Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Kasieńkę :D !

Ja w Szczecinie spędziłem 10 lat - studia i kilka lat po nich, wspominam ten okres dobrze choc wiele w Szczecinie zmieniło sie na gorsze :( do dzis jestem tam co tydzień w sprawach busines`owych i mam wielu przyjaciół tak więc pozdrawiam :D :D co do twojego pytania odnośnie firmy ArchTim to ja realizuje ich projekt KAMA MAX i moja opinia na temat ich projektów jest dobra, choc mam kilka uwag opartych oczywiście na własnych doświadczeniach :lol: Po pierwsze dachy: projekt oparty jest właściwie na gotowym projekcie więźby dachowej firmy ModernDach i tylko oni teoretycznie są w stanie go zrobić :x choć mnie sie udało znależć dobrego dekarz (Pan Kuchnowski - polecam !!! :D ) i on opracował mi nowy projekt tego dachu tak wiec nie jestem skazany na te firmę :D , druga sprawa to sam projekt nie należy on do tych najbardziej "wypasionych" nie grzeszy dużą ilością informacji odnośnie np. nakładu materiałów czy tez niektórych szczegółów budowlanch (w tym względzie Atrium bije ich na głowę), z drugiej strony domy ArchTIM`u podobają mi sie ze względu na ich prostote połączoną z funkcjonalnością a przy tym są po prostu ładne, a to przecież sie liczy 8) . Ogólnie mówiąc polecam Ci te firmę obecnie w Koszalinie budują oni dwa modelowe domy w których obejrzeć bedzie można wszystkie rozwiązania proponowane w ich projektach, kończą budowę w czerwcu, przy okazji wizyty w Koszalinie polecam !

PS. Gdzie zamierzasz sie budować ? osobiście jak bym miał sie budować w Szczecinie to tylko na Bezrzeczy albo w okolicach Wołczkowa :lol: Pozdrawiam i zapraszam do naszej skromnej grupy na pogawędki o tych naszych szalonych poczynaniach :wink:

PS. Viki słyszałem że dach rośnie w oczach ! kiedy wiecha ??? podjade taksówką :wink: szykuj dużą ŁYCHĘ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamus, jesteś genialny, wierzyłąm, że w Koszalinie są fajni, życzliwi ludzie. :D :D :D . Na razie buduję " w papierach" i nie w Wołczkowie czy na Bezrzeczu, lecz troche dalej, w Dobrej, w pieknym i urokliwym zakątku, skąd tylko widok na "zagramanicę" jak mawiała moja córka. O ile zdecydujemy się na Kaskadę, to na pewno będę się odzywać. Na pogaducht też chętnie do Waszej grupy wpadnę. Powodzenia i pozdrowienia :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu czemu nic się nie dzieje? :-?

 

My zaczynamy wykańczanie domku w Konikowie (w prawo za szkołą). Nie przespaliśmy zimy dzięki zamontowanemu w październiku wkładowi kominkowemu. Obecnie kończymy tynki wewnętrzne i zaczynamy malowanie ścian i sufitów, kładzenie podłóg- czyli najprzyjemniejsze! :-))

 

Wszystkim budującym w okolicach Koszalina polecam sklep Pani Zakonek na Szczecińskiej. Fachowo, sympatycznie i bardzo tanio.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie jutro ruszam :D :D :D !!!

Wiem, wiem niektórzy powiedzą za wcześniej :-? ja jednak mam problem z dojazdem na działkę i teraz mam ostatnią szanse dojechać ciężkim sprzętem pod same fundamenty :) póżniej zostaje czołg lub śmigłowiec :evil: :evil: Oś. Europejskie pod tym względem to DRAMAT :x :x , jak Bozia da to do końca tygodnia skończymy podmurówkę i położymy pierwszą warstwę pustaków tak aby od poniedziałku ruszyć już z klejem na ostro (póki co prognozy temp. są korzystne :roll: ). Trzymajcie kciuki !!! Co do materiału to:

- cegła pełna 0.60 z VAT / szt dowozem i rozładunkiem

- bloczek BK Solbet 24 5,20 z VAT / szt z dowozem i rozładunkiem

- cement, wapno, klej itd ......

