Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To zrób prywatnie wycenę u Kondraciuka i daj do banku.

Przez bank jest drożej, przynajmniej było tak w kwietniu.

Różnica 200zł.

 

Sławek wiem jakie listwy kątowe, ale nie zwróciłam uwagi co on daje przy oknach.

W każdym razie jest w sprzedaży listwa plastikowa - patrząc z profilu wygląda jak litera Ł - z jednej strony jest silikonowa uszczelka, tóą wkłada się w szpare okno-piana oraz taśma samoprzylepna którą przyleja się do pianki. Z drugiej strony listwy jest taśma - do tórej przykleja się folię zabezpieczająca okno - tą cześć po otynkowaniu wyłamuje się i zostaje tylko 1/3 tej listy zamurowana w tynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

co do pieca... tak wybrałem i znowu pokusiłem sie o kompromis cena/jakość - wybrałem po wielu rozmowach komplet saunier duval - piec+zasobnik 150 l (kominek z płaszczem do c.w.u) +tygodniówka +wszystkie orginalane przyłącza - konsole za 4700 piec 24KW otwarta komora, ale teraz wiem ze trzeba było nie budowac komina dołozyć do pieca ok 400 - 500 zł i kupic z zamkniętą komorą jak liczyłem koszt komina i wkładu z kwasówki to wyszło by taniej no i oszczędniej na zamknietej komorze :) ale wiele rzeczy wie sie dopiero pózniej ... takze jeden komin z cegły pełnej bym miał mniej, a kanały wentylacyjne zrobił bym z kształtek mysle ze ok 2000 bym zaoszczedził :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorkad witam ponownie

Narozniki kupiłem w MegaSystem, ale możesz równiez kupić je w Transpedzie na Lechickiej, kiedy ostatnio sie pytałem chcieli 3,5 zł za szt. z tym, że nie wiem jakiej długości. Ja kupowałem 3 m.

 

Szybę na klatce wybrała moja żona. Z tym oknem to było trochę nie tak jak powinno być. Murarze zrobili je przez uwage o 60 cm wyższe niz w projekcie. Ale okazało się że to wyszło tylko na dobre. dzięki temu mamy więcej światła na klatce. Pierwotnie miał tam byc jakiś ładny a jednocześnie skromny witraż, no ale cena wybiła nam go z głowy.

 

Pozdr

Sławek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koszalin i okolice.

Na wiosnę mam nadzieję zacząć przekształcać swój kawałek łąki w Konikowie na przytulne miejsce do mieszkania.

Na razie pozostaje mi sycić się doświadczeniami innych.

Zacznę mądry Waszą mądrością (to do ciebie Guziu) :).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Niekłonicach? Ano na krzyżówce w prawo, potem - na wysokości transformatora - w lewo. 200 metrów prostej i znów w prawo, i już:-)

 

Tylko tak się zastanawiam, kim budować. W Wyborczej właśnie napisali, że w branży brakuje - według pracodawców - 150 tysięcy fachowców, bo powyjeżdżali. Minister budownictwa zaapelował do kobiet, by przesiadły się z traktorów na układanie terakoty. W Złocieńcu szaef firmy szuka 60 ludzi do pracy, a znajduje 7; murarz chce na rękę 3-4 tysiące miesięcznie... Jeśli tylko pobieznie policzyć, to 200 m2 domu pod klucz wyjdzie 200 tysięcy samej robocizny?! Ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Dzisiaj zakończyłem tynkowanie (na razie), Pan Janek przeprowadził sie dzisiaj do dorkada. U mnie zostały tylko tynki zewn. na domu, ale to dopiero na wiosnę. Z czystm sumieniem moge naprawde polecić tych tynkarzy, po prostu siła tradycji w robieniu tynków.

Pozdr

Sławek W.

 

P.S.

Tak przy okazji, gdyby ktoś potrzebował beczki 5000 litrów np. na szambo, to mój sąsiad ma takową na sprzedaż. Beczka jest stalowa, szczelna i w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Cześć wszystkim

Dzisiaj zakończyłem tynkowanie (na razie), Pan Janek przeprowadził sie dzisiaj do dorkada. U mnie zostały tylko tynki zewn. na domu, ale to dopiero na wiosnę. Z czystm sumieniem moge naprawde polecić tych tynkarzy, po prostu siła tradycji w robieniu tynków.

Pozdr

Sławek W.

 

 

Sławku mam pytanie - bo niepokój mnie ogarnął - coś pan Janek zaczął mieszać mojemu męzowi, że za obrobienie okien to oni liczą od metra bieżącego za 10zł.

Pan Janek mawiał się ze mną inaczej - na m2 za 10zł

Powiem szczerze, że z lekka się wkurzyłam.

 

No i niestety jeszcze nie widzę takich super gładkich ścian jak u ciebie, ale zakładam, że je wygładzą.

 

I jeszcze jedno kwestia okien, czy oni zostawiają je czyste?

Bo moje są niestety ufajdane. I nie podoba mi sie to bardzo...

Odnoszę wrażenie, że robią u mnie na odwal...

Wczoraj do mnie powiedział, coś takiego, że pani to się nie czepia.

Dzisiaj rano dałam mu do zrozumienia, że zamierzam dokładnie sprawdzić te ściany pod względem jakości.

 

I chce sporą zaliczkę przed świętami - a będzie dokańczał po świętach.

Macie jakieś doświadczenia z tym panem?

Bo ja to mam pecha i nie chciałabym go ścigać po Koszalinie, żeby mi tynki dokończył.

 

Opowiedzcie jak to u Was było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... no tak , jeżeli chodzi o okna - liczą okno "obrobione" czyli z listwami jako powierzchnie ściany, a nie obrobione np. drzwi "odcięte" - nieobrobione odliczają od powierzchni ścian, tak przynajmniej był o umnie, co do jakości tynków - mozna mieć pewne uwagi, ale są to "błędy technologiczne" - co sie zdarza, nie mniej ednak ja ze swoich jestem zadowolony tym bardziej ze widziałe rózne tynki, mniej lub bardziej popsute :), co do okien to ... hehe nie na darmo ja mówiłem na nich "błociarze" bo rzucają błotem wkazdym kierunki i jest to chyba (?) nieuniknione, dobrze że zaprawa cement - wapno elegancko schodzi z płaskich powierzchni, cały problem polega na odpowiednim zabezpieczeniu okien, zawiasów itd, ja np, pozdejmowałe wsio co sie dało i pozaklejałem okna.... co do zaliczki :) sprawa dyskusyjna, ja byłem umówiony na zapłate po wykonaniu całości i tego bym sie trzymał :) choć wiadomo... święta sie zblizają, także decyzja nalezy do ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...