Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

:D :D witam po przerwie,

http://www.eweb.pl/forum/3.jpg oto efekt ostatnich tygodni wytężonych prac, wydawania pieniędzy, kilometrów po dziurach drogi dojazdowaj na działkę ! ale warto było efekt widać powyżej :lol: :D w tym roku zostało nam tylko obsypanie fundamentów z zewnątrz i zabezpieczenie całości folią, reszta na wiosnę ! Pozdrawiam forumowiczów z Koszalina i okolic, zapraszam też na stronke http://www.eweb.pl/forum tam tez umieściłem kilka zdjęć :D .

 

PS.

Wiadomość dla Vikiego : wejdź na stronkę http://www.eweb.pl/forum/viki jest mały update :D

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich, ja tez planuje wkroczyc w swiat budowy. Mam juz dzialke, 22 km od Koszalina w strone Slupska, ale jeszcze nie mam projektu bo nie mozemy sie zdecydowac z zona, mysle ze juz w krotce to nastąpi :)

 

Do jakiej firmy w Koszalinie warto sie zglosic w sprawie projektu ?

 

Czy planujecie jakis wiekszy zakup materialow przed planowana podwyzka VAT i jakie materialy wartoby kupic przed nia?

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam HyenoX :D

Witamy nowego forumowicza :lol:

Co do twojego pytania o firmę architektoniczną w Koszalinie to osobiście polecam ArchTIM http://www.archtim.pl dom, który buduję to KAMA MAX właśnie z tej firmy z małymi zmianami adaptacyjnymi, wprawdzie sam projekt tj. jego zawartość wg. niektórych nie należą do najbogatszych ale same domki są ładne i funkcjonalne, do tego firma ta buduje w Koszalinie 2 ładne domki modelowe gdzie juz od maja bedzie można zobaczyć technologie i sposób ich wykonania.

Jeżeli chodzi o ten cholerny VAT :evil: to słyszałem od wielu osób (i sam sie o tym przekonałem :cry: ) że producenci i sprzedawcy juz zdążyli podnieść ceny do poziomu de facto 22% vat`u tak aby po majowej powdyżce vatu nie zmieniać juz cen i swoje zarobić, oby tak było ! :lol: osobiście zamierzam dokonać wcześniejszych zakupów ale bardziej pod kątem ich sezonowych obnizek cen, np: styropian kupuje w lutym :lol:

Zachęcam do wymiany opinii na tego typu tematy, pozdrawiam i zyczę powodzenia w wyborze projektu, w moim wypadku ja wybierałem projekt pod kątem funkcjonalności a żona... wyglądu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam "najaktywniejszą" :wink: grupę na forum !

 

Jutro zaczynam polowanie, analizy cenowe rynku pod kątem wiosennych zakupów i prac. Właśnie przeczytałem na stroanch SOLBET-u o podwyżce cen bloczów B-K :evil: z dniem 1-03-2004, jutro podjadę do Przemysłówki zweryfikować te informacje chce z tych bloczków budować tak więc .... :evil: , mam też zmiar pobiegać za foliami izolacyjnymi. Kurde ta wiosenna aura nieco mnie podpuściła do aktywniejszego działania w temacie budowy :lol: chyba nieco za wcześnie... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Z tą wiosnę to obawiam sie że jeszcze poczekamy :cry: :cry: przez ostatnie kilka dni odwiedzałem szereg hurtownii i sklepów budowlanych i moje wnioski to.... panika na rynku :o ceny rosna w oczach mniej lub bardziej racjonalnie, generalnie wariactwo !!! :x a klienci ? jak mówią sprzedawcy kompletnie zakręceni, wiem to po sobie. Generalnie panuje opinia o uspokojeniu sie rynku po majowych zmianach ( a może ich nie będzie :lol: ) i wówczas możemy mieć paradoksalną sytuację spadku cen :lol: jak bedzie ....? w naszym dziwnym kraju wszystko jest możliwe :roll: . Osobiście nie będę szalał, kupuje na bieżąco to co jest mi potrzebne, ma moim poziomie zawansowania budowy skupiam sie na pustakach BK wybrałem Solbet 5,10 / szt w Przemysłówce, nie będę robić magazynu w swoim domu, choć w wypadku możliwości przedpłaty i odbioru towaru w poźniejszym terminie pewnie z tego skorzystam :lol: , po 15-02 ruszam do konkretnych działań.

HyenoX co do pytania o ogrzewnaie to osobiście wybieram gazówkę + kominek z instalacją nawiewową będzie cieplutko :D , dużą wagę chcę przyłożyć do ocieplenia i izolacji domu, każda oszczędność na tym polu zemści sie podczas użytkowania, dla mnie ciepło od spodu i sucho od góry to podstawa !!! Pozdrawiam !

O... !!! :o :o :o wracając do wiosny, właśnie zaczął śnieg padac ! hm... jutro podjadę z synkiem na Górę Chełmską na sanki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jestem pod wrażeniem Kaskady z Archtimu. Może ktoś buduje ten ładny domek, a może jakieś wieści gdzie się buduje? Chętnie obejrzę. A tak w ogóle może brać koszalińska podzieli się opiniami na temat projektów z tej pracowni. O ile mnie pamięć nie myli to ktoś buduje właśnie wg archtimowego projektu. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...