Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt C115 SKRZAT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 384
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobrze, poddaję się - w Małopolsce widać nie ma szans. W tej sytuacji:

 

Czy gdziekolwiek w Polsce jest wybudowany Skrzat (może być w trakcie budowy) a jego właściciel nie miałby nic przeciwko odwiedzinom :)

 

Witam

 

Po drodze do Głogowa do Skarbnika zapraszam do mojego Skrzata w Brzegu woj. Opolskie :) gg: 4503931

 

Pozdrawiam

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz,

Czekaliśmy na Twoje zaproszenie ze względu na belki drewniane. Super będziemy mieć 2 domki do obejrzenia - tyle szczęścia na raz :) Nie wiem jak to zniesiemy :)

Przy okazji, z jakiego drewna masz beleczki i czy ze świeżego drewna czy sezonowango (wysuszonego). Chcielibyśmy zamówić i nie wiemy jakie.

 

Mogłabym prosić o nr tel. będzie łatwiej umówić szczegóły dotyczące odwiedzin.

 

Pozdrawiam

Krystyna (Bungo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz,

Czekaliśmy na Twoje zaproszenie ze względu na belki drewniane. Super będziemy mieć 2 domki do obejrzenia - tyle szczęścia na raz :) Nie wiem jak to zniesiemy :)

Przy okazji, z jakiego drewna masz beleczki i czy ze świeżego drewna czy sezonowango (wysuszonego). Chcielibyśmy zamówić i nie wiemy jakie.

 

Mogłabym prosić o nr tel. będzie łatwiej umówić szczegóły dotyczące odwiedzin.

 

Pozdrawiam

Krystyna (Bungo)

 

Witam

 

Serdecznie zapraszam nr tel 604 853 588

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również wykończeniówka, pozostało założyć piec i grzejniki, malowanie, panele i mogę się wprowadzać ! :D Kafelki na ścianach układają się "szybciuchem", drzwi powstawiane, armatura przygotowana do montażu. W tym tygodniu ma być całkowicie skończona góra i będziemy okładać schody drewnem.

 

Pozdrawiam

Skarbnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jedno z nich zamieszczam:

http://foto3.m.onet.pl/_m/df5e55a7b17fa83c2b97fd683c710ce7,5,19,0.jpg

 

Witaj

Bardzo dobry efekt uzyskałeś montując podprzybitkę.

My budujemy c117, pan cieśla był "fachowcem" - obciął krokwie zbyt krótko.

W oczekiwaniu na nowego cieślę podpatrzyliśmy jak ładnie wizualnie "obniżyłeś" dach. Z takiego efektu rzeczywiście możesz być bardzo zadowolony.

Proszę napisz jak najwięcej jak robili podprzybitkę, może fotka? Z czego jest zrobiona? Poniżej rynny jest deska czy blacha? Ile ma cm?

 

Pozdrawiam Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Iwona !

 

Podbitkę robili fachowcy z Zakopanego, oczywiście w całości jest drewniana - mogę dać Ci namiary. Jeśli chodzi o deskę doczołową, do której przymocowana jest rynna to ma ona szerokość 22 cm, są to dwie deski o szerokości 11 cm w połączeniu sfazowane.

Zrobię fotki podbitki i zamieszczę je tu.

 

Pozdrawiam

Skarbnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Iwona !

 

Podbitkę robili fachowcy z Zakopanego, oczywiście w całości jest drewniana - mogę dać Ci namiary. Jeśli chodzi o deskę doczołową, do której przymocowana jest rynna to ma ona szerokość 22 cm, są to dwie deski o szerokości 11 cm w połączeniu sfazowane.

Zrobię fotki podbitki i zamieszczę je tu.

 

Pozdrawiam

Skarbnik

 

cześć

 

Czekam na fotki. Namiar też proszę na forum lub [email protected]

Dziękuję serdecznie za odp.

pozdrawiam Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Fundamenty są gotowe ale nie możemy zrobić podbetonki. Wszystko przez ulewy i piasek.

 

Tak więc na chwilę obecną mamy 2 tygodnie obsuwy i wywrotkę z piaskiem umówioną dopiero na poniedziałek.

 

Apropo pytań: Jak planujecie zrobić wasze tarasy? Na gruncie ?

 

 

ja wykopałem fundament pod murek oporowy a w środku zagęściłem piasek i wylałem chudziaka, a potem odizolowałem to styropianem i folią na całęj powierzchni oraz położyłęm siatkę zbrojącą i wylałem posadzkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno się nie odzywaliśmy, ale budowa pochłania nas w 99,9%.

Mamy skończony dach, a w środku ścianki działowe i zaczynamy tynki.

Za jakieś 2 tygodnie pewnie zamkniemy. Jak znajdziemy trochę czasu, to wkleimy zdjęcia.

Mamy jeden cel, WPROWADZIĆ SIĘ JAK NAJSZYBCIEJ.

Pozdrawiamy wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...