Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć Dorkad!

Czy udało Ci się gdzieś kupić te listwy ułatfiające tynkowanie przy oknach?

Pozdr.Dzum

 

W sumie nie kupowałam ich, bo p. Janek mnie przekonał, że nie są potrzebne do tradycyjnych tynków. Generalnie obśmiał te listwy.

Te o których myślałam ponoć nadają się do tynków gipsowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

proponuje przyjrzeć się robocie "błociarzy" :) od pana janka , wziąć poziomice i zerknąć na ściany, a po za tym zajrzeć w kąty ... naprzykład z dużym przymiarem, bo u mnie pojawia się problem z wanną i brodzikiem - nie ma kątą 90 i trzeba będzie nadrabiać to zaniedbanie, a i odchyły od pionu sie zdarzają ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koszalinian, ho ho :o ale się grupa rozrosła :D gratulacje, muszę powiedzieć że 2-3 lata temu aktywność forumowiczów z Koszalina była dramatycznie niska a dzis ... :D .

Ja już 2,5 roku mieszkam w swoim domu i czas najwyższy na... ukończenie tynków, sytuacja na rynku z tego co widzę to jakiś koszmar :evil: zarówno jeśli chodzi o ceny jak i dostępność, mam pytanie o koszt robocizny i ekipę do wykonania elewacji (PUC) jeśli macie jakieś sprawdzone proszę o info.

Pozdrawiam.

 

Co do dachówek NELSKAMP to na moim domu leżą one juz 3 rok i... jest OK !!!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj tu : 607580398 stary sprawdzony bogdan :) zapytaj sie... tamten faktycznie nie odpowiada moze zmienili numer :( a jezeli chodzi o koszt robocizny to miedzy 7 a 10 zł za m2 jest do zaakceptowania tynk , nie wiem jaki chcesz ale myśle ze najtaniej dostaniesz na szczecińskiej w APA-2 znajdź emila i powiedz ze ktoś ci mówił ze mają "najtaniej" farby też :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kwesta uzyskania pozwolenia zajal sie architekt, ktoremu zlecilem tez m.in. adaptacje projektu.

Dzisiaj do niego dzwonilem, i otrzymalem odpowiedz, ze pozwolenie powinno byc do odbioru w piatek, najpozniej w poniedzialek. Wniosek byl zlozony jakos w okolicach 14 lutego.

Jesli chodzi o gmine - Biesiekierz

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zostawiajcie wszystkiego w rękach architekta. pozwolenie na budowę ( powiat Koszalin) , mozna wydeptać w 2 tygodnie. :).

tylko trzeba się często przypominać i samemu pilnować tego co jest do uzupełnienia.

Dla ciebie twój projekt= pozwolenie, jest najważniejsze - dla architekta to kolejne zlecenie. warto o tym pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, cos tu ostatni ucichło czyżby wszycy byli na budowach?

wzorem sławka.w chciałbym sie podzielić "moim" nierzetelnym wykonawcą

w kilku słowach bez opisywania całej sytuacji wyszło tak: po dyskusjach umówilismy się na pewien "etap" wykończeniowy w postaci podwieszenia regipsów+ ocieplenie skosów wełną 5cm razem sufitów 100m2, umówilismy kwotę 2500 pln 25zł/m2 - i tak pan miał zrobic, wziął się ochoczo do pracy, po czym zaczął coś ściemnać bywał po 2 - 3 godziny robił cos a na budowie pojawił sie jego kolega - tylko do gipsowania i tak sie robiło koncowy efekt jest taki ze pan zrobił część policzył i wyszło mu po 40 zł za m2 i się zwinął z całym majdanem podczas mojej nieobecność - nie mogłem zaaresztować nawet jego narzędzi... kase wziął z góry bo jęczał ze ma długi do spałcenia itd itp ... szkoda mi sie go zrobiło...

zatem efekt jest taki za mam ok 60 - 70 m nawet mi sie niechce liczyć regipsów po 40 zł , ale tylko powieszonych i pogipsowanych na szwach...

całych perypeti z tym panem było o niebo więcej ale nie ma sensu się tu rozwodzic - jednym słowem oszukał mnie ten pan to Janusz Makar nr telefonu 511167724 , jeździ niebieską Astrą kombi - uczcie sie na cudzych błędach i nie dawajcie zaliczek , a tego pana omijajcie z daleka

najbardziej nie mge zdzierżyć ze wmawiał mi jaki to on fachowiec, ze jak wezme innych to będą kraść materiały... i takie tam rózne - dla zainteresowanych chętnie przedstawię całą historię choc nie wiem czy jest sens, z tego co wiem najbardziej lubi ten pan budowac kominki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mikakau.

 

Andrzej Brzeziński wykonywał u mnie ściany, strop i dach. Z tego co wiem, oprócz mojej budowy w 2006 roku nie miał żadnej innej powiedzmy "całościowej". Generalnie zajmuje się dachami.

 

Jak teraz spojrzę z perspektywy, to nie było źle. Tak jak piszesz zdarzały się wyskoki ekipy na roboty dachowe. Fakt, że mi się nie spieszyło bo do końca roku chciałem tylko zamknąć stan surowy, ale listopad i grudzień to była nerwówka.

 

Generalnie pilnować trzeba. Prawie codziennie straszyłem ekipę dwumetrową poziomnicą. Niestety jestem być może zbyt dokładny i nie przepuszczałem żadnych krzywizn, itp.

 

Dużą zaletą jest to, że Andrzej Brzeziński potrafi wiele rzeczy doradzić.

 

Pozdrawiam

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam takich "drabinek" stalowych do przezbrajania ścian w poziomie.

 

Jedyne jakie wypatrzyłem w Koszalinie to o szerokości 5 cm do luksferów. A potrzebne mi są trochę szersze (12-18 cm). Może ktoś z Was widział takie drabinki w którejś z koszalińskich hurtowni?

 

Wiem, że robi coś takiego Habe, ale w Tęczy mają tylko na obrazku. Widziałem też na stronie www Solbetu.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Asiondek!

Ładnie zrobiłeś że ostrzegasz przed takim gościem :( Z tym nazwiskiem też miałem kontakt tylko imię inne Mieczysław (może rodzina?) otóż rok temu gdy zaczynałem budowę potrzebowałem spych do ściągnięcia humusu i ten gość miał taki sprzęt ,gdy zobaczył teren jaki jest do zgarnięcia 18 x 13 m zaśpiewał 2500zł :evil: :o myślałem że go śmiechem zabiję :lol: Dodam że ów sprzęt miał od mojej budowy ok.800m.Tak więc te nazwisko ma w sobie jakąś moc :evil:

Pozdr.Dzum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...