Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt C115 SKRZAT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 384
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

A tu nadal panuje marazm :cry:

Obudzcie się :lol: Bo ja mam kolejne pytanie :lol:

Na jakiej wysokości macie otwór w kominie w pomieszczeniu gospodarczym chodzi mi o połaczenie komina z piecem.Dodam ,że mamy kominy systemowe(ale to chyba nie ma znaczenia). Bo mi sięwydaje,że u nas jest za wysoko :roll:

A drugie pytanie,czy Wasze kominy też nie wystają poza dach? Straszą mnie,ze przez to będziemy mieli osmolone dachówki :evil:

Wejście do komina w pomieszczeniu gosp

Czy to nie za wysoko, bo ja myślę,że połączenie z piecem powinno być nie wyżej niż piec :roll:

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/13651/Obraz_083.jpg

Pozdrawiam i piszcie ,bo wstyd,że ten wątek tak wymiera :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam takie zdjęcie

 

http://img137.imageshack.us/img137/2442/domek3cq1.jpg

 

czyli mamy dużo niżej. Mi się wydaje że powinno być na takiej wysokości na jakiej są podłączenia do pieca żeby nie robić za dużo przejściówek ale się nie znam

 

Też tak myślę i to podłączenie do komina u nas bardzo mnie niepokoi :cry:

 

Dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skajnym kanale po lewej jest jeszcze dziura wentylacyjna, na zdjęciu jej nie ma, bo chyba ją przeoczyli i zrobili później. A ta kominowa jest jeszcze niżej niż się wydaje, bo ze 3 cegiełki dolne to jeszcze do poziomu podłogi.

 

Przeszukałem projekt i nic tam nie ma o poziomie tej dziury :/ więc chyba jest jakaś dowolność.

 

Najlepiej zapytać na innym wątku znawców kotłów albo kominiarza :]

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzisiaj oglądaliśmy kotłownię sąsiadów i oni mają wyjście wyżej, także chyba nie jest tak źle. Piec, który dzisiaj widzieliśmy miał wyjście u góry i dziura nie mogła być chyba niżej, także może być ok... teraz myślę, że u nas jest za nisko, trzeba bęzie zalepiać i robić dziurę wyżej :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzisiaj oglądaliśmy kotłownię sąsiadów i oni mają wyjście wyżej, także chyba nie jest tak źle. Piec, który dzisiaj widzieliśmy miał wyjście u góry i dziura nie mogła być chyba niżej, także może być ok... teraz myślę, że u nas jest za nisko, trzeba bęzie zalepiać i robić dziurę wyżej :)

 

Pozdrawiam.

 

U nas byłby problem z robieniem nowej dziury,bo mamy gotowe kominy i strach pomyśleć czym trzeba byłoby zalepiać tą ceramikę :roll: . Chyba raczej nic z tego by nie wyszło :-? .

Dzięki mcz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Dziękuję za odpowiedź :lol: ,bo z tego co widać na naszym forum Skrzatowym,Ci co wybudowali, niestety nie mają czasu na odpowiedzi dla nas-budujących :cry: szkoda

Pozdrawiam :lol:

 

To nie fair. Co mam odpisywać jak pytacie o kominy, których nie mam, ławy kominiarskie i różne takie co też ich nie posiadam. Ścianki od garażu również...

 

Wszystko inne mam dokładnie opisane w dzienniku włącznie z fotkami...

 

Mogę się co najwyżej wypowiedzieć w kwestii co bym zmieniła:

1. wybudowałabym jednak dom parterowy

2. zmniejszyłabym o 20 cm kuchnię

3. obniżyłabym okna frontowe, w kuchni jest OK ale w gabinecie słabo doświetla

4. okno w salonie przesunęłabym w stronę kuchni o jakieś 30 cm.

5. zrobiłabym ogrzewanie podłogowe na całości włącznie z poddaszem

 

Co do reszty sprawdza się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :lol: ,bo z tego co widać na naszym forum Skrzatowym,Ci co wybudowali, niestety nie mają czasu na odpowiedzi dla nas-budujących :cry: szkoda

Pozdrawiam :lol:

 

To nie fair. Co mam odpisywać jak pytacie o kominy, których nie mam, ławy kominiarskie i różne takie co też ich nie posiadam. Ścianki od garażu również...

 

Wszystko inne mam dokładnie opisane w dzienniku włącznie z fotkami...

 

Mogę się co najwyżej wypowiedzieć w kwestii co bym zmieniła:

1. wybudowałabym jednak dom parterowy

2. zmniejszyłabym o 20 cm kuchnię

3. obniżyłabym okna frontowe, w kuchni jest OK ale w gabinecie słabo doświetla

4. okno w salonie przesunęłabym w stronę kuchni o jakieś 30 cm.

5. zrobiłabym ogrzewanie podłogowe na całości włącznie z poddaszem

 

Co do reszty sprawdza się idealnie.

 

Aha, puknij w stół to nożyce się odezwą :lol: , napisałam tak ogólnie, ale niezmiernie się cieszę,że się odezwałaś :lol:

Zapewne mieszkasz już w domu,chociaż otym nic nie piszesz w dzienniku :roll:

Możemy prosić o kilka zdjęć Twojego pięknego Skrzata :roll: :lol:

Będę wdzięczna :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...