Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzieki Asionek za podpwiedzi, aktualnie mam ekipe na fundamenty i mam zamiar zaczac w tym tygodniu, lecz zobaczymy czy pogoda pozwoli :roll: zobaczymy co chlopaki sa warte w "praniu", mam nadzieje, ze sie uda wyjsc z ziemi przed sniegiem :)

Tomek - ja buduje sie po prawej stronie na wysokosci sklepow, przystankow, a Ty w ktorym miejscu?

Mam jeszcze pytanie odnosnie kierownika budowy, zna ktos moze takiego choc troche zaangazowanego? czy tacy sa jeszcze czy ogranicza sie to glownie do wypelnienia dziennka i pokazaniu sie raz na jakis czas na budowie? ewentualnie poprosze o namiar na jakiegos rzeczowego goscia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ponownie :)

 

Dzięki Asionek :) i to nawet bardzo. Podzwonię w tym tygodniu do obydwu poleconych ekip.

 

Guziu:

Ja buduję też po prawej stronie, ale za kościołem - jest kilka działek przy drodze na Niekłonice.

Mam namiary na takiego gościa, co jest "aktywnym kierbudem". Prowadzi budowę i jednej z moich sąsiadek. Nawet przez chwilę się zastanawiałem, czy nie wziąć go do prowadzenia swojej budowy, tym bardziej, że gościu robi kosztorysy, kompletuje ekipy i sprzęt itd. Ale chyba jednak wezmę tego, z którym już rozmawiałem, robił adaptację projektu itd. Co prawda nie pojawia się zbyt często na budowie, ale mi to nie przeszkadza. Dałbym sobie radę nawet bez kierownika budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Mam łaskawe pytanie Pana o nicku ''Asiondek'' - czy buduje Pan może rzeczonego ''Fistaszka'' ? Jeśli tak, to czy jest ew. możliwość ''rzucenia okiem'' na ów domek w realu, gdyż chcemy taki zacząć budować w przyszłym roku. Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się doczekałem, w piątek zakotwiczyli u mnie tynkarze i od poniedziałku jadą pełną parą. Jak na razie pogoda jest super i mam nadzieję że się utrzyma jak najdłużej bo chciałbym w pierwszej kolejności zrobić tynki zewnętrzne.

 

jolka36: wiercenie studni to około 200 zł za 1 mb. Ale stawki moga być wyższe. Z niższymi się nie spotkałem. Do tego pompa głebinowa, hydrofor i robi sie całkiem niezła sumka. Tez miałe w projekcie studnię, ale wole te kasę dać na wodociąg, który mam nadzieję będzie w pierwszej połowie przyszłego roku.

 

Pozdr

Sławek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się doczekałem, w piątek zakotwiczyli u mnie tynkarze i od poniedziałku jadą pełną parą. Jak na razie pogoda jest super i mam nadzieję że się utrzyma jak najdłużej bo chciałbym w pierwszej kolejności zrobić tynki zewnętrzne..

 

Sławeczku czyżby p. Janek?

Do mnie przychodzi za 3 tygodnie. Czyli chyba po Tobie.

 

Proszę zdawaj relację z robót, jestem ciekawa jakie będziesz miał ściany wewnątrz.

 

A powiedz, czy ty będziesz jeszcze kładł gładzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorkad: Zgadza się pan Janek ze swoją ekipą juz robia u mnie tynki. W tej chwili zabrali się za garaż, który ma byc otynkowany wewnątrz i na zewnątrz. Potem zabieraja się za dom. Jeżeli pogoda się nie zmieni (obecnie jest ok) to zaczynam od zewnętrznej elewacji. Wewnątrz zarówno w garażu, jak i w domu bedę miał tynki tradycyjne, czyli cementowo-wapienne. Żadnych gładzi. Na te tynki nie ma juz co kłaść sa takie gładkie jak szkło. Poza tym z praktyki wiem, że ściany z gipsu (czyt. gładzie) szybciej się brudzą, a ja nie mam ochoty na czeste malowanie.

Pozdr

Sławek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, powiedź mi czy widziałeś pomalowane ściany p. Janka?

Ja widziałam ściany w trakcie pracy, wyglądały na super proste.

 

Czy do obróbki okien będziesz używał jakiejś listwy?

 

Właśnie wczoraj koleżanka mnie uświadomiła, że jest coś takiego, nawet mam jej kawałek. ceny nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie skończyłem centralne i wode wyszło razem 12.000 z grzejnikami i podłogówką - of course bez pieca :) takze szykujcie portfele i do budowy!! :)

 

Asiondek, czy wybrałeś już piec?

 

Ja przez ostatnie 2 tygodnie szukałam dobrej oferty na kocioł 35 kw i wiecie co - o dziwo najtaniej wyszedł mi vissmman :o

zasobnik biawar lub galmet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dają Ci jakieś super atrakcyjne warunki, bo jeśli nie to poszukaj banku, który przyjaźniej traktuje klienta. Polecam DomBank, Millenium, GE Bank i Multibank.

 

GE zdecydowanie odradzam - jak najdalej od nich.

Ja zamieniłam teraz na Santander Consumer Bank - przyzwoite warunki, szybko kredyt dają, gorzej z obsługą klienta w centrali do dziś nie mam harmonogramu.

Polecam też Millenium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorkad: ścian pomalowanych nie widziałem, myslę, ze pierwszy takie sciany bedzie miał asiondek,

co do listew to na wszytskich narożnikach sa listwy kątowe, stalowe ocynkowane, tzw. narożniki mokry tynk. Pan Janek ci wszytsko powie co i ile masz kupić. Co do ceny ja zaopatruję sie w Mega System i narożniki 50x50 dł. 3 m dostałem za 4,5 zł brutto/sztuka.

 

Ja polecam Millenium, w którym sam brałem kredyt. W kwietniu nie było lepszej oferty od tej jaka dawało MIllenium, myslę, że i teraz jest ona bardzo atrakcyjna.

 

Pozdr

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...