Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

bsia:

Witam i pozdrawiam. Nadal czekamy na was, ale z tego co słyszałem to jeszcze długo się nie doczekamy, bo Tomek ciagle pisze. Zresztą on z reguły nigdy nie ma czasu.

Co do pytania, rynny mam szwedzkiej firmy Wijo. Są to rynny z blachy stalowej ocynkowanej, obustronnie powlekanej plastizolem. Cały system kupiłem w Ambicie (ul. Mieszka I). Okna dachowe to Fakro, ale te zakupiłem po bardzo okazyjnych cenach od syndyka hurtowni Omega Bau, jakies 2 lata temu.

Chyba chodzi raczej o niemiecką firmę NELSKAMP, drobna literówka. Osobiście o takiej marce nie słyszałem. Ale sprawdziłem w necie i faktycznie maja sporo rodzajów dachówek, zarówno betonowych, jak i ceramicznych.

 

Grandalf2:

Chetnie podziele sie posiadanymi informacjami

 

Pozdr

Sławek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jolka36:

póki co dzięki, sprawdze jutro to się pochwale jak ma sie cena do drogi z płyt betonowych

bsia:

NELSKAMP'a możesz poogladac w składzie drzewnym na boh. warszawy i porównac np do Creatona'a, sam tez rozmawiałem i czytałem o tej dachówce, w sumie nie ma jej nic do zarzucenia, chyba jej głównym atutem jest wielkoformatowosc ... ale nie wiem czy warto, trzeba ocenic samemu, w każdym bądź razie na łatach pewnie za dużo nie zaoszczędzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale zapewne nie masz wody w glinie na 1,2 m? Bo ja mam:-( Więcej, na 5 otworów wykonanych przez geologa w maju 2006 w jednym wystąpiło podciąganie już na 40 cm. Nie mam wyjścia, jestem skazany na rurowe. Acz nie jestem pewien, czy aby warto inwestować w rury specjalistyczne, dwa razy droższe od tradycyjnej sanitarki; zysk na cienkościenności, czyli pozyskaniu ciepła, jest doprawdy niewielki, a kwestię septyki mogę załatwić - i załatwie - studzienkami rewizyjnymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wysokie wody gruntowe to jest problem, chociaż kiedyś czytałem o GWC żwirowym który jest wyniesiony ponad grunt. Poszukaj sobie na forum pod hasłem taniaklima.

Co do rur to pewnie i masz rację, chociaż widziałem porównanie przewodności cieplnej różnych rur, w tym kanalizacyjnych i musze powiedzieć że najgorzej wypadły te pomarańczowe (spienione). Ale to o niczym nie świadczy, mogły byc to porównania pod potrezby firmy. Mimo wszytsko życze powodzenia przy budowie GWC rurowego

Pozdr

Sławek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek W.

Wyniesiony żwirowy będzie drogi, należy go porządnie ocieplić grubym styropianem. No i sama idea na tym cierpi; gdzie tu GRUNTOWY wymienik?;-) Natomiast co do rur, to wystarczy zmieniszyć prędkość przepływu przez pomarańczowe, tj. zamiast średnicy 200 dać 250 mm, a wymiana ciepła będzie skuteczniejsza. Od biedy można też przedłużyć, np. chcę u siebie dać 2x35mb, by działały wymiennie po 12 godzin. Zakładam przy tym, że o ile wilgotna glina jest beznadziejna przy wymienniku gruntowym, to przy rurowym jest wprost idealna. Trzeba się dopasować/dostosować... Co nie znaczy, że nie zazdroszczę Ci żwirowego:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bsia

Pozwól że Ci też odpowiem na temat okien połaciowych.Otóż jestem świerzo po montażu takich które kupowałem w Careco za 1022 zł. sztuka Fakro typu FTP-V w katalogu cena 1278 .Istotne jest to iż od marca ceny idą w górę jak zwykle :evil:

Może ponowię pytanie gdzie kupowaliście farby i kafelki :o

Pozdr.Dzum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Donosze wszytskim zainteresowanym, że wczoraj o godz. 23.00 ekipa z Poznania (na marginesie aby więcej było takich fachowców) zakończyła montaz instalacji wentylacyjnej. Był to pierwszy etap w którym rozłozono wszystkie kanały wentylacyjne, zaizolowano je i połączono w jedna wielka sieć, spięto ją z moim GWC poprzez automatyczną przepustnicę. Prace trwały 3 dni i musze powiedzieć, że zostały wykonane z duża starannością. Teraz zbieram kaske na II etap, który obejmuje montaz rekuperatora i regulacje układu. Ale to dopiero chyba w kwietniu, najpier musze zrobić CO i wodę oraz wylewki.

