Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie

My już ruszyliśmy. Czekamy teraz na pierwszy strop Teriwa i doczekać się nie możemy :x Ktoś się może orientuje ile można na taki stop czekać????

Poza tym rozglądam się już za dachówką . I jak na razie mój wybór padł na firmę Euronit. Czy ktoś ma może dachówkę cementową tej firmy??? Co możecie o niej powiedzieć???

No i wciąż szukam okien ale kiepsko mi to idzie bo kompletnie nie znam się na parametrach. Co możecie mi polecić????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o dachowke, to ja wybralem prodach, bo troche tanszy chyba od euronitu a jakosc podobna. czeka na mnie juz na placu w careco. (i pewnie jeszcze troche poczeka)

 

za oknami zjezdzilem caly koszalin, i zdecydowalem sie na fabryke Lastrik na slowianskiej. profile schuco, do najtanszych nie naleza jesli chodzi o pcv, ale sporo forumowiczow je poleca, (5 komorowe, solidne wzmocnienia w profilu). jednak cala budowa mi sie przesuwa i bede dopiero skladal zamowienie po nowym roku.

Tur-plast (ul. Lechicka) tez robi Schuco, daja inne okucia.

 

jesli chodzi o okna, to jak sie dobrze rozejrzysz to jest sporo producentow i przedstawicieli w Koszalinie. mozna zglupiec. oprocz wspomnainej fabryki Lastrik i przedstawiciela Tur-plastu polecam odwiedzic przedstawiciela firmy Redan (ul. zwyciestwa - okolice kwiaciarni emka) i M&S - vis a vis cmentarza. Drutexy i inne chyba mozna odpuscic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydraulicy robili u mnie kompleksową instalację CO i CWU w pierwszym domu oraz to samo + kominek z płaszczem wodnym i sterowaniem elektroniką w drugim domu. Zdecydowanie polecam. Większą robotę robią w trzech. Artur 604 22 13 17 oraz Radek 606 75 43 44, nie wiem jak z terminami ale normalnie pracują w firmie robią na fuchy popołudniami i w weekendy.

Ja mam okna z TUR-Plast Czaplinek i naprawdę nie narzekam są ładnie wykonane. Gorzej jest z ekipami monterskimi trzeba uważać bo potrafią źle je obsadzać. Nie wiedzieć czemu ekipy się co chwilę zmieniają. Co do profili to też sziko :)

Pan Szylman właśnie skończył u mnie układać kostkę brukową, aktualnie szukam dobrego sprawdzonego glazurnika, najlepiej kogoś z polecenia waszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DABER wybraliśmy okna z firmy LASTRIK- wycena Nas nie powaliła na kolana tak jak było np w przypadku M&S czy TURPLAST- a materiały super.

Co do dachówki to zmieniliśmy zdanie i wybraliśmy PRODACH, ale jeszcze myślimy nad NELSKAMPEM.

I w końcu doczekaliśmy się na strop i kolejny etap mamy już za sobą. Dziś robili schody na piętro , a za dwa dni ruszają ze ściankami piętra :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Beatka35 napisała:

namiar na dobrego i taniego przez mnie sprawdzonego dekarza podałam na pw uważam że można na nim polegać prace wykonuje prawie w 100% sam dokładnie i dość szybko u mnie robił 3 tygodnie i prawie zawsze był sam mówi ze tak mu sie lepiej pracuje bo lubi sam wszystkiego dopatrzeć.

 

Nie polecam. Gość przeciągnął mnie od początku września do połowy października z terminem wykonania pokrycia dachu i aktualnie ciągle ma wyłączony tefon (od kilklu dni). To są właśnie polscy wykonawcy. Przestrzegam przed tą osobą: Mirek: 788640518

 

Poszukuję innego dekarza - sprawdzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

humus - zadzwon do lusawy on tez ma,

co do szlaki lub żużlu to ostrożnie bo podobno teraz nie mozna robić utwardzeń ze względów ekologicznych - i może straż gminna lub miejska wlepić karę - robią natomiast z kruszonego betonu , cegieł itp znaczy tłuczeń - zajedż do niekłonic do kruszarni i sie zapytaj, efektów nie gwarantuje ale kto pyta nie błądzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, :D

Widzę, że moja propozycja "pchlego targu" nie przyjęła się.

Szkoda.

Tym niemniej spróbuję zaoferować coś co mi zostało, a ktoś może potrzebuje. Dach zrobiono mi inaczej niż w projekcie (chociaz wydaje mi sie, że niekoniecznie gorzej) i zostało mi z więźby:

- 2 szt. belek 14x14 cm dł. 8,5 m;

- 2 szt. 14x 22 cm dł. 7,5 m;

- 12 pustaków keramzytowych Terrivy I ( z Koszalina)

Może ktoś potrzebuje? Oddam po kosztach.

Na wiosne będę miał na zbyciu budę (prawdopodobnie nadwozie z Robura)

 

Zaglada tu ktoś po za mną z Kołobrzegu?

 

tommyk

Czy ci specjaliści od hydrauliki robią także na wyjeździe? Będę szukał kogoś do kominka Byrskiego z elektroniką.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey.

 

1.Co do ziemi to pan Kapciak czerwone Volvo 600-37-85-12, przywoził mi ziemię.

2.Ten pan z Sianowa ma koparkę New Holland i mi plantował ogródek 601-718-084, 607-222-944,

3.Do odbioru kominów 94 316-15-86, starszy pan jeździ na simsonie , nie robi problemów, ma uprawnienia, bierze naprawdę mało jak na kominiarzy

4.Hydraulicy to są, jeden z Sianowa, drugi z Tymienia trzeci z Koszalina. Myślę,że to kwiestia dogadania się czy robią na wyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...