Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt C115 SKRZAT


Recommended Posts

Ja tez mam Skrzacika :D Mieszkamy w nim od roku dokładnie od 16 sierpnia 2008.Nasz domek ma garaż ale od początku mieliśmy zamiar z garażu zrobić pokój,co jednak się nie stało a teraz czasami żałuję ale kiedyś w planach mamy zamurować drzwi garażowe i zrobić tam okno.Na razie mamy jedno dziecko więc nie ma problemu ale w przyszłości zrobimy więcej o ten jeden pokój a garaż będzie wolnostojący,bo mąż bez garażu nie mógł by żyć :wink:

poza tym zmienioną mamy stronę tarasu czyli tam gdzie w projekcie było okno w salonie to u nas są potrójne drzwi i wyjscie na taras od południa a od wschodu tam gdzie miał być taras jest okno.Dodatkowo mamy zrobiony daszek nad tarasem.W dolnej łazience nie mamy kabiny prysznicowej tylko samą ubikację i umywalkę a kabina i wanna jest na górze,dlatego że chciałam aby ta dolna łazienka była taka bardziej reprezentacyjna dla gości itp a taka całkiem nasza łazienka na górze :) zmieniony jeszcze mamy układ okien dachowych i to chyba na tyle zmian.

Jakby ktoś chciał obejrzeć fotki to chętnie je tutaj wstawię a jeśli ktoś jest z lubelskiego lub okolic to zapraszam bo obejrzenia naszego skrzacika na żywo.Jest jeszcze sporo rzeczy do zrobienia,trochę w środku,taras,wejscie przed domem,ogrodzenie no i ogród ale to już powoli się zrobi :)

pozdrawiam właścicieli Skrzacików :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 384
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jaki miło że ktoś tu jeszcze zagląda :)

fotki domku zgram i wrzucę tu w najbliższym czasie :)

właśnie jesteśmy na etapie zastanawiania się z czego zrobić taras i wejście przed domem.Mamy już zrobione betonowe wylewki ale zaczęło nam chodzić po głowie zrobienie tarasu z drewna [mysli] podoba mi się takie rozwiązanie :)

trochę tutaj podpatrzyłam i chciałabym taki tarasik!

http://www.parkiet-bortnowski.pl/tarasy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinię :D

ten daszek jest nad tarasem który przenieśliśmy na południową stronę i przyznam nieskromnie że to jest to co najbardziej mi się podoba w naszym domku,zdjęcie nie oddaję w pełni tej pięknoty ;) daszek jest w miarę nisko więc tworzy się bardzo przytulny i miły taras,jest duży i przestronny a ten daszek nadaje mu super klimat :D leżenie na nim to to co najbardziej lubię :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :lol:

Jesli chodzi o okna to byliśmy zmuszeni tak zrobić dlatego że nie chciałam mieć tarasu od wschodu,i jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolona.Spiżarki nie chciałam mieć dlatego że wolałam mieć dużą kuchnię niż tą małą kanciapkę,choć ciekawa jestem jak wygląda skrzacik z tą spiżarką :) ja mam spiżarkę w garażu :D

kuchnia jest drewniana bo o takiej marzyłam :D

dzisiaj cały dzień jeżdziła u nas koparka i równała nam teren,teraz mamy już fajnie równiutko tylko wykopała nam spory dół bo tam mąż ma robić rurę od szamba,oby szybko to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy dom dokładnie tak samo jak Ty ustawiony względem stron świata :D Ale ja będę miała dwa tarasy. I od południa i od wschodu. Jeszcze nie bardzo wiem, gdzie postawię jakąś kanapę ( chyba na środku salonu hyhyhy), ale z tarasów nie zrezygnuję 8)

Co do spiżarki - zdecydowałam się ją mieć. Natury nie oszukam 8) i muszę mieć gdzieś miejsce, gdzie mogę mieć bajzel bez wyrzutów sumienia hahaha. Garaż to miejsce na uzewnętrznianie mrocznej natury mężusia :)

