Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam,

dużo się pisze o potrzebie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, jestem ciekawy czy w okolicy Koszalina ktoś to ma lub właśnie instaluje, a jeżeli tak to jakie są jego odczucia?

Ile kosztuje średniej klasy instalacja dla domku 160m. Czy w Koszalinie są firmy specjalizujące się w tym. podobne pytania mam odnośnie centralnego odkurzacza.

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dużo się pisze o potrzebie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, jestem ciekawy czy w okolicy Koszalina ktoś to ma lub właśnie instaluje, a jeżeli tak to jakie są jego odczucia?

 

Pozdrawiam :lol:

Witam :)

Ja mam. Centrala uruchomiona jakiś miesiać temu. Na razie jest bardzo pozytywnie. W domu jest fajny klimat. Chłodniej jak na zewnątrz, nie ma problemu z rużnymi owadami, bo nie trzeba otwierać okien w nocy. Podobnie sprawa przedstawia się z ewentualnym hałasem dochodzącym z zewnątrz. PA do tego wiatrzą się wszystkie pomieszczenia bez powodowania przeciągów. o włączeniu wentylacji, dom bardzo szybko się suszy z wilgoci technologicznej. Acha, i bardzo pozytywnie jest jak się opuszcza dom na cały dzień - wracasz i dom wywietrzony pomimo zamknietych okien. Tyle na razie, zobaczymy jak będzie zimą.

Instalację robiła firma z Poznania i trochę kosztowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podobne pytania mam odnośnie centralnego odkurzacza.

Pozdrawiam :lol:

 

Centralny odkurzacz firmy BEAM oto adresy w Koszalinie:

PHU Eval Koszalin ul.Mieszka I-go 13

Zachodniopomorskie 094 346 05 85

Nowoterm Koszalin ul.Moniuszki 11/1

Zachodniopomorskie 094 341 71 57

ESG Koszalin ul. Morska 20

Zachodniopomorskie 094 343 04 60

 

Byłem w ESG - instalacja od punktu 250zł (robocizna plus materiały) na dom 160m2 4 punkty wystarczają czyli na start 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez mam wentylacje mechaniczną juz od ponad roku. System oparty jest na centrali Stork Air (z pełna automatyka i panelem Comfort Air)+ GWC żwirowe. Po ponad rocznym użytkowaniu moge stwierdzić, że:

1. Odyzsk ciepła jest bardzo wysoki, u mnie całośc spięta jest z kominkiem i dodatkową turbiną do ciepłego powietrza. Całą zimę ogrzewałem sie jedynie kominkiem i musze przyznac, że temperatury miałem dość wysokie (ze względu na ciepłolubną rodzinkę), przy tym wilgotnośc na dośc stabilnym poziomie - ok. 50-60%

2. GWC sprawdziło się w 100%, gdy na zewn. było i -5 st.C, powietrze dochodzace do rekuperatora miało +10st. C, obecnie przy +30 st.C, do reku dochodziło w ciagu dnia ok. +18 st.C. Wentylacja pracuje ok. 18 godz. dziennie (czasami nawet całą dobę). Dodam jeszcze, że w bardzo upalne dni gdy temperatura w domu dochodziła do 25 st.C co jest naturalne ze względu na duże nasłonecznienie pomieszczeń, nawet całonocne chłodzenie wentylacją na maksa, nieznacznie wychładza powietrze. Związane jest to najprawdopodobniej z dość dobra akumulacją ciepła w ścianach.

 

Całą instalację wentyalcyjną (bez GWC) wykonał mi oddział firmy rekuperatory.pl z Poznania. Była to druga instalacja na tym terenie. Co do kosztów to należy się przygotować na dość spory wydatek (rzędu 25-30 tys. zł). Po czasie moge przyznac, że warto, klimat w domu jest naprawde super, odczuwa się to juz po kilku miesiącach.

 

Serdecznie pozdrawiam

Sławek W.

 

A cha i jeszcze słówko w sprawie odkurzacza centralnego. Proponuję instalację wykonac sobie samemu, praca przyjemna i nieskomplikowana, a można znacznie oszczędzić na kosztach. Sam wykonałem u siebie takową - koszt ok. 300 zł (3 punkty + podejście do jednostki). Obecnie nie mam jeszcze jednostki centralnej bo nadal nie jestem przekonany co do słuszności inwestycji - koszt ok. 2000-2500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

Cieszę się, że Sławek się odezwał. A jeszcze bardziej cieszy mnie to zadowolenie z wentylacji. U mnie zimy jeszcze nie przepracowała, ale po miesiącu czasu jestem bardzo zadowolony z klimatu w domu. A wg słów p. Sławka za jakiś czas będzie jeszcze lepiej. Dzisiaj rano wyłączyłem system na kilka godzin i już po trzech godzinach atmosfera zaczęła "gęstnieć". A otwarcie kilku okien = przeciąg i trzaskające drzwi.

 

Tak więc jeszcze raz mogę potwierdzić przedmówcę - warto robić wentylację mechaniczną z reku i myślę p. Sławku, że z czystym sumieniem możemy polecić poznański oddział rekuperatory.pl ;-)

 

ps. u mnie jest taka sama centrala, ale z zwykłym sterowanien (przełącznik 1-2-3 zamiast panelu comfort air)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ powoli zaczynam myśleć o wykończeniu kuchni to bardzo proszę o namiary na dobrego stolarza. Myślałam wcześniej o gotowych zestawach np BRW, ale po przeczytaniu postów na forum o tych meblach zaczynam się wahać, choć cena nie jest też taka niska. :-?

Może ktoś mógł by mi polecić w Koszalinie lub okolicy dobrego stolarza, który zrobił by projekt wraz z wyceną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary.

A teraz jeszcze pytanie odnośnie bramy. Potrzebuję namiary na kogoś kto robi bramy wjazdowe takie kute ze stali czy czegoś takiego. W miarę szybko i nie drogo. Brama ma być tymczasowa. Działka zagrodzona na razie siatką i jakiś pijaczki mi się tam kręcą i mi paskudzą :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 weeks później...

witam

telefon do Gołdy Krzysztofa jest: 601 895 532, przyda sie tobie i innym, ja przed wakacjami płaciłem jak dobrze pamiętam coś około 14 zł za robociznę. zapewnia materiał też, marka uznana w Koszalinie i okolicach i jeżeli nawet jest trochę droższy niż inni to warto, ja partaczy mam juz dosyć.

 

Cześć,

 

czy ktoś wie w jakiej cenie są obecnie wylewki (robocizna + materiał).

 

Możecie mi polecić jakąś fimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

U mnie widać koniec budowy. Z zewnątrz już pięknie wykończone łącznie z alejkami i trawnikami. W środku wstawić drzwi do pokojów i łazienek i pomalować. Niestety gmina nie wywiązała się ani z podłączenia wody ani kanalizacji. Trzeba kopać szambo i wiercić studnię. Poszukuję wykonawcy szamba. Ma ktoś namiary?

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...