Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt C115 SKRZAT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 384
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Serdecznie Wszystkich .Razem z zona planujemy budowe SKRZATA :D :D :D bardzo nam sie podoba i mamy ogromną Prośbe do GRZEGORA mieszkamy w Brzegu i , jeśli jest taka możliwość zobaczyć z bliska to cudo

Pzdrawiamy FORUM

 

Witam

 

Serdecznie zapraszam na moją budowę, podaj adres email to wyślę wam moje namiary.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że mam tak daleko bo też bym sie wprosił :) Pytałem sie na targach budowlanych ale nikt nie prowadzi bazy danych - sprzedanych projektów aby dowiedzieć sie gdzie buduje sie interesujący domek. Jakby ktoś budował Skrzata w okolicy Łodzi to prosze o kontakt :)

 

Witaj

 

Ja też kiedyś próbowałem dotrzeć do osób które w moim regionie budowały Skrzata, ale nikt nie chciał mi zdradzić listy osób które zakupiły projekt, bo po fakturach sprzedaży łatwo można by dotrzeć do tych osób, no ale ochrona danych :D .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

my rok temu byliśmy na etapie kupowania działki. W związku z koniecznoścą kredytowania inwestycji szukaliśmy kredytu odrazu na zakup działki i budowę domu.

Sytuacja zmieniła się momentalnie gdyż z uwagi na pracę zmieniliśmy miejsce zamieszkania. Przez to nasze plany budowlane zostały wstrzymane.

 

Do celów kredytowych kupiliśmy już projekt i był to SKRZAT.

Wg. nas wystarczający (porównując do mieszkania w bloku 46 m i 2 pokoje to luksus) a dodatkowo niski koszt budowy.

 

Teraz wrazamy do tematu i okazuje się że nam się odmieniło:(

Chcielibyśmy ok. 20 metrów więcej niż ma skrzat i 1 pokój. Czytaliśmy Wasze pomysły na przeróbki.

Czy może komuś z Was udało się powiększyć SKRZATA?

PRoszę przekonajcie nas do tego domku. Ma ktoś fotki gotowego i wykończonego?

 

W przeciwnym razie będziemy musieli sprzedać projekt (o ile to się uda i szukać innego).

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

czesc wszystkim czas biegnie i powoli kończą sie przemyślenia i zostaje działanie. Mapka zrobiona media sie uzgadniają trzeba wybrac projekt.

Jestem ograniczony działką 18,5m. I zostały mi na tapecie dwa domki.

Skrzat - pierwszy, który nas zauroczył oraz Tola http://www.archeton.pl/?ProjektID=654

Pomóżcie który wybrać.

Podobna wielkosć w obrysie - użytkowa w Toli większa przez dach.

Kosztorysy dziwne Skrzat 180 tyś Tola 280 tyś wogóle tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim czas biegnie i powoli kończą sie przemyślenia i zostaje działanie. Mapka zrobiona media sie uzgadniają trzeba wybrac projekt.

Jestem ograniczony działką 18,5m. I zostały mi na tapecie dwa domki.

Skrzat - pierwszy, który nas zauroczył oraz Tola http://www.archeton.pl/?ProjektID=654

Pomóżcie który wybrać.

Podobna wielkosć w obrysie - użytkowa w Toli większa przez dach.

Kosztorysy dziwne Skrzat 180 tyś Tola 280 tyś wogóle tego nie rozumiem.

 

Witaj jaskul :D

Układ pomieszczeń w tych domkach jest niemalże identyczny :lol:

Zajrzyj do mojego dziennika na 2 stronie wkleiłam rzuty po przeróbkach.

Zobacz powierzchnię pokoi na górze. One wcale nie są takie małe :roll:

Według mnie Tola jest również bardzo ładnym domkiem :lol:

No to masz dylemat.....

Pozdrawiam kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście te domki są do siebie podobne :) różni je dach

na czym polegała ta twoja przeróbka - zrobiłaś taką półokrągłą lukarnę - nie wiem jak to sie nazywa - to dało ci tyle metrów?

Pokoik na dole super - ale znikła kotłownia - gdzie ja sobie popalę :lol: chyba ze zrobi sie tylko WC i z reszty łazienki z wejściem od garażu.

No mam problem i czas do czerwca - chcę w tym roku zrobić fundamenty w przyszłym kredyt i budowa.

A co sądzisz o tych kosztorysach skrzat 180 tyś tola 280 tyś któremu wierzyć na dom za 280 tyś się nie porwę - nie dostane takiego kredytu. Czyżby te kosztorysy były wyssane z palca - bo te domki to prawie takie same :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścianki w pokojach na poddaszu będą miały 94 cm. W oryginalnym projekcie były chyba wyższe i stąd ten zwiekszony metraż.

