Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt C115 SKRZAT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 384
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

Witam !

Własnie w dniu dzisiejszym składam zamówienie na projekt SKRZATA (C115) i szukałem na tym forum jakiejś podpowiedzi co do adaptacji projektu. Tymczasem okazuje się, że bedę wśród tych którzy szlak będą przecierać.

Może jednak ktoś już wprowadził ciekawe zmiany w projekcie ? Sam planuję przeniesienie łazienki na parterze do pomieszczenia gospodarczego. Scianę nośną oddzielającą łazienkę i hol od salonu chcę zastąpiś filarem i uzyskać tym samym znacznie wiekszy salon.

Proszę o opinie i co do proponowanych zmian, a jesli ktoś już realizuje ten projekt to proszę o podzielenie się doświadczeniami.

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=330&IdKolekcji=

 

Pozdrawiam

Skarbnik

[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzaty, leśne ludki, krasnale...... kto je widział i gdzie? Wielu widziało je w kinie. Do tego jeszcze czarodziejski napój - Polo-cocta. To działało na skrzaty. Specyfik ten jest już produkowany na skalę przemysłową i jest ogólnie dostępny na rynku. Może to wystarczy do tego żebyś stał się właścicielem praktycznego i urokliwego domu? Myślę jednak, że twój przyszły dom podobnym prawom nie będzie podlegał. Czy może o to ci chodziło?

 

Z całym szacunkiem, szanuj czas forumowiczów.

Na początek wklej link do tego domu, a później napisz czego oczekujesz od forumowiczów. Napewno wyrażą swoje opinie,podpowiedzą, pomogą itd.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Właśnie w dniu dzisiejszym otrzymałem projekt SKRZATA (C115) i ponownie szukam na tym forum jakiejś podpowiedzi co do adaptacji projektu. Tymczasem okazuje się, że bedę wśród tych którzy szlak przecierają. Może jednak ktoś już wprowadził ciekawe zmiany w projekcie ? Sam planuję przeniesienie łazienki na parterze do pomieszczenia gospodarczego. Scianę nośną oddzielającą łazienkę i hol od salonu chcę zastąpiś filarem i uzyskać tym samym znacznie wiekszy salon.

Proszę o opinie i co do proponowanych zmian, a jeśli ktoś już realizuje ten projekt to proszę o podzielenie się doświadczeniami.

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=330&IdKolekcji=

 

Pozdrawiam

Skarbnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Buduję w Głogowie, woj. dolnośląskie (100 km na północ od Wrocławia).

Fotek do tej pory nie robiłem ale chyba na to przyszedł czas.

Jesli chodzi o zmiany w projekcie to:

1) likwidacja łazienki na parterze i powiększenie salonu o jej powierzchnię,

2) zastąpienie ściany nośnej oddzielającej salon od łazienki i przedpokoju

słupem co znaczaco zwieksza przestrzeń,

3) podzielenie pomieszczenia gospodarczego wzdłuż komina i urządzenie małej

łazienki pod schodami.

4) rezygnacja ze spiżarni i powiększenie kuchni o jej powierzchnię.

O podnoszeniu ściany kolankowej nie myślę z powodów:

1) obawiam się zepsucia bryły, ktora nam się podoba,

2) podnoszenie ściany to wzrost kosztów budowy,

3) pokoiki i tak są wieksze od tych ktore mam do dyspozycji w mieszkaniu.

Kosztorys Muratora wydaje mi się realny. Do tej pory mogę porównać jedynie stan "0" ale na tym etapie jestem poniżej kosztporysu Muratora. Stan surowy zamknięty powinienem osiągnąć na poziomie kosztorysu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to troche daleko od Łodzi na odwiedziny :)

Poczekamy może ktoś będzie budował bliżej. Jeśli bys kiedyś miał troche czasu to porób zdjęcia z budowy chętnie pooglądamy. I pisz o wszelkich problemach lub wg ciebie niedociągnięciach projektu.

Gratulujemy pięknego domku i mamy nadzieję że też kiedyś u nas taki powstanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mamy działeczkę o szerokości 18,6 metra i powierzchni 650 