Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Okien słupskich nie mam niestety. Mam za to okna firmy DRUTEX z Bytowa. I tego producenta odradzam całym sercem.

 

1. Oszukują- przy wyborze okien i akcesoriów powiedziano nam, zebyśmy się tym nie zajmowali, bo oni starannie dobierają klamki i okucia (cały czas mowa była o klamkach złotawych, metalowych), po czym okazało się, iż na budowę przyjechały klamki i okucia plastikowe, czarno- siwe :evil: Okna są okleinowane, kolor- złoty dąb.

2. Nie uznają reklamacji- po naszych energicznych protestach dowiedzieliśmy się, że nie można tych klamek i okuć wymienić, możemy sobie najwyzej w salonie dokupić następne :evil:

3. Po odklejeniu folii zabezpieczających okazało się, że futryny i ramy są podrapane i pomazane brązową farbą. Napisałam następną reklamację- czekam na efekty i jak na razie nie ma żadnego odzewu, normalka... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż czekam na łaskawą odpowiedź na trzecią reklamację na okna Drutexu... Tym razem pękła szyba, może to ich ruszy i przyjadą...

 

:evil: :evil: :evil:

moze cie pociesze i opisze jaki przypadek mialem u klienta pod wroclawiem, szyba antywlamaniowa P4 + szprosy klient oswietlal sobie halogenem taras ustawil halogen tak blisko szyby ze zostala bardzo mocno nagrzana i po wylaczeniu halogenu szyba gwaltownie sie oziebila ( zew. bylo ok. - 5 C. ) i pekla. mimo definitywnej winy klienta szyba zostala po 2 -ch tygodniach wymieniona prze serwia firmowy bez zadnych oplat. koszt nowej szyby to ok. 900 zl bez wymiany, jak widzisz drutex jest nie taka zla firma jak to opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

My tez zaczelismy budowe ale w Jamnie, narazie idzie jak po grudzie. Szukamy dobrej solidnej ekipy i oczywiscie taniej - ale czy to jest mozliwe???!!!

Padlo gdzies tu pytanie gdzie mozna kupic tanio drewno na wiezbe. Otoz w Jamnie u niejakiej Pani Kawki koszt wiezby na dzien dzisiejszy to 500zl m3. Nie wiadomo jakie ceny bede po 1 maja, bo cos ostatnio stekala ze moze byc wiecej. Takze nie trzeba jezdzic gdzies daleko. Mala uwaga drewno impregnowane jest poprzez zanurzanie, a nie cisnieniowo jak to robia np. w Manowie w tartaku, no ale tam koszt m3 to ok. 560zl + 22%VAT.

Pozdrowienia dla wszystkich budujacych z Koszalina i powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż czekam na łaskawą odpowiedź na trzecią reklamację na okna Drutexu... Tym razem pękła szyba, może to ich ruszy i przyjadą...

 

:evil: :evil: :evil:

moze cie pociesze i opisze jaki przypadek mialem u klienta pod wroclawiem, szyba antywlamaniowa P4 + szprosy klient oswietlal sobie halogenem taras ustawil halogen tak blisko szyby ze zostala bardzo mocno nagrzana i po wylaczeniu halogenu szyba gwaltownie sie oziebila ( zew. bylo ok. - 5 C. ) i pekla. mimo definitywnej winy klienta szyba zostala po 2 -ch tygodniach wymieniona prze serwia firmowy bez zadnych oplat. koszt nowej szyby to ok. 900 zl bez wymiany, jak widzisz drutex jest nie taka zla firma jak to opisujesz.

 

 

Na razie Drutex nie zrobił nic bym zmieniła zdanie o tej firmie. Na razie brak jakiegokolwiek odzewu, a reklamacje były już trzy- 2 lutego, 2 kwietnia i 19 kwietnia. Ja ich chyba do sądu podam! :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie jestem za tym zebys podala ich do sadu jesli nie reaguja na twoje reklamacje. tylko jak na twoje reklamacje reaguje lokalny sprzdawca okien, drutex moze zastosowac metode spychologii- umowe pani podpisala z firma XYZ i do nich prosze kierowac reklamacje.

idz do sprzedawcy i niech w twojej obecnosci zadzwoni do p. rafafa gierszewskiego i niech udzieli odpowiedzi jak dlugo jeszcze bedziesz czekala na usuniecie usterek w oknach.

nr.tel. p . rafala gierszewskiego 608453697 zadzwon i powiedz co myslisz o ich firmie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koszalinian !