 

Pozdr

Sławek W.[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wybrac i kupić dachówkę ceramiczna, w ciągu tygodnia, albo i szybciej. Mam kilka wycen, ale w hurtowniach nie ma tych dachówek. Muszę czekać nawet miesiąc czasu. W Izoterbudzie powiedzili, że od 01 marca Creaton będzie miał promocję, ale nie potrafią mi powiedzić jaką, no i będę musiała czakać na dostawę. Powiedzcie mi gdzie mogę szybko kupić dobrą i niedrogą dachówkę ceramiczną. Nadto straszą, że będą podwyżki dachówek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bsia

ja też kręce sie za dachówką, dzis z połowicą zrobiłem prawie 60 km żeby pooglądac dachy w interesującym nas kolorze i formie :) niestety w naszym kochanym mieście nie można pooglądac oferowanych przez hurtownie wyrobów nawet w podstawowych kolorach :( troszke mnie to zalamuje.

Z tego co dowiadywałem sie o możliwej promocji Creatona to jakieś +10% ale jak sądze tylko w dachówce podstawowej (choc na forum wyczytałem jak ktoś, raczej bajał o 30% :)).

bsia może opowiesz coś więcej o swoich spostrzeżeniach na temat poszukiwań dachówek? :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłam 3 hurtownie - Careco, Izoterbud i Ambit. W Izoterbudzie od ręki jest dachówka firmy Nelskamp za 36 zł od metra kwadratowego. Na inne dachówki w tej hurtowni i pozostałych trzeba czekać. Mnie nie interesuje Coramic, więc nie wiem czy te hurtownie mają tą dachówkę. W Careco powiedzili, że Robena dość szybko mogą dostarczyć, ale czytałam gdzieś na forum, a też mówili w którejś hurtowni ( nie pamiętam w której), że od 01 marca 2007 Roben podwyższa ceny. Nie wiedziałam, że w hurtowniach, które sprzadają materiały na dach, po prostu nie ma ich od ręki. Chyba zdecyduję się na Robena, bo najszybciej można go mieć, choć wiem, że opinie o tej dachówce są różne. Z drugiej strony jest ona produkowana w Polsce i w przypadku reklamacj nie powinno być problemów. W Careco powiedziano mi, że od wielu lat sprzedają Robena i nie mieli nigdy większych reklamacji. Spotkałam tam panią (jakąś inwestorkę), która kupiła dachówki Robena i jest zadowolona,a jej dekarz niec złego nie mówił o tej dachówce. Czytałam opinie, że tylko dachówki z Robena wyprodukowane w 2005r są gorsze. Na razie czekam na telefony z hurtowni w kwestii czasu dostarczenia mi dachówek firm, które mnie intersują, a także na informację w sprawie promocji w Creatonie. Chciaż 10% promocji i to dachówki podstawowej to nie dla mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dzum

 

Ja zebrałem kilka informacji o dostawcach. Przejrzałem kilka razy gazetę z ogłoszeniami i podzwoniłem, a o to rezultaty:

 

tel. 502 233 553 - jesion w wałkach 40 cm - cena 93 zł/mp z dowozem

tel. 501 629 649 - buk 2-letni - cena 110 zł/mp (bez dowozu okolice Słupska)

tel. 608 182 321 - buk, grab, grube wałki dł. 40 cm - 110 zł/mp z dowozem

tel. 501 806 440 - buk połupany, dość gruby - cena 100 zł/mp z dowozem (jednorazowo 3,5 mp) - widziałemosobiście to drewno

tel. 094 31 67 721 - Pan Tadeusz Zuchowski - buk, grab, dąb - drewno łupane, dość grube dł. ok. 30-40 cm - 100 zł/mp z dowozem (jednorazowo 3 mp)

 

Od tego ostatniego kupiłem jedną partię aby mieć teraz czym palić na bieżąco. Miało być suche, a tak naprawde nie było, ale drewno dobrej jakość. Facet ma własny las.

Docelowo bedę jadnak kupował drewno prosto z lasu w wałkach. Koszt buka to ok. 95 zł za mp. Dodam, że po połupaniu takiego metra wychodzi ok. 1,3 mp drewna.

 

Pozdr

Sławek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Sławek W

Dzięki za wyczerpującą odpowiedż :) Jakoś nikt nie zna kogoś do układania polbruku ,a na jesień też będę szukał kogoś takiego no i widzę że z ogrodzeniem nie jest łatwo :-?

Edyta111

Mogę Ci podać namiar na brygadę poleconą przez hurtownię Transped ,ale nie wiem jak robią Pan Daniel 888 916 152 094 318 55 57

Pozdr Dzum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...