Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Biedronki w Wódce"


Recommended Posts

Ano faktycznie - nawet do Skoszew puścili autobusy w weekendy - i to całe 4 kursy! :o

 

Brawo MPK, chyba se piwko w Kalonce szczele za zdrowie prezesa Wąsowicza 8)

 

Zbadałem wczoraj - per pedes mam do przystanku w Kopance 10 minut żwawym krokiem, ale bez pośpiechu i biegania. To tyle, co kolega na Smulsku :lol: Uważam, że komunikacyjnie te nasze Wzniesienia robią się całkiem przyzwoite, do tego na Strykowskiej jest 60 i 60A - wprawdzie kawałeczek dalej do przystanku ale zawsze jakaś alternatywa jest, zwłaszcza jeśli chodzi o powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 234
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no właśnie. Odebrałam pierwszą wycenę dachu

 

http://www.albumtown.com/data2/44cdea3ba11527b847ff44a286958d17/59648_p999600.jpg

 

Jak chcesz, to sobie zobacz. Mój dach 10m długi, 7+6 szeroki (asymetria) + daszek. Coś ta wycena chyba kiepska, paru rzeczy brak, wiem, że brak, ale nie wiem, czego :D

 

Od czerwca inne ceny, w trzech miejscach słyszałam to samo...

A jekie te twoje wyceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu otwiera mi się połowa łobrozka ale już widzę, że bd mógł trochę popracować nad ceną, bo w tym samym miejscu dostałem ofertę o 10 groszy więcej za podstawową ;-) a na gąsiorze o 4 zł więcej...

 

Na pozostałe wyceny czekam - część jutro, ostatnia we środę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

To nie masz jeszcze dachówki? A myślałam, że sobie obejrzę :D

 

A teraz okna?????

Ja zaczynam drążyć temat. Budvar z systemem trocal elegance.???? Ładne okna, ale czy lepsze od veki? Dealer twierdzi, że tak. A o czym ty myślisz (w sprawach okien oczywiście)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę o tym, żeby było tanio i dobrze :lol: więc pewnie stanie na PCV (jeszcze się waham czy nie zrobić białych ram), a co do firmy to uderzę do Rydzewskiego (robił nam okna w mieszkaniu 5 lat temu, nie mam zastrzeżeń zarówno do okien jak i do ceny, która była baaaardzo konkurencyjna) i jeszcze miałem gdzieś namiar na firmę w Strykowie czy Ozorkowie, robiącą na ponoć najlepszych profilach Salamandra - sprawdzę ich pod kątem ceny i podejmę ostateczną decyzję gdzieś w pierwszej połowie czerwca, bo to już powoli robi się ten czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do PVC to już zdecydowałam. Mój mąż stanowczo nie chce malować :(

Myślałam o okleinie, ale zrezygnowałam z 2 powodów: pierwszy- podobno są mniej trwałe, "rozciągają się", gną i w ogóle - to wynik czytania o oknach na forum :lol: . Drugi - jak już daję plastiki, to nie mam sensu udawać, że mam drewno. Nie mam i koniec. Białe też są ładne, szczególnie, ze sprzedają teraz takie fajne, wybrzuszone profile. Za to mam zamiar ożaluzjować cały dół i w ten sposób zamykam sprawę szyb P2, p4, grzybków i kto wie czego jeszcze........

Kto to jest Rydzewski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie, że nasi forumowi fachowcy od okien żyją własnym życiem, wpatrzeni w siebie nawzajem......

a poza tym tak mi wygląda, że wszystko jedno, co się weźmie, wszystkie te profile i okucia są teraz podobne. Byleby ładne i niedrogie, no i dobrze zamocowane.

Ch... nie wiem z tym dębem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości pani Doktór ;-)

Dziś dekarze mieli wolne z uwagi na wczorajsze wesele czy tez chrzciny... no i jakieś kominki jadą juz tydzień, chyba z Czeskich Budziejowic :lol:

A, yłem dziś u p. Rydzewskiego - przeprowadzają się i biuro jest już gdzie indziej, nie mam jeszcze wyceny ale było mi miło, sam szef siadł ze mną i trochę mi tłumaczył o tych moich oknach, m.in. pokazał mi ile to jest 150 cm skrzydła :o , w ogóle fajny gość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 czm moge sobie wyobrazic. Miło by było zrobic drzwi tarasowe suwane. Musze podpytac o cene...