Oj pracowicie spędziłem ostatnie dni, skończyliśmy ściany zewnętrzne, wieniec oraz posadzkę 8) :lol: http://www.eweb.pl/forum/ chcę sie podzielić doświadczeniami z zakresu zakupu materiałów w Koszalinie.

1. Dziś ZERO szans na zakup bloczków BK Solbet :( przynajmniej do połowy czerwca :cry: mnie na szczęście udało sie je zakupić jeszcze :lol: w marcu

2. Polecam Wam wkłady kominowe http://www.zapel.com.pl/kominy/index.php praktycznie to samo co Schidell ale znacznie niższa cena :D możecie je kupić w Koszalinie w firmie MARKO-BUD na ulicy Lubuszan 4 właściciel hurtowni super gość napewno sie z nim dogadacie co do ceny (mnie sie udało :lol: dostać naprawde dobre !!!

3. Rury PCV do kanalizacji - polecam niepozorną hurtownię LECH-LEX na Lechickiej 73 (za przejazdem kolejowym na Niekłonice po lewej stronie przed tablicą Koszalin) ceny bardzo dobre do tego można bez problemów dogadać sie co do sprawy ew. zwrotu niewykorzystanych rur a to sie liczy :lol:

Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowaniu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie jestem za tym zebys podala ich do sadu jesli nie reaguja na twoje reklamacje. tylko jak na twoje reklamacje reaguje lokalny sprzdawca okien, drutex moze zastosowac metode spychologii- umowe pani podpisala z firma XYZ i do nich prosze kierowac reklamacje.

idz do sprzedawcy i niech w twojej obecnosci zadzwoni do p. rafafa gierszewskiego i niech udzieli odpowiedzi jak dlugo jeszcze bedziesz czekala na usuniecie usterek w oknach.

nr.tel. p . rafala gierszewskiego 608453697 zadzwon i powiedz co myslisz o ich firmie. pozdrawiam

 

 

Okna kupiłam w Firmowym Salonie Sprzedazy Drutexu w Koszalinie. W oddziale firmy, nie u lokalnego sprzedawcy :evil:

Do tego Salonu kieruję reklamacje zgodne z zapisami gwarancjii. Oni je dalej przesyłają do siedziby firmy w Bytowie. I cisza. Tak od 2 lutego... :evil: :evil: :evil:

Chyba zadzwonię i się uzewnętrznię... :x :evil: :x :evil: :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla formalnosci DRUTEX NIE MA FIRMOWYCH SALONOW SPRZEDZY :evil:

DRUREX NIE MA ODDZIALOW FIRMOWYCH !!!! :evil: teraz kazda dziura gdzie handluje sie oknami ma napis SALON lub FIRMOWY PUNKT SPRZEDAZY

jesli mowisz o sprzedawcy z ul Powstancow Wiel. 2. jest to tylko i wylacznie PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY sprawdz http://www.drutex.com.pl

kazdy przedstawiciel dziala na wlasna reke jako samodzielna firma. czy fakture sprzedzy wystawil ci drutex i jest tam podpis p. Furtan. sadze ze fakture masz od sprzedawcy i nie jestem pewien czy te reklamacje zostaly wyslane do drutex-u podalem nr telefonu do p. Gierszewskiego zadzwon i dowiedz sie bezposrednio w drutex-ie co jest z twoja reklamacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostały wysłane, zostały...

Fakturę mam wystawioną przez Drutex w Bytowie.

 

Po dzisiejszej interwencji dowiedzieliśmy się, że w tym tygodniu do nas przyjadą oglądać te okna. Zobaczymy.

 

A swoją drogą, Czmirek, dlazcego tak bronisz tego Drutexu? Skoro pozwalają na takie akcje i lekceważą reklamacje, obojętnie czy w siedzibie firmy czy u Przedstawiciela, to chyba coś jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostały wysłane, zostały...

