Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt C115 SKRZAT


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 384
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
witam tez mam zamiar kupić projekt skrzata oglądałem wasze zdjęcia i sa super z wszystkich projektów ten mi sie najbardziej podoba pozdrawiam wszystkich...

 

Myślę,że nie będę jedyna z Skrzatolubów polecając go :roll: :D

 

No pewnie że nie będziesz jedyna. Ja również mogę naszego Skrzata polecić jako sympatyczy i godny uwagi domek.

Pozdrowienia dla skrzatolubów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ja również polecam, a dla zainteresowanych kilka fotek

 

kuchnia

http://img188.imageshack.us/img188/5609/img4937a.jpg

 

ściana w salonie , jeszcze nie skończona

http://img692.imageshack.us/img692/7999/img4941c.jpg

 

http://img690.imageshack.us/img690/1493/img4942.jpg

 

Drzwi do kotłowni jeszcze nie obrobione (zamontowane przez Maćka)

http://img25.imageshack.us/img25/3500/img4944r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie, strasznie mi teraz wolno idzie ta wykończeniówka, szczególnie malowanie salonu. Stół z krzesłami do "jadalni' będzie za jakieś 3-4 tygodnie, za ponad miesiąc przyjdą pozostałe drzwi na parter. W salonie jeszcze kupa malowania, do zamontowania listwy przypodłogowe, karnisze, firanki i zasłonki. Rozglądamy się za kompletem wypoczynkowym ale narazie jeszcze nie znaleźliśmy tego jedynego :) Teraz najbardziej brakuje mi chociaż jednej ładnej łazienki. No ale powoli powoli i kiedyś się uda. Właśnie Maciek muruje dalej ściankę prysznicową w dolnej :) Przy okazji rozpoczęliśmy demontaż spapranego poddasza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Mam pewien problem :cry: być może ktoś z Was ma kominki wentylacyjne Robena na dachu. Na przedostatniej wizycie na budowie zobaczyłam koszmarny widok. Kupki śniegu pod trąbami od kominków wentylacyjnych. Czy ktoś miał taki problem :x . Zaczełam szukać i doczytałam się na stronie Robena,że te kominki nie są do wentylacji (z racji na skraplanie się wody i wdmuchiwany śnieg), tylko do odpowietrzenia wentylacji. A ja się zastanawiam i wściekam,dlaczego nasza hurtownia sprzedała nam takie coś. I to w dodatku 5 szt :evil: . Nad sypialniami ,nad korytarzem i klatką schodową. A nad łazienką brak. Tak jest w projekcie. Hurtownia zwala winę na projektanta,mówią,że sprzedali wszystko to co było w projekcie . Teraz czekam na powrót przedstawiciela handlowego z urlopu. Podobno on rozwiąże tą sprawę. Ciekawe na czyją korzyść,a na czyja niekorzyść.

Proszę o odpowiedź posiadaczy kominków wentylacyjnych(odpowietrzających) Robena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich Skrzatowców :)

Ja wraz z mężem zaczynamy przygodę ze Skrzatem. W tej chwili mamy malutką działkę 450 m z możliwością dokupienia 150 m. Narazie załatwiamy sprawy papierkowe czyli Wodociągi, gaz, i Prąd. Projekt Skrzata już zamówiony :) Wraz z mężem chcielibyśmy zobaczyć jakiegoś skrzata w żeczywistości może ktoś jest z Łodzi lub okolic???? i może będzie mozliwość przyjazdu aby zobaczyć :p

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Probuje nawiązać kontakt z osoba zalogowaną na forum jako maagdaa-z Lublina.Jestem na etapie zakupu projektu i chciałbym zobaczyć skrzata na żywo.Jesli ktoś jeszcze z WOJ LUbelskiego buduje lub wybudował SKRZATA-Chetnie zobaczę, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam serdecznie,

 

Od pewnego czasu intensywniej marzymy o własnym domku. Takim, w którym moglibyśmy w przyszłości wychowywać dzieci, ale który jednocześnie nie przytłoczyłby nas pustką, gdy na starość zostaniemy w nim we 2. :) Projekt SKRZAT C115 przypadł nam do gustu ponieważ robi wrażenie funkcjonalnego, przytulnego i "stosunkowo niedrogiego" (o ile można o czymś takim w ogóle mówić w kontekście domu) w budowie i użytkowaniu.

Mam nadzieję, że projekt jest nadal "żywy" i znajdzie się kilka osób, które podzielą się doświadczeniami. ;)

 

Myślimy o tym by wprowadzić szereg modyfikacji m.in.:

1) pokój na parterze zamiast garażu

2) przesunięcie drzwi do kotłowni "pod schody" (tutaj pytanie do użytkowników - na ile to możliwe?)

3) podniesienie scianki kolankowej o 1 pustak.

4) CO: kocioł na paliwo stałe + solary do CWU.

5) likwidacja okien (poza jednym - z kotłowni) po zachodniej stronie patrząc na rzut parteru

6) w perspektywie czasu i pieniędzy - "dobudowanie" garażu z pomieszczeniem gosp (magazyn opału) i przejściem bezpośrednio do kotłowni (wówczas okno zostanie zlikwidowane)

 

Chciałbym zapytać użytkowników jak domek sprawdza się w codziennej eksploatacji, w sezonie grzewczym, czy z perspektywy czasu sugerowalibyście jakieś inne zmiany w projekcie?

Jak oceniacie trafność kalkulacji (obecnie wycena stanu developerskiego - ok. 210 tys. zł netto). Nie popadamy w przesadny optymizm, ale jeśli błąd mieści się w granicach 15% to jest to kolejny poważny argument na korzyść SKRZATA. :) Nie mamy jeszcze działki zamierzamy budować się w okolicach Olsztyna w woj. Warmińsko - Mazurskim, metodą po części gospodarczą (tyle, ile damy radę). :)

 

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...