Wszystko w firmie TRANSPED na Lechickiej, polecam !

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :)

Rzeczywiście drugi wjazd za szkołą :wink:

Ale pierwszym też można.

 

Mały domek ogrodzony machoniowym, drewnianym płotem. Pierwszy od drogi.

 

Materiały kupowaliśmy w Tęczy, Betomexie i u Zakonkowej. Teraz zaczynamy wykończeniówkę.

 

Pozdrawiam sąsiada! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pozwolenie czekaliśmy około cztery miesiące. Złożyliśmy na samym początku stycznia 2003, dostaliśmy pod koniec kwietnia 2003. Ale bez naciskania i butelkowych prezentów się nie obeszło niestety :x A zostały one zasugerowane wprost przez miłego pana urzędnika w starostwie :evil: :evil:

Za to stosunki z Urzędem Gminy- cudeńko :lol:

Bardzo kompetentni ludzie, szybko, sprawnie i bez problemów :lol:

Mogę polecić projektanta instalacji sanitarnych. Też z Konikowa. Wy już pewnie załapiecie się na kanalizację gminną. Ma być w przyszłym roku.

 

PS Bardzo ładny ten Wasz Feniks! :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

ja zlozylem pozwolenie na budowe w dniu 05.03.2004

ale tu niespodzianka :( , 10.03.2004 dostalem poczta POSTANOWIENIE ze:

- NAKŁADAM OBOWIAZEK: dostarcznia projektu inst. elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej zgodnie z ( jakis tam paragraf ) w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.

 

Czy bo nie wiem czy dobrze rozumiem ze musze juz teraz rozplanowac polozenie gniazdek elektr, kubla, umywalki itd ???????????

 

strasznie sie wkurzylem bo mam czas do 24.03.2004 inaczej zostanie wydana decyzja o odmowie zatwierdzenia projektu i udzielenia pozwolenia na budowe.

 

powiedzcie mi o co chodzi dokladniej

 

pozdro all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie było najmniejszych problemów :lol: 3 tygodnie od złożenia papierów w Urzędzie Miejskim miałem już pozwolenie, a co do niespodzianek typu brak czegoś tam to rozwiązałem to upoważniając moją panią architekt do wszystkiego co związane z procesem uzyskania pozwolenia tak więc ze swojej strony musiałem tylko otworzyć kopertę z UM i wyjąc upragnione pozwolenie !!! :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Starostwie niestety jest inaczej - tu jeszcze socjalizm. Patrz wyżej wpis Ani. Mówiono mi, że zasada jest taka: postanowienie o jakimś braku musi być i już. Wystawione oczywiście 30 dnia od złożenia wniosku, a na drugi dzień, mimo, że jeszcze nie zdążyłeś donieść czegos tam jest wydawana decyzja (dostajesz ją oczywiscie później) :evil: :evil: :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet złozenie kompeltnego wniosku, z projektami przyłączy (to obowiązkowe załączniki, ale nie trzeba tam nakreślać aż takihc szczegółów jak rozmieszczenie gnazdek :) ) nie przyspiesza sprawy. Starostwo w Koszalinie zawsze znajdzie jakiś sposób żeby nie trzymać się ustawowych terminów :evil:

 

Trzeba się uzbroić w cierpliwość, nabrać pokory :lol: i nie dać się po prostu :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam walczących z papierologią ! :D

Ja na szczęście walczę już w terenie 8) zapraszam na http://www.eweb.pl/forum , sciany idą ostro w górę w tym tygodniu skończymy ściany zewnętrzne i rozpoczniemy wylewanie wieńca. Życzę wytrwałości w walce z "aparatem ucisku" a sobie życzę dobrej pogody :roll: :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...