Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj!

 

Doczekasz się, doczekasz. Czas strasznie szybko leci :lol:

Ja już nie mogę doczekać się przeprowadzki. A tu jeszcze tyyyle do zrobienia :lol:

 

Kanalizacja będzie za rok- jeśli dobrze pójdzie. Dlatego zrobiliśmy sobie na ten rok szambo z plastikowych zbiorników, które potem będą beczkami na deszczówkę.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

P.S. Czy to Wy dostaliście pozwolenie na budowę z przyłączeniem do kanalizacji gminnej?

Według naszych wiadomości kanalizacja będzie MOŻE na lato przyszłego roku...

 

Tak to my. Mam nadzieję, że będzie jednak wcześniej. Chociaż w gminie nikt nie sądzi, że można wybudowac się w ciągu jednego sezonu, więc pewnie nam tak dali...

 

pzdr Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupowiczów !

 

Tak sobie czytam i szczęśliwy jestem, że nie mam problemów z kanalizą i innymi mediami, wszystko jest w obrębie działki :D , właśnie skończyliśmy pierwszy etap budowy MUROWANIE :lol: (zostały tylko kominy) jak widać na stronce http://www.eweb.pl/forum ruszyliśmy z dachem :D :D :D

Co do zakupów to:

- gwożdzie i wszystkie duperele łączniki itd - Zakonek ul.Szczecińska

- rynny i blachy - Careco ul.Lutyków :D

- dachówki Nelskamp, folie - Izoterbud ul.Władysława IV :D

- drzewo tartak Rogowo skład na ul.Syrenki

wszystko na 280 m2 dachu kosztowało prawie 32000 zł do tego robocizna 40 zł/ m2 tal wiec skończy sie na 43000,00 :o ale za to dach bedę miał SUPER ! :lol: :lol:

Raz jeszcze pozdrawiam wszystkich, i życzę wytrwałości i... grubych portfeli :wink:

 

PS.

Nie ma tu nikogo z Osiedla Europejskiego ...? ludzie dajcie znać mam pytania o drogi dojazdowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Grupę Koszalińską,

Mamy do Was pytanie i prośbę: Czy ktoś by mógł polecić nam dobrego architekta, który wykonałby adaptację projektu gotowego? Ile was kosztowała taka adaptacja?

Pozdrawiamy serdecznie. Cieszymy się, że jesteście i wymieniacie się doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :lol:

 

U nas adaptacja była tylko teoretyczna- usadowienie projektu na działce, a robił nam to człowiek, który odpowiadał też za dokumentację do pozwolenia na budowę. Teraz jest kierownikiem budowy, a za wszystko płaciliśmy razem więc nie potrafię tego rozbić na odpowiednie kwoty. Chyab nie pomogę za bardzo :( :wink:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, dzięki za odpowiedź. Być może będziemy musieli skorzystać z usług architekta, który zrobi adaptację i przygotuje pełną dokumentację do pozwolenia na budowę, bo chyba nie jest zbyt łatwo starać sie samemu o te wszystkie papiery i pochłania to masę czasu i nerwów. Więc jeśli nie jest to tajemnicą, może mogłabyś nam podać namiary na swojego "człowieka do zadań specjalnych". Oglądaliśmy zdjęcia Twojego domku. Można pogratulować! Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary tego pana zaraz wyślę na priva.

Nie wiem tylko, czy Wam sie akurat on przyda. On pracuje w Gminie Świeszyno i wiem, że w obrębie tej gminy jest kierownikiem wielu budów. Ale spróbowac przecież warto :lol:

 

Pozdrawiam!

I życzę duuużo szczęścia w budowaniu!

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

W naszym przypadku pani architekt (pozdrawiamy panią Beatę :D ) załatwiła nam całą papierologię od zmian adaptacyjnych począwszy poprzez projekty wszystkich mediów, projekt wjazdu na działkę aż po samo pozwolenie na budowę :D :D wszystko bez problemów, ja sam nie musiałem błąkać sie po urzędach ograniczyłem sie tylko do odebrania pozwolenia w UM w Koszalinie 8). Za całość zapłaciłem 2800 zł czy to dużo czy tez nie ??? sam nie wiem... wiem tylko, że zaoszczędziałm sporo czasu i nerwów a to też sie liczy :wink:

PS.

Budowa idzie pełną parą : http://www.eweb.pl/forum :lol: :D :lol: :D

 

Pozdrawiamy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.

mam pewne pytanie : CZy może ktoś z czytających nasze forum miał już jakieś doświadczenia z wydaniem warunków zabudowy i zagospodarowania terenu w Urzędzie Miejskim w Koszalinie gdy niema planu zagospodarowania miasta (przestał obowiązywać z dniem 01.01.2004 roku; ich główny punkt to &61 dz.u nr 717). Proszę o rady i podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Adamusa

Witam,

Czy mógłby nam Pan podać namiary na Panią Beatę. Jej oferta wydaje się nam bardzo ciekawa. Spotkaliśmy się z cenami rzędu 5000 zł za przeprowadzenie adaptacji projektu łącznie z formalnościami potrzebnymi do uzyskania pozwolenia na budowę. W tej cenie był też projekt zagospodarowania działki, nie musielibyśmy sami niczego załatwiać z geodetami ani w urzędach. Czy cena 2800zł była tylko za usługę, a za mapiki itp. płacił Pan osobno?

Pozdrawiam

dzum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Koszalin

Cały czas mam (dzięki TP SA :evil: ) b. sporadyczny dostęp do internetu, więc nieczęsto tu zaglądam i nie mam niestety zaktualizowanej strony (te zdjęcia z kupy piachu ;-)

Obecnie jesteśmy przed kładzeniem stropu - filigran z Trustu Biały Bór.

Jedna uwaga do gazobetonu Solbet - nasz niestety był kupowany kiedy producent nie nadążał z produkcją, więc rozminęło się to z jakością. Dużo bloczków jest popękanych i nie trzymają wymiarów - idzie o wiele więcej kleju.

pzdr Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam serdecznie forumowiczów z grupy koszalińskiejhttp://www.enter.net.pl/www/betty/emots/pa.gif. Ja też chciałbym dołączyć do tak szanownego grona i przedstawić mój nieduży domek. Wraz żoną rozpoczęliśmy budowę pod koniec roku 2003 w Rościęcinie pod Kołobrzegiem. Jest to projekt o nazwie "Dom w Rozmarynie" z Archonu. Na razie jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego i mamy nadzieję, że (niestety wspólnie z bankiem)

http://www.enter.net.pl/www/betty/emots/1/smutny.gif ruszymy z budową pod koniec lipca.

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam na stronkę http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=20766&q=rozmarynek&k=2

:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...