Fakturę mam wystawioną przez Drutex w Bytowie.

 

Po dzisiejszej interwencji dowiedzieliśmy się, że w tym tygodniu do nas przyjadą oglądać te okna. Zobaczymy.

 

A swoją drogą, Czmirek, dlazcego tak bronisz tego Drutexu? Skoro pozwalają na takie akcje i lekceważą reklamacje, obojętnie czy w siedzibie firmy czy u Przedstawiciela, to chyba coś jest nie tak?

nie bronie nikogo, stwierdzam fakty podalem ci kontakt do jednego z szefow tej firmy w celu jak najszybszego wyjasnienia twojej reklamacji.

rowniez poparlem to ze chcesz podac drutex do sadu czyzby tak wygladala obrona jakiejkolwiek firmy????? niestety nie jest to obojetne

gdzie kupilas okna kupujac u posrednika ( jak zwal tak zwal sprzedawce okien) czy bezposrednio u producenta, kupujac okna w punkcie handlowym nie mozesz podac do sadu producenta omijajac posrednika ktory tobie te okna sprzedal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za ten numer telefonu, na razie jeszcze go nie wykorzystałam, ale mając go w kieszeni lepiej się czuję :lol:

Poczekam na wizytę i wtedy zadzwonię.

 

Z Drutexem wojujemy od dawna, od chwili gdy na budowę przyjechały te nieszczęsne dziadowskie klamki. I to zarówno z Salonem Koszalińskim jak i bezpośrednio z fabryką w Bytowie. Traktują nas jak gówniarzy, z którymi można sobie pogrywać do woli a z takim traktowaniem zarówno ja jak i mój mąż się zdecydowanie nie zgadzamy.

 

Dziś mi pan z salonu w Koszalinie powiedział przez telefon, że oni o tych klamkach pamiętają, tylko jest takie zamieszanie z tym VATem, że ciągle ktoś zapomina ich przywieźć z Bytowa. (Reklamacja została wysłana przez nas osobiście zarówno do Bytowa, do fabryki, jak i do salonu koszalińskiego 2 lutego). Po czym mój mąż odebrał telefon, że do wymiany klamek trzeba będzie dopłacić...

Ręce mi opadają :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dawno mnie tu nie było. Przeprowadziłem się do Konikowa, a tepsa przeciąga sprawę przeniesienia telefonu :evil:, wiec na razie mam sporadyczny dostep do internetu.

My 4 maja odbieramy uprawomocnione pozwolenie na budowę, więc budowa ruszy (mam nadzieję) z kopyta.

Cenne są informacje o tym gdzie warto kupowac materiały.

My część materiałów też już kupiliśmy, więc jak to było u nas:

1. bloczki Solbetu - Przemysłówka

2. dachówka ceramiczna i akcesoria dachowe - Festbud ul. Lechicka :)

3. kominy - MARKO-BUD ul. Lubuszan :D

4. różne drobiazgi - PROFIL ul. Boh. W-wy (mała hurtownia, można się dogadać, z transportem :)

5. więźba - tartak w Rosnowie (567 brutto/m3)

6. strop filigran - TRUST Biały Bór

 

pozdrawiam wszystkich budujących, szczególnie sąsiadów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam sąsiada! :lol: :lol:

 

Czekam z niecierpliwością kiedy mury ruszą do góry!

 

 

P.S. Czy to Wy dostaliście pozwolenie na budowę z przyłączeniem do kanalizacji gminnej?

Według naszych wiadomości kanalizacja będzie MOŻE na lato przyszłego roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Aniu widziałam Wasze nowe zdjęca, pięknieje Wasz domek i cała działeczka, oj kiedy u nas tak będzie, chyba się doczekam?! :)

 

Ps. przeczytałam że będziecie mieli szambo, to prawda? nie macie kanalizacji? Ja byłam tym faktem zmartwiona jak się dowiedziałam że na naszej wsi nie ma, ale teraz juz wiem że będą budować kanalizację w przyszłym roku, bardzo się z tego cieszę. Pozdrawiam grupę koszalińską.

 

żonka Hyenox'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...