 

pozdrówki

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maagdaa piekny masz dom ,po prostu brak słów :o . Bardzo, ale to bardzo mocno podoba mi się rozwiązanie zadaszenia nad oknem tarasowym. Kuchnia w moim typie,ja co prawda jestem tego samego zdania co madmegs i nawet ciut powiększyłam spiżarnię,ale gdzieś muszę schować te swoje materklasy,a mam już dość widoku wszelkich urządzeń na szafkach i spiżarnia jak dla mnie to wymóg pierwszoplanowy w domu :wink: . Pozdrawiam i poproszę o więcej zdjęć :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pochwały :) ale mi przyjemnie :oops: :lol: :lol: :lol:

Rozumiem wasze potrzeby co do spiżarki,wiadomo że każdy ma jakieś swoje marzenia co do domku :)

Ja chciałam mieć większą kuchnię i dlatego pozbyłam się tej ścianki,wszystkie graty trzymam w szafkach a słoiki i przetwory na zimę w garażu :) a jak kiedyś kiedyś z garażu zrobimy pokój to mi mężul obiecał zrobić pólki i szafki w kotłowni :)

 

Kamlotek cieszę się że podoba Ci się ten daszek,ja już mówiłam nie skromnie że uwielbiam ten taras,dla mnie to największa duma naszego skrzacika :D:D:D

magmegs czyli będziecie mieli wyjście na taras z dwóch stron ???

kurczę że też o tym nie pomyślałam :-? można było tak zrobić bo od wschodu mamy duże zadaszenie pod oryginalny taras a poza tym robimy tam sporo kostki (czyli taki drugi taras) ale w sumie bokiem będziemy przechodzić za winkiel i też będzie :wink: :wink: :wink:

 

Fotki tak jak już pisałam u madmegs zrobię i wkleję na pewno, proszę tylko o chwilkę cierpliwości bo czasu na nic nie mam, tyle pracy pochłania sprzątanie skrzacika i porządkowanie terenu dookoła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

maagdaa - no będziemy mieli dwa tarasy i dwa wyjścia. Teraz mamy dziury w ścianach mniej więcej tak jak Ty - okno na wschód i balkon (potrójny) na południe. Ale Jedne drzwi balkonu zamurujemy ( zostanie podwójnie) a okno wybijemy na drugie podwójne drzwi balkonowe. Bo tam od wschodu jest duże zadaszenie i będzie taras i cień w chałupie mam :( A dzięki drzwiom balkonowym zamiast okna będzie jaśniej, wygodniej wyjść na tylny taras no i widok na ogródek różany :D

 

pozdrawiam ciepło

M.

 

PS Na fotki cierpliwie czekam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki tak jak już pisałam u madmegs zrobię i wkleję na pewno, proszę tylko o chwilkę cierpliwości bo czasu na nic nie mam, tyle pracy pochłania sprzątanie skrzacika i porządkowanie terenu dookoła :wink:

 

maagdaa, minęło pół miesiąca,a my tu żadnych fotek nie widzimy :o :wink:

co prawda jesteśmy cierpliwi,nawet bardzo,ale nie daj się prosić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jestem moje miłe :lol:

i przepraszam że tyle musicie czekać :oops:

ale akurat moi rodzice kończą budowę swojego domu http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=328&IdKolekcji=2&nr=148

( na działce obok ) i jak tylko mam wolną chwilę to pomagam im w sprzątaniu :)

przy kompie nie ma już kiedy spokojnie usiąść :) gdyby tak doba miała 48 godzin to byłoby super a tak wszystko w pośpiechu....Dodatkowo jeszcze mój M malował tam cały środek,robił gładzie,teraz szpachlował i akrylował schody,jeszcze mu zostało jutro pomalowac podstopnice.

aaaa i jeszcze dzisiaj u nas przycinaliśmy wszystkie drzwi wewn. z góry bo były za wysokie i nie można było zamontować listew progowych i tak sobie ponad rok czekały aż się doczekały :wink: :lol:

No i już się boję na samą myśl że jak mój szanowny mąż skończy tam u rodziców to bierze się u nas za rozwalenie kominka i zrobienie nowego,potem trochę poprawi schody bo nam się lekko koncepcja zmieniła a na koniec będzie przemalowywał sypialnie i na jednej ścianie przyklejał tapetę :roll:

Obiecuję że jak tylko znajdę chwilkę to wrzucę fotki naszego skrzacika :)

i dzięki za pamięć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...