Ja dostalam wycene na trocala Budvaru. razem 10 000, podoba mi sie ten profil, ale okien przed pozwoleniem jednak nie bede kupować. I tak, jakby co, mam juz sciany i dach :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drzwi suwanych to pytałem w tej sprawie w firmie OKNO - bardzo miły pan wyjaśnił uprzejmie, że koszt jest tak na oko 2x wyższy od standardowych i mają one sens w otworach coś ponad 2m szerokości. Dwa że u nas nie widziałem drzwi suwanych takich jak np. nagminnie stosują w Holandii, tu są jakieś taki że trzeba je praktycznie wyszarpać i dopiero potem można suwać. Być może mają lepsze właściwości antyzłodziejskie i termoizolacyjne? :roll:

 

A ta cena za okna to netto, brutto, z montażem, bez, kolor-nie kolor i jakie szyby? :lol: Bo u mnie rozpiętość jest od 8 do ponad 16,000 za całość :roll:, większość poleca zwykłe szyby i okucia...

 

Gdzie byłaś w sprawie tego budvaru, bo jakoś się nie natknąłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycena dla 1str złotego orzecha, okucia ROTO NT, klamki z kluczykiem.

 

wysokość 150, szer 120 - 620 zł + vat (6 okien)

150* 90 - po 521, 3 okna

balkon 230*180, bez poprzeczki - 1441

Jak dotąd szyby zwykłe.

 

Teraz będą fixy z szybą p2 - 2*60 i 1*120 po 397 i 715 odpowiednio.

 

Razem daje to 8138 zł + montaż i vat = 10065 za całość.

Bez upustów...

 

Budvar sprzedaje ta firma, co ją lubie (Alkazar na Franciszkańskiej). Ponieważ kupuję od nich od lat i systematycznie - jedno okno rocznie :D , to i od nich zaczęłam. Standardowo proponują profil veka (o ok 1000 taniej na moich oknach), dopiero jak zaczęłam drążyć balkon bez poprzeczki i kolor, okazało się, że veka w żadnym wypadku i wtedy zaproponowali Budvar. Podobno mocniejszy i kolor mają na białym profilu, więc balkon więcej wytrzyma.

Jak popatrzyłam na ceny w internecie, to właściwie wszystko jest do siebie zbliżone, a jak odbiega cena to znaczy, że gorszy profil :-? . W zasadzie jedyne co można utargować, to upusty, ale to raczej też nie o tej porze roku :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, to dziwne - zawsze mi się wydawało, że tynki to już praktycznie końcówa - po instalacjach, oknach itd. W takim razie skonsultuję się jeszcze z kierbudem, będę się z nim widział w tygodniu.

 

Strop jest nad częścią tylko budynku, tam hydrauliki nie będzie, więc pomyślałem, że można wykorzystać ten dachowy przestój i wziąć się za rurki. Tym bardziej, że trzeba będzie zrobić oczyszczalnię i odwodnienie zewnętrzne, trochę dłubania w ziemi będzie...

 

Co sądzicie o rozprowadzeniu elektryki w wylewkach? Więcej kabla ale mniej kucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator powiedział mi, że rurki układa się po tynkach - idą w podłodze, zaraz po ułożeniu kładzie się styropian i robi wylewki. Natomiast u mnie instalacja elektryczna idzie na ścianach, a nie w bruzdach, więc kucia nie ma.

Przed tynkami robi się tylko elektrykę. Ewentualnie okna.

 

Co do oczyszczalni - mozna ją montować w dowolnym momencie, ja wykorzystam do tego najbliższy przestój, co prawda muszę jeszcze wyciąć trochę drzew pod oczyszczalnię :-?

 

Aha - co do kabli w wylewkach. Ja bym się nie zdecydował - w razie konieczności wymiany jakiegoś kabla, trzeba rozkuwać podłogę. Łatwiej skuć tynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że u mnie hydraulika to tylko woda i kanalizacja, CO mam elektryczne.

Z tymi kablami w wylewce to myślałem żeby robić wersję bez puszek, a zwykle jeśli coś się sypie to właśnie na łączach. Mniej połączeń - mniej możliwości awarii. A gdyby trzeba wymienić przewód to można nowy puścić już w ścianie a ten w podłodze zostawić w spokoju.

Temat jeszcze skonsultuję z teściem, ale każda opinia mile widziana ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...