Zdjęcie domku z taką półokrągłą lukraną to tylko przykład kolorystki dachu i elewacji.

Dach zostaje normalny - taki jak w oryginale.

My będziemy grzać gazem, więc typowa kotłownia nie jest nam potrzebna.

A z tymi kosztami zawsze trzeba brać jakiś margines poślizgu.

Ja będę szczęśliwa jak 300 starczy na wszystko (łącznie ze sznurkami na pranie w ogrodzie :wink: )

 

Kilka miesięcy temu wszystkie materiały budowlane były tańsze, więc najlepiej zrobić kosztorys w firmie budowlanej by mieć realny pogląd na koszty budowy.

 

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

i tak oto w dniu dzisiejszym tj 17.04.2007r. rozpoczęliśmy budowę naszego Skrzacika :lol: z samego rana geodeta wytyczył budynek ( humus mieliśmy ściągnięty już dawno ), wykopano fundamenty, w międzyczasie wpadł archeolog ponieważ jesteśmy w strefie wykopaliskowej ( był u nas może 3-4 minutki i skasował 300zł :o to jest dopiero opłacalna praca :roll: ). Nastepnie złożono w wykopie zbrojenie - i na dzisiaj wystarczy ( UFF !!! - jak budowa ma dalej tak wygądać, to ja tego nie wytrzymam :lol: ) Jutro zalewamy fundamenty i czekamy kilka ładnych dni ( chwila spokoju :D ) a dalej to " niech się mury ..."

Całe szczęście, że praktycznie wszystkie materiały ( po rynny ) mamy juz kupione. Teraz wszystko w rękach aury :-? która do tej pory była raczej przeciwko nam.

pozdrawiamy wszystkich budowniczych c115 i obiecujemy informować o postępach w budowie. :)

ps. budujemy "oryginalnego" Skrzata - przynajmiej w chwili obecnej nic nie chcemy w nim zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, Maciej i Marysia - gratuluję rozpoczęcia budowy :D

Informujcie o postępach na budowie i koniecznie wklejajcie fotki :lol:

 

A co tam u bardziej zaawansowanych inwestorów?

Coś Skarbnik i Gregor74 rzadko tu zaglądają :(

Odezwijcie się i pochwalcie się waszymi postępami na budowie :lol:

Pozdrawiam kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grupy skrzatowców.

 

Naszła mnie ogrooomna ochota żeby zobaczyć wnętrze Skrzata alive jeszcze zanim rozpocznę swoją budowę.

 

Najbardziej intrygują mnie schody i ich otoczenie. Coś tam chcę pokombinować ale brakuje mi chyba wyobraźni. Hmm... gdyby ktoś wiedział o jakimś Skrzacie w małopolsce lub w ościennnych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, Maciej i Marysia - gratuluję rozpoczęcia budowy :D

Informujcie o postępach na budowie i koniecznie wklejajcie fotki :lol:

 

A co tam u bardziej zaawansowanych inwestorów?

Coś Skarbnik i Gregor74 rzadko tu zaglądają :(

Odezwijcie się i pochwalcie się waszymi postępami na budowie :lol:

Pozdrawiam kasia

 

Witam nowych jak i starszych sympatyków i budowniczych Skrzata :wink:

Rzeczywiście Kasiu rzadko tutaj zaglądam, bo pogoda taka piękna a na budowie tyle prac :o Wykończeniówka jest strasznie pracochłonna. Teraz zamiast latać z aparatem i robić zdjecia to biegam z narzędziami :D. A co tam słychać na budowach u innych Skrzatolubów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich serdecznie,

 

od niedawna zaczęliśmy przygodę z budową skrzata w Kiekrzu pod Poznaniem.

projekt od początku wydawał się nam ok i tak zostało.przeszliśmy kolejne etapy...aż do zakupu materiałów no i dupa:) nigdzie nic nie ma a jak jest to astronomiczne ceny, a o ofertę trzeba usilnie prosić:)

z pozytywów to jutro zdzieramy humus a we wtorek geodeta wytycza chatkę

trochę problemów stanowi wyliczanie ilości materiałów ( brak zestawienia w projekcie )...

 

pozdrawiamy wszystkich serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Skrzatolubów !

 

Oczywiście, że Skrzat jest już gdzieś w Polsce wybudowany !

Takim miejscem jest m.in. Głogów (woj. dolnośląskie), do którego mam przyjemność zaprosić.

Na dzień dzisiejszy wykańczamy poddasze - regipsy, ściany wewnątrz już otynkowane i położona gładź, wszystkie instalacje są gotowe. Ściany zewnętrzne są już ocieplone.

Kto chce obejrzeć to zapraszam !

 

mój e-mail: [email protected] lub [email protected]

 

Skarbnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...