Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Biedronki w Wódce"


Recommended Posts

Sorki aale przeczytałem tytuł...i się skrzywiłem. Wódka to ok, ale ta biedronka...?

Niedaleko Łodzi są też inne miejscowości o dość oryginalnych nazwach: Moskwa, Gospodarz, Prawda... Przebija jednak je wszystkie miejscowość o nazwie Leśne Odpadki.

A gdzieś pod Kielcami są także Zgniłe Błota :lol:

Jednak największe wrażenie zrobiła na mnie nazwa miejscowości - niestety nie w Polsce a na Węgrzech - która brzmiała Nagy Huj :o

 

A jeszcze 2 historyjki a propos śmiesznych miejscowości. Obie z PKSu.

 

1/ Kolega jchał sobie do Puław z Piotrkowa, bardzo malowniczą trasą przez Potworów. Pan kierowca dysponuje umiejscowienie bagażu: Lublin - prawy bagażnik z tyłu, Puławy - prawy z przodu. Radom - lewy przód... W pewnym momencie podchodzi pani i pyta - a Potworów? Na co kierowca - a potworów nie zabieramy...

 

2/ Trasa Łódź - Włocławek. Autobus zatłoczony, rozmowa przy szoferce:

Pasażer1 - w Ozorkowie staje?

Kierowca - staje

P2 - a w Zimnej Wodzie staje?

K - chyba kaczorowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 234
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

ja tylko chciałem zaprotestować przeciwko ocenie kosztów technologii szkieletowej, którą Pan podał. I nasze rozmowy chyba mię do tego upowazniają.

Bo można budować i budować, a Pana po prostu nie było stać na standard przez nas wykonywany, dlatego, jak sam Pan napisał - bedzie Pan rzeźbił.

Jak rówiez nie wykańczał wszystkiego od razu:)

Jezeli 1600PLN/m.kw za dom(175m.kw na dwóch kondygnacjach +garaż 20m.kw, z super drogim dachem) w stanie do wprowadzenia jest na dzisiejszy dzień drogo, to ja już nie rozumiem:( za ile trzeba by budować, by było ok.

A jak pokazuje przykład kilku domów murowanych z okolic naszego domu, któy Pan odwiedził, budowanie za 1000-hmmmmm:(

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez Panie Pawle, skąd te nerwy? ;) Ja tylko napisałem, że przy dzisiejszych cenach mocno porównywalnych do technologii murowanej, nie ma dla mnie logicznego uzasadnienia dla stawiania szkieleciaka.

 

Kolega postawił dom murowany, z bardzo trudnym fundamentem (łącznie z wysadzaniem skały :o ), całkowicie podpiwniczony itd. z dachem z dachówki, wprawdzie bez rekuperatora - w bardzo podobnej cenie z metra! Dodam, że w bardzo przyzwoitym standardzie.

Gdybyśmy stawiali parterówkę, kto wie - być może szkielet okazałby się wystarczająco konkurencyjny. Sam Pan widział, co oferuje firma K.. za 1200/m - stan deweloperski z użyciem najtańszych materiałów.

 

Poza tym - chyba mnie pan z kimś pomylił, bo nie odwiedzałem żadnych domów w okolicy i bynajmniej nie zamierzam budować za 1000. :p

Alternatywą dla tego co robię teraz było posadzenie szkieleciaka 80 m brutto, co byłoby ciut mało.

 

Chyba nie ulega wątpliwości, że byłem bardzo mocno zainteresowany szkieletem, inaczej nie chciałoby mi się jechać w sumie ponad 300 km, żeby zobaczyć Waszą budowę, zresztą odniosłem bardzo pozytywne wrażenie zarówno co do firmy jak i do wykonawstwa. Jesteście firmą pierwsza klasa i gdybym stawiał szkieleta - to na pewno u Was.

 

Mam nadzieję, że Słupno już działa i sezon ruszy pełną parą. Serdecznie pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Pawle, ja się nie denerwuję, tylko nie lubię jak ktoś bajki pisze. otoż brat mój jest inzynierem nadzoru, ma uprawnienia kosztorysowe, niejeden dom znajomym prowadził, murowany, robiony własnymi siłami , siłami rożnych ekip- i nigdy, dobrze, prawidłowo wykonany dom, szczególnie z podpiwniczeniem, nie wychodzi taniej od szkieletu. Zreszta pisałem Panu o tym w mejlach.

Nie ma siły.

Jeśli chodzi o okolicę Słupna i domu który Pan odwiedził, to chodzi o sąsiadów. Jeden budował porządnie - jego dom wychodzi ok. 2100 PLN za metr. Dwóch innych stawiało prawie własnymi siłami + ekipy typu ruscy(prosze to potraktować bardzo ogólnie). I wyszło rzeczywiście tanio - ok. 1100PLN za metr. Ale jakość tych robót pozostawia naprawdę dużo do zyczenia. I tyle:) Podobnie dom chrzestnego mojej córki.:)

Pozostaje tez do omówienia standard wewnetrzny wykończenia itp, itp ale to już inna bajka.

Generalnie - porządnie wykonany dom murowany będzie droższy od szkieletu. Oprócz tego będzie też droższy w użytkowaniu, ale, jak wyżej, to juz inna bajka.

Słupno z rożnym przygodami ma sie ku końcowi - a to problem dachu:) i marnej firmy go kładącej(jakie szczeście, że to nie my z ta firmą zaczeliśmy, tylko inwestor:) ), ukradli nam prąd złodzieje, wskutek czego prawie 2 tygodnie nic się nie działo - gratulacje dla prądomistrzów-expresowców:) itp, itp. Doszło też troche robótek w porównaniu z pierwotnymi zamierzeniami, ale teraz juz w zasadzie kosmetyka.

