie zrobione, z dobrze zawibrowanego betonu, z kątami prostymi i co więcej niektóre z nich mają specjalne nacięcia na 1/3 lub 1/2 długosci do łatwiejszego ich dzielenia. Nr tel. 601 090 339 (Pan Grudzień - zajmuje sie zamówieniami i sprzedażą)

Cena jest najniższa w Koszalinie - 2,1 zł sztuka. Za transport z HDS płacisz 50 zł (6 palet x 60 bloczków = 360 szt). Jeżeli samochód może wjechać z przyczepą i z nią zawrócić na twoim placu budowy to jednorazow może zabrać 760 bloczków - cena transportu jest cały czas ta sama - 50 zł. Musze cię zmartwić ale od tych cen nie utargujesz juz nic.

 

Pozdr

Sławek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzum żebyś nie musiał więcej pytać:

 

Urbański Zbigniew - 602276911

Gozdal Kazik - 663786040

Obydwoje sprawdzeni na placu budowy, jeden przeze mnie a drugi przez sąsiada. Wrażenie - pełne zadowolenie z wykonanej pracy.

Najlepiej umawiaj się na ściągniecie humusu spod domu (obrys domu + 1 m od kazdej ze ścian zewn.). Cena za średniej wielkości dom to 400-500 zł. Godzina pracy kosztuje ok. 100 zł, dlatego lepszym rozwiązaniem, które zresztą sam stosowałem jest zapłata za robotę a nie czas pracy.

 

Pozdr

Sławek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materiały jak dla mnie tylko "careco" ul . lutyków 4/6 rabaty rzedu 20 % i to od ceny netto a nie brutto, na dachówki, oknapołaciowe, porotherm... biuro takie sobie (małe), plac za to wielki z materiałami, obsługa fachowa, konkretna i najwazniejsze rabaciki :) , polecam tez APA 2 na szczecińskiej

beton brałem i w górażdze i w agrobudzie tu i tu mozna się dogadać, jezeli chodzi o stal to brałem tanio juz powiązaną od Andrzeja Kozłowskiego tel: 0943411073 firma "zbrojan" zamówione zbrojenie na wymiar przywiezione 3h przed betonem - zeby złomiarze sie nie pojawili wsio pasuje tylko dołozyć "L -ki" i zalewać, brama garażowa "krispol" w mega na dzieci wrzesińskich, najtaniej w koszalinie - teraz szukam drzwi zewnetrznych :)

to tyle co wiem :), acha więzba z Rogowa pod Białogardem - najtaniej ale warto zamówić wczesniej bo sporo sie czeka ok 4 tyg

to chyba wsio co mi sie przypomniało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak dobrze idzie to pytam dale :wink: otóż jak podejść gminę(Będzino)aby wybudowali sieć wodociągową i kanalizacyjną oni wychodzą z założenia że jeśli chcemy mieć coś takiego to mamy założyć komitet budowy a gmina ewentualnie pokryje część kosztów.Prawo mówi że uzbrajanie terenu należy do gminy jednak życie jak zwykle pokazuje coś i :( nnego pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc śpieszę z dodatkowym info. :) otóż droga jak i całe sieci należą do gminy w warunkach na przyłącza które od nich dostałem wynika że mam się wpiąć do już istniejącej sieci ,a de fakto na tym odcinku sieci jeszcze nie ma :cry: tak więc jeśli chcemy się podłączyć to mamy wybudować sobie kawałek instalacji dodam że te główne rury biegną właśnie w tej drodze gminnej. Plan zagospodarowania wprawdzie wygasł ale są nadal wydawane warunki bowiem na tym terenie nic się nie zmienia jest już częściowo zabudowany . pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeci raz już czytam i nie rozumię... :) jak to ?podłączyć sie do odcinka którego nie ma de facto? w warunkach powinno być wpisane miejsce przyłączenia do sieci, wiec jak mozna określić to miejsce ? skoro go nie ma? , a daleje piszesz ze"rury sa w drodze gminnej" to wiec są czy nie ma? - jezeli sa w drodze a przy drodze jest twoja działka to tylko musisz zrobić wcinkę i przyłącze,

np mi wskazali dokładne miejsce i wyszło wtedy ze muszę zaprojektować odcinek sieci (nie przyłącza) i go wykonać, a gmina go ode mnie odkupi czyli faktycznie gmina ma to zrobić ale "ona" nie ma czasu i chęci tego robić, nie mogę natomiast być włascicielem części sieci wod - kan bo bym musiał mieć zmniejszoną opłatę za wodę - tak pi razy drzwi wyglądało to mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20m to pikuś :) ja mam wybudowac 130 m sieci i to pcv 200 koszt mniej wiecej szacuje na 20-25 tyś ... postanowiłem zaprojektować to i zdobyc pozwolenie, a potem wystosować pismo do gminy, bo na "gebę" jakoś nie idzie się dogadać, ale jest tez - tak mysle dobra tego strona :) tzn. zrobimy zrzutkę z sąsiadami ok 10 - 12 sąsiadów i wybudujemy a gminie nie oddamy tylko bedziemy krzyczeć o zmniejszenie opłat, albo odkupienie całości za 100 % kosztorysu, będą w lekkiej kropce bo z tego co wiem to budowa wczesniejszej sieci była na kredyt i im wieksz ilość podłączonych tym wiecej opłat i kredyt mozna spłacać , a tak pupa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...