Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich! Mam pytanie do BoBoW i Sławka W chcę założyć wentylacje mechaniczną. Możecie mi podać namiary na tą firmę z Poznania. Jak się z nimi współpracowało?

 

 

Z tego co mi wiadomo była to firma EMKA z pod Wrocławia. Mają odziały w całej Polsce również w Poznaiu. Ja napisałem maila i przydzielono mi inżyniera prowadzącego z oddziału poznańskiego. Konieczne jest przesłanie rzutów, przekrojów, planowanych zmian i w odpowiedzi otrzymałem wstępny schemat przebiegu instalacji i usytuowanie reku. Otrzymałem wskazówki dotyczące wymaganych prac na etapie stanu surowego (przejscie GWC pod ławą fundamentową, podejście kanalizacyjne pod rekuperator). Jestem na etapie etapie układania więzby dachowej i to jest czas by odnowić kontakt z Panem Piotrem w celu wykonania szczegółowego projektu. U mnie firma EMKA będzie wykonywała usługę kompleksowo, od projektu przez montaż do serwisowania. Zamontują reku z górnej półki firmy Stork Air 350. Na razie obsługa jest profesjonalna, żadne z pytań nie pozostało bez odpowiedzi. Decydując się na nich trzeba mieć świadomość że nie będą najtańsi, należą do najdroższych systemów wentylacyjnych na rynku, ale profesjonalizm kosztuje. Systemy z reku np, Bartosza są znacznie tańsze. Wychodze jednak z założenia że dachówki, okien czy reku nie zmienie przez wiele lat i kupuje te znane i uznane. Można sporo wyczytać na ich stronie i tą drogą również nawiązać kontakt :

http://www.rekuperatory.pl/

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Jesteśmy już po zakupie działki,czekamy teraz na warunki przyłączenia mediów.Teoretycznie wybraliśmy już projekt ale zanim go kupimy chcielibyśmy skonsultować go z jakimś fachowcem,który robi adaptacje.Wczoraj byliśmy już u jednego i przedstawił nam swoją ofertę: zmiany w projekcie,geodeta,badania geotechniczne,projekty przyłączy i cała pozostała papierologia ok.9 tys.Czy to dużo jak na Koszalin?Może możecie polecić kogoś jeszcze dla porównania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie kogoś polecić do wykonania ogrzewania podłogowego? Szukam jakieś sprawdzonej i najlepiej nie drogiej ekipy czy też firmy.

 

Witam sąsiadów ze Mścic :D Nam podłogówkę, piec gazowy, kominek z płaszczem wodnym i solary oraz całą hydraulikę robiła firma z Koszalina ESG ul. Morska 20. Szybko sprawnie, fachowa porada. SUPER. Gorąco polecam :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia działka za warsztatem samochodowym to nasza.Na dwóch stoją już domki,na naszej jeszcze nic się nie dzieje,ale już niedługo :D Martwi mnie tylko brak kanalizacji.Tymczasowo będziemy zakładać szambo ,bo są juz projekty kanalizy tylko podobno na kasę czekaja w gminie :roll: Aha!Jeszcze jedno pytanie do Was.Mój teść nas straszył,że ten teren jest bardzo podmokły.Mieliście jakieś problemy z tym związane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
szpakmarceli01 My braliśmy okna w KOSZALINIE w LASTRIK profil SCHUKO. Do tanich nie należały Na drugim miejscu po TUR PLAS ale jestem zadowolona.

 

Witam

Też brałem w Lastriku - Schueco Cava - nie macie problemów z opadaniem skrzydel okien? U niektore "hacza" juz po dwukrotnym regulowaniu. Nawet kupilem klucz - torx 15 (czy jakos tak) - i sam regulowalem, ale zakres regulacji w niektorych okien sie juz "konczy" trzebaby poprawic cala szybe wg.mnie.

Ogolnie jestem zadowolony, jednak NIEKTORE skrzydla sa niedopasowane. Czy wołać ich na ponowną regulację?

 

 

Mam tez pytanie do reszty forumowiczów, czy znacie kogoś kto zrobi tanio i ładnie DREWUTNIE???? Taką na 12-14 kubików? Na wiosnę chciałbym taką postawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam

Też brałem w Lastriku - Schueco Cava - nie macie problemów z opadaniem skrzydel okien? U niektore "hacza" juz po dwukrotnym regulowaniu. Nawet kupilem klucz - torx 15 (czy jakos tak) - i sam regulowalem, ale zakres regulacji w niektorych okien sie juz "konczy" trzebaby poprawic cala szybe wg.mnie.

Ogolnie jestem zadowolony, jednak NIEKTORE skrzydla sa niedopasowane. Czy wołać ich na ponowną regulację?

 

 

Jeśłi masz jakiekolwiek problemy z oknami to powinieneś zgłosić to do fabryki, bo może okazać się że trzeba przeszklić okno. Pamiętaj że jesli masz gwarancję i coś uszkodzisz , to już tej gwarancji nie masz. Opadanie może by zwiazane z wieloma rzeczami, nie chcę tu deliberować , bo mogę wyjść na zawistnika - dobrze jest poczytać fora typu oknotes, oknonet. Okno nie jest równe oknu - najczęsciej z powodu producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...