Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Membranę kupiłem w Careco, w cenie 2,93 zł brutto z m2. Wziąłem tego aż 3 rolki na wszelki wypadek, ale okazało się że ponad 1 rolka mi zostanie. Zostanie mi również trochę wełny więc postanowiłem ocieplić strych nad garażem, szkoda oddawać jak już sie zapłaciło i zapomniało o wydanej kasie.

 

Pozdr

Sławek W.

 

P.S.

Do foli trzeba również dokupić mocną taśmę do sklejania zakładów. Jedna rolka to koszt 50 zł. Mi poszło na dom 3 rolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie

Powstała grupa inicjatywna - zaczątek przyszłego społecznego komitetu - która chce się zająć kanalizowaniem części Niekłonic. Chodzi o osiedle domków jednorodzinnych "za transformatorem". Najbliższe spotkanie w czwartek (8 lutego) o godzinie 19.00 w restauracji "Wrotniewscy" przy ul. Różanej 8. Gdyby ktoś szukał kontaktu zapraszam pod [email protected]

Pozdro:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dzum

nawet nie wiedzialem że z netem w tej metropolii jest tak ciężko :)

telekomunikacja nie chciala przekopac kabla do nas,

radiowki sa 2 ale jedna nas nie lapie a za druga facek chce nieziemskie pieniadze i mamy iplusa wkoncu,ale za to mozemy w kazdej chwili z niego zrezygnowac.Mam nadzieje ze wkrotce pojawi sie gawex z radiowka albo ktos inny to sie podlaczymy do niego.

Napisz jak ci konczenie chaty bo szczerze mowiac to nawet na fotce jej nie widzialem

 

pzdr

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Motomaniack!

To i ja dołączam się do gratulacji :D Teraz jeszcze musisz drzewo posadzić i będzie komplet :lol: Co do budowy to mam na dzisiaj stan surowy otwarty ,okna połaciowe będą za tydzień a zwykłe na początku marca i wtedy ruszam z wykańczaniem 8) Do Bożego Narodzenia napewno zdąże wtedy chcę się wprowadzić.Co do zdjęć to brak bo nie miałem cyfrówki ale już jest to sprubuję coś wkleić :o

Pozdr Dzum (Grzegorz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka mała propozycja dzum :) ja bym się zastanowił nad zostawieniem połaciowych w domu niezamknietym... lepiej chiba wyciągnąć okno z ramami i trzymać w bezpiecznym miejscu a na otworze w dachu zrobić z płyty przykrycie , wiesz te okna to chodliwe... ja tak zrobiłem i mam na szczęście do dziś a dom juz cały zamkniety , sam srodek okna łatwo się wyciąga - przynajmniej jezeli chodzi o fakro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:-)

U progu sezonu budowlanego na usta ciśnie się najistotniejsze z pytań, mianowicie o dostawców materiałów budowlanych i ich ceny. Wiem, że wątek przewijał się kilkakrotnie, ale myślę, że można go odnawiać każdego roku o tej mniej więcej porze, a także aktualizować ceny:-)

A zatem:

- Bloczki fundamentowe. Producenci są na Strażackiej oraz Przemysłowej. Ceny prawie takie same - transport na paletach + HDS - nieco powyżej 3 zł/sztukę. Są tańsi? A, jeszcze jest producent w Cewelinie, ale z tego co słyszałem zawiesił działałność, a już na pewno jeszcze 2 dygodnie temu nie wznowił.

- Beton towarowy. Czy istnieje producent, który ma "gruszki" na gąsienicach?;-) Na kołach to wcześniej niż w czerwcu pewnie do mnie nie dojedzie... Jakieś ceny, jakość usług?

- Stal. Stalhurt?

- Suporeks. Interesuje mnie odmiana 500 na wpust i pióro. Szukać w Pile i Szczecinie, czyli u producenta, czy raczej na miejscu ktoś ma w przyzwoitej cenie?

- Więźba. Chciałbym taką no nie jak ścierka prosto z wody, momentami czterostronnie struganą, impregnowaną ciśnieniowo. Tylko w Erze?

- Dachówka ceramiczna/cementowa. Mam dobre doświadczenia z Careco. Byli elastyczni cenowo, a i doradzali niezgorzej. Macie kontrpropozycje?

 

To chyba wszystko, acz nie zamykam listy. Pytających zapewne będzie znacznie więcej.

I jeślli o cenach mowa... Rozpisałem niedawno przetarg-ogłoszenie na wybudowanie domu. Zaoferowane ceny za roboczogodzinę, w oparciu o KNR-y, rozciagały się od 8 do 25 zł:-) Najwyżej połowa respondentów dawała fakturę i gwarancję, referencje natomiast wszyscy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suporeks jeszcze w ubiegłym tygodniu miało KCMB. Nie wiem tylko jaka cena.

 

Więźba impregnowana ciśnieniowo podobno tylko w Manowie - oprócz Ery :-) .

 

Jak macie ochotę ocieplać wełną chałupkę w tym roku, to jest podobna tragedia jak w 2006. Rockwool elewacyjny dostępny może być chyba tylko w KCMB i zamówienie trzeba składać już. Tęcza od marca ma oferować Paroc-a.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję trochę podpowiedzieć :-? otóż co do bloczków fundamentowych to najtaniej było u Pana Kafla 601 090 339 ul.Bowid i dobrej jakości .Beton towarowy brałem z Przemysłówki niestety betoniarek na gąsienicach nie mają :D ale spróbuj dogadać się z sąsiadami i z gminą i wybudować kawałek drogi gruntowej ,gdzieś w Nikłonicach jest gość który przerabia gruz i używa go do robienia nawieszchni ma odpowiedni sprzęt i droga wychodzi całkiem solidnie po naszym odcinku śmigały betoniary czy auta z więżbą i wszystko jest w porządku.Stal kupowałem w Profil-Stal 0943468566 mają transport i na miejscu docinją potrzebne cługości.Co do takiego suporeksu to za bardzo niewiem bo miałem zwykły ,ale na klej najtaniej mieli w Transpedzie 0943426523.O więżbę popytaj w Skibienku 0943186892 ,a dachówki i wszystko co do dachu to jednak Careco ,ale możesz spróbować Izoterbut 0943435550 to by było narazie tyle :wink:

Pozdr. Dzum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

hej ...

widzę , że dzum jest skarbnicą wiedzy ..na temat budowania .

I tylko się cieszyć , że jest ktoś taki w naszej grupie :p .

Mogę podać Wam namiar na tego gościa z Niekłonic, co przerabia gruz ,gdyż my również braliśmy od niego przemielony gruz na wymianę gruntu i zastąpiliśmy nim również pospółkę .

Gość nazywa się Adam Kołodziejczyk (603783812).

 

Asiondek ??! czy ta beczka 5.000 l na szambo napewno została sprzedana ?!

 

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dorzuce swój kamyczek do koszyczka.

 

jolka36:

Beczka podobno sprzedana, jutro będę na budowie to potwierdzę tą informację i dam znac wieczorem na forum.

 

Grandalf2:

Własnie wróciłem z Poznania, gdzie z firmą Rekuperatory.pl, a właściwie jej oddziałem w Poznaniu podpisałem umowę na wentylację mechaniczną z reku + zgranie tego z GWC. Od wtorku (20.02.2007) a najpóźniej od środy w przyszłym tygodniu będa mi montowac juz instalację. Rekuperator (StorkAir) zamontuja i wyreguluja całośc instalacji dopiero po wykończeniu pomieszczeń. Jeżeli jesteś zainteresowany to zapraszam na wizje lokalną.

Co do materiałów budowlanych to praktycznie najtańsze hurtownie wskazał dzum. Dorzuce jeszcze te z których ja korzystałem i byłem zadowolony:

beton: Górażdże (ul. Boh. Warszawy) - nowy sprzęt i bardzo dobrej jakości beton potwierdzony specjalnym certyfikatem. Dodam jeszcze, że firma dostarczała beton miedzy innymi pod wiatraki, te które stoją po drodze do Kołobrzegu.

dachówka: oprócz Careco, które równiez polecam, warto porównac ofertę firmy Ambit (ul Mieszka I - na samym skrzyżowaniu). Osobiście od nich brałem i dodam że można również ostro negocjować.

Tyle na razie

Pozdr

Sławek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanko do jolki36:

czy ten pan z Nieklonic zajmuje sie także budową (wymiana gruntu) dróg? czy tez czysto produkcją gruzu? bo jak mi sie wydaje to samo nawiezienie tego tłucznia na "drogę" a raczej te koleiny :) nie wiele da? może podzielisz sie doświadczeniami jak to rozwiązałaś?

ja zastanawiam sie nad zakupem płyt drogowych lub jomb ale koszt dośc spory a kasy szkoda zwlaszcza na poczatku budowania :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucam haslo - czy ktoś słyszał o firmie Nelskapm, która produkuje dachówki ceramiczne - jakie one są i co to za firma. W hurtowni Izoterbut w Koszalinie zaproponowali mi te dachówki jako często sprzedawane i godne polecenia. Ja zgłaszam się na wizję lokalną w domu Sławka W. , razem ze swoją rodziną. Gościnny ten Sławek, skoro wszystkich zaprasza. Musi to być fajny chłop. A teraz poważnie. Sławku W. jakie masz orynnowanie - jakiej firmy i jakiej firmy masz okna połaciowe i gdzie kupowałeś te elementy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...