Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam do sprzedania zbiornik bezodpływowy (szambo), plasikowy, o pojemności 6 metrów sześciennych. Zbiornik jest w bardzo dobrym stanie, nieuszkodzony, używany przez około pół roku. Był kupiony jako nowy w hurtowni w Koszalinie przy ul. Słowiańskiej. Jest już wyjęty, można go oglądać, stoi w dzielnicy Zagórzyno w Koszalinie. Można go oglądać. Kontakt 606-792-908.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania zbiornik bezodpływowy (szambo), plasikowy, o pojemności 6 metrów sześciennych. Zbiornik jest w bardzo dobrym stanie, nieuszkodzony, używany przez około pół roku.

 

1. Czy ten zbiornik jeszcze aktualny?

 

2. Może ktoś jeszcze ma zbiornik do sprzedania?

 

3. Poszukuję namiarów na wiercenie studni w okolicach Koszalina. Jak kształtują się ceny za kompleksowe wykonanie studni?

 

4. Pozdrawiam wszystkich budujących i życzę wytrwałości w budowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....

W najblizszym czasie planuję postawic swój wymarzony dom.

Przeszukuje forum, czytam i szkolę się.

Czy jest tu ktoś z oklolic Szczecinka?

Pozdrawiam

My jesteśmy!! Czaplinek się kłania ;) Myślę, że wykorzystamy to sąsiedztwo i będziemy się dzielić informacjami na temat tanich materiałów i robotników. Pozdrawiamy i trzymamy kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
Dzięki bardzo za info! Narazie decyzję o zakupie wstrzymujemy, gdyż czekamy na (miejmy nadzieję, że pozytywną) decyzję odnośnie zamontowania na działce przydomowej oczyszczalni ścieków. Uprościłoby nam to niesamowicie życie. Wszystko w rękach urzędników... Mam nadzieję, że pokażą ludzkie oblicze i za kilkanaście dni będę mogła napisać wiadomość z jednym, ale jak wiele mówiącym słowem: "HURA" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam, możecie polecić jakąś firmę ,która wybuduje stan surowy ?[/quote

 

My właśnie zakonczyliśmy stan surowy. Budowala nam firma Pana Jerzego Lemańczyka. zainteresowanym podam namiary. Generalnie ujmę to jednym słowem. REWELACJA. Konkretni, rzeczowi, BŁYSKAIWCZNI, mili, wszystko załatwiają sami, uczciwi. No po prostu brak słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za info! Narazie decyzję o zakupie wstrzymujemy, gdyż czekamy na (miejmy nadzieję, że pozytywną) decyzję odnośnie zamontowania na działce przydomowej oczyszczalni ścieków. Uprościłoby nam to niesamowicie życie. Wszystko w rękach urzędników... Mam nadzieję, że pokażą ludzkie oblicze i za kilkanaście dni będę mogła napisać wiadomość z jednym, ale jak wiele mówiącym słowem: "HURA" ;)

 

Czy moglibyście nam napisać czy pozwolenie o oczyszczalnie składaliście już po odebraniu budynku, czy w trakcie budowy (zmieniając pozwolenie)?? Ja właśnie chciałabym złożyć o oczyszczalnie i kompletnie nie wiem jak sie do tego zabrać. Warunki wszystkie spelniamy. Jesteście z Koszalina czy okolic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy działkę rolną na terenie bez planu zagospodarowania przestrzennego, więc określić sposób pozbywania się nieczystości musieliśmy na samym początku, tj. przy wydaniu warunków zabudowy. Ale z tego co słyszalam to budowę przydomowej oczyszczalni ścieków wystarczy zgłosić w Starostwie. Jeśli w ciągu miesiąca nie powiedzą "nie" to nie ma przeszkód w kopaniu. Ale może jakiś bardziej doświadczony Forumowicz podpowiedziałby jak to zrobić po najmniejszej linii oporu :) Poszukaj np tu: http://forum.muratordom.pl/tyle-kasy-za-szambo,t30325-60.htm

Jesteśmy z Czaplinka (100 km od Koszalina).

Pozdrawiamy i życzymy powodzenia w boju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy działkę rolną na terenie bez planu zagospodarowania przestrzennego, więc określić sposób pozbywania się nieczystości musieliśmy na samym początku, tj. przy wydaniu warunków zabudowy. Ale z tego co słyszalam to budowę przydomowej oczyszczalni ścieków wystarczy zgłosić w Starostwie. Jeśli w ciągu miesiąca nie powiedzą "nie" to nie ma przeszkód w kopaniu. Ale może jakiś bardziej doświadczony Forumowicz podpowiedziałby jak to zrobić po najmniejszej linii oporu :)

Jesteśmy z Czaplinka (100 km od Koszalina).

Pozdrawiamy i życzymy powodzenia w boju ;)

 

My tez mielismy rolna, bez planu ZP i nam odmowili oczyszczalni na zasadzie "nie bo nie". Nie chciialo mi sie wtedy walczyc z urzedasami, bo zalezalo mi bardzo na szybkim pozwoleniu na budowe. Wiec przymknelam oczy na szambo no i teraz juz w trakcie budowy chcialabym to jakos odkrecic. Nie wiem wlasnie czy w trakcie budowy - kiedy w Warunkach zagospodarowania mam wpisane szambo i w pozwoleniu tez szambo - to wystarczy teraz ze tylko zglosze, ze buduje oczyszczalnie, czy musze jakos odkrecic to szambo najpierw. No glupia jestem normlalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesteśmy w tej samej sytuacji. Może warto spróbować zgłosić do Starostwa budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. W razie gdyby odmówili powołując się na wydaną decyzję o warunkach zabudowy to uderzyć raz jeszcze do UMiG. Ja narazie czekam na rozpatrzenie mojego odwołania. Mam WIELKĄ nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli. Naszą silną bronią w walce z urzędnikami może być nasza cierpliwość. Ja będę chodzić, pisać i dzwonić tak długo aż w końcu, żeby mieć mnie z głowy, się zgodzą ;) Napisz proszę jak podejmiesz jakieś kroki w tej sprawie. Może wspólnymi siłami damy radę coś wymyślić. Trzymam kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy ktoś buduje dom wg projektu Retro? Ustaliłem, że robi to Bratles - obecny kiedyś na tym forum, ale chyba zajęty jest już budową a nie wchodzeniem na to forum, bo nie mogę się z nim skontaktować. A chciałbym zobaczyć budowę a może już ukończony dom w naturze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...