Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam grupkę.

Ponawiam pytanie czy ktoś ma namiar na dobrą firmę, która zajmuje się wentylacją.

Co do działek koło seminarium to moja ciocia miała tam działkę z truskawkami a widzę, że już tam się budują. Może jakieś zdjęcie bo w Koszlinie dawo już nie byłam. Pozdrawiam Asia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam Grupę koszalińską!

 

My wlśnie zaczynamy dzialania związane z budową "Milej chwili" z muratora.

W związku z tym mam pytanie (ponieważ okalice Koszlina to dla nas slabo znana :o :) okolica-szczególnie w temacie fachowców-mieszkamy tu od trzech lat) moze ktoś mialby namiary na jakiś godnych zaufania i w ten sposób pomoże mi rozwiązać jeden z wiekszych problemów na tym początkowym etapie. :) :)

 

Będę bardzo, bardzo wdzięczna za jakiekolwiek info!!!!

 

Pozdrawiam :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dorkad

Jak do tej pory nie mam tynków bo mój wykonawca stanu surowego ma takie opóźnienie że szkoda mi juz zdrowia. Zgodnie z umową stan surowy otwarty powinien byc skończony do końca czerwca, a w tej chwili mam jedynie konstrukcje dachu. Mam nadzieję, że do końca września skończą mi dach. Choc na dobrą sprawę wcale mnie to nie pociesza. Co do tynkarzy to dostałem kilka namiarów. Ale na razie nic nie moge na ten temat powiedzieć bo jeszcze nik u mnie nie tynkuje. Z polecenia asiondka mam pana Janka u którego robił podobno bardzo ładne tynki. Jak bede wiedział więcej to opisze to na forum

pozdr

Sławek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g woli scisłości - pan janek robił u mojego znajomego, a od 20.09 bedzie robił u mnie :) choć miał robić już od 5.09 .... czyli opóznienie ;) ale chociaż jest na tyle solidny, wyjasnił mi dlaczego

sławek a czy przypadkiem pan rysiu nie buduje u ciebie ?? :)

ja juz doszedłem skąd sie biorą ooznienia, poprostu mają budowlancy kilka budów, umawiają się na etapy i nie zawsze sie wszystko zgrywa i wmawiają "trudności" - to podłoga na gruncie musi wyschnąć - to trzeba na strop czekać,to na wiezbe.... a w tym czasie na innej budowie robia inny etap i jak skończą to wracają .. bo juz strop przywiezli... bo podłoga wyschła a na poprzedniej czekają na strop itd...itd...coz, muszą nałapać duzo roboty zeby na zimę zarobić hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie robi Pan Heniu G. Co do opóźnienia to wynika ono tylko i jedynie z tego powodu który naświetlił asiondek, czyli kilka budów jednocześnie. W moim przypadku Pan Heniu buduje jednoczesnie 4 lub 5 domów. Mi się tłumaczy że opóźnienie jest wynikiem braku ludzi. To tak jakby o tym nie wiedział jak brał roboty. Jak sie chce byc profesjonalistą w swoim fachu to trzeba mieć stałą i sprawdzoną ekipę, a żeby takamieć to należy odpowiednio płacić swoim ludziom, a nie marne kilka stówek i po zawodach. Zresztą długo by o tym gadać. Njaważniejsze aby jak najszybciej skończyli swoją część, bo już mam do odbioru okna, a dach jeszcze nie skończony.

Pozdr

Slawek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opóźnienia... to słowo też nie jest mi obce

 

Ja mam już nerwice chroniczną i chyba grożą mi wizyty u psychologa. :evil:

 

A budowa idzie tempem żółwia zdychającego.

 

No hydraulik robi dobrze tfu tfu ale wolno, bo od kwietnia - już prawie finisz, ale teraz czekam na tynki, żeby podłogówkę położyć....

 

No i hydraulik to jedyna osoba którą mogę polecić, bo reszta to szkoda słów.

 

Elewacja od marca czekam aż łaskawie poprawią to co spaprali, i byłam wyrozumiala, ale ostatnio ... tekst ze na budowie mieli wypadek i nie mogą przyjśc na umówiony termin, to już :evil: :evil: :evil:

 

 

I pytanko gdzie kupujecie piec gazowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem bramy segmentowe z firmy Hort z Koszalina. Do niedawna produkowali bramy segmentowe z elementów Krispola. Wyglądem nie różnią się od tych z naklejką Krispol. No i cena 2150 zł za bramę o wymiarach 2500x2150. Oczywiście mają juz sprężyny skrętne, ocieplenie paneli oraz znacznie lepszą uszczelke na dole w porónaniu do Hormanna. Jeszcze ich nie mam zamontowanych ale uważam że sa naprawdę dobre. Kupiłem je w firmie Eltex na przeciwko Związkowca.

Pozdr

Slawek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szkoda ze nie wiedziałem wczesniej ale... kupiłem bramę Krispol poniewaz uwazam ze reprezentuje sobą akceptowalny dla mnie kompromis pomiedzy ceną a jakością ;) za bramę 3700x2150 zapłaciłem 4 tys równo, kolor - złoty dąb (he he he ) własnie na dzieci wrzesinskich w firmie Mega - horrmana wiadomo drozsza o ok 1 -1,5 tys novoferm też (firma na rokosowie, za kościołem w prawo ) a bramy wisniowskiego są tansze ale, nie cieszą sie zbyt dobrą opinią...(na przeciwo cmentarza firma oraz na szczecinskiej koło mlekosza)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiondek, czy pan Janek kładzie juz u ciebie tynki? Kilka dni temu z nim rozmawiałem i umówiłem się na tynki dopiero po 20 października, bo z tego co mi powiedział do tego czasu ma pełne ręce roboty. Chciałbym jednak wcześniej zobaczyć jego robotę. Jeżeli nie miałbyś nic przeciwko to podjechałbym do ciebie do Niekłonic.

Pozdr

Sławek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...