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rozpiętość jest fest - między 1100 do 2100 - prawie dwukrotna...

To jest trochę tak jak z bateriami do kuchni - można kupić chińszczyznę za 100 zł, można włoszczyznę za 220 albo Armaturę Kraków za 300, można też Grohe za 600-1000 albo kran designerski za kwotę X.

 

Wiadomo, że nie da się oszczędzać na murach, instalacjach, dachu - to ma trwać. Ale można urwać wiele, decydując się na rozwiązania mniej "modne", a równie trwałe (Kran z Armatury Kraków działa u mnie już 9 rok).

 

W podanej przez pana przestrzeni cenowej można zmieścić naprawdę wiele, od totalnego badziewia poprzez "skromnie ale z sensem" do "wywalone pieniądze, tylko na co?". Sam pan pisał, że stawianie pięterka w tej technologii nie ma uzasadnienia ekonomicznego namawiając na parterówkę, niestety na tych fundamentach parterówka byłaby za mała...

 

Zresztą, dyskusji o wyższości szkieletu nad murem i vice versa było wiele, w tym jedna całkiem pokaźna - i w sumie nie widzę potrzeby ani sensu jej tutaj powtarzania. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja w sprawie naszej ukochanej TPSA.

Miałam ten sam problem, chciałam telefon tylko przez kabel w celu korzystania z internetu.

Pani, z którą rozmawiałeś wprowadziła Cię w błąd.

Wcale nie będziesz musiał nic podpisywać.

My zleciliśmy przez telefon określenie warunków technicznych. Po jakimś czasie powiadomiono nas, że przysługuje nam przyłącze radiowe i zapraszają do podpisania umowy. My na to bardzo dziękujemy, ale takie rozwiązanie nam nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem pod wrażeniem. Jak ja bym chciał już mieć TEN moment (znaleźnienia mojego miejsca na Ziemi) za sobą.

Niestety jestem na etapie jezdzenia i szukania działki.

Co do Tepsy to potwierdzam, można poprosić o sprawdzenie bez konieczności podpisywania umowy po miesiącu, tyle że (co wynika z doświadczen znajomego) nie wszystkie panienki z TP o tym wiedzą :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie. Napisałeś, że masz tam autobus co godzinę a w szczycie co pół. Jak rozumiem chodzi o 88/88a ale za Kalonką w stronę nazwijmy to Nowosolnej są zrobione przystanki chyba "na zapas" bo chyba tam nic nie jeździ (choć mogę się mylić). Wiesz coś może o jakiś planach rozwoju komunikacji w tamtej okolicy ?

Pojeżdziłem tam trochę (nawet udało mi się utknąć tak, że wyciągali mnie traktorem :lol: ) i faktycznie jest ślicznie tyle, że dojazd mi nie bardzo odpowiada :cry: - żeby tak jeszcze jakiś autobus albo busik byłoby super...

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Kalonki "w stronę powiedzmy Nowosolnej" a tak naprawdę do Skoszew jeździ właśnie autobus 88 http://www.mpk.lodz.pl/rozklady/start.jsp , niestety tylko w dni powszednie i raptem 4 kursy dziennie. Linię tę przedłużono jakieś 3-4 lata temu, pewnie jak będzie więcej chętnych zza Kalonki to kursów będzie więcej, ale to nic pewnego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Jako dziedzic na włościach w sąsiedniej Kalonce chciałbym powitać sąsiada. Ja pomieszkuje w tej okolicy już 6 roczek i nadal uważam że to najlepsze miejsce do mieszkania w okolicach Łodzi ze względu na swoje walory widokowe a także komunikację z centrum drugiego - bądź co bądź - co do wielkości miasta w Polsce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i mnie miło powitać miłego sąsiada - przy okazji spytam skąd bierzesz internet, widziałem jakieś ogłoszenie dot. stałego łącza na sklepie w Kalonce ale zapomniałem zapisać sobie numer :oops:

 

Co do miejsca to zgadzam się w 100%, objechałem Łódź od Konstantynowa do Andrespola i do Wzniesień konkurencji brak :lol: - codziennie jestem pstrykać foty i codziennie nie chce mi się wracać...

 

BTW będzie nas trochę w okolicach: Aggi, Grzegorz_kalonka (ten pan to w późniejszym terminie), Honorata w Dobrej... no i Ty 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Przedmiotowy net biorę z pracy (jakby nie było samo centrum). Przez 3 m-ce korzystałem z NEO ale może właściwsze będzie stwierdzenie uporczywie próbowałem korzystać (tzw. 5 km). Choć jak się okazuje nie jest to regułą, znajomy mieszkający ok 150-200 m bliżej korzysta do dziś. Do lata ma skończyć się wymiana kabelka na światłowód w Kalonce wiec pewnie znów... A telefon ze sklepu 42/ 640 43 34.

 

>> codziennie jestem pstrykać foty i codziennie nie chce mi się wracać...

 

zimą napstrykałem się trochę

 

>> BTW będzie nas trochę w okolicach: Aggi

 

miałem zaszczyt poznać (narazie wirtualnie) - wszak widuję Jej domek codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim baaardzo dziękuję za życzenia, jak również za numer ze sklepu ;) - choć jestem tam prawie codziennie to jakoś zapominam spisać.

 

Jak na razie to zauważyłem, że zmienili nam trasę 88 i 88A - dojeżdżają do Pl. Dąbrowskiego - nie wiem czy to dobrze czy źle? Z jednej strony żona straciła ew. bezpośrednie płączenie do roboty, z drugiej - zyskaliśmy bezprzesiadkowy link z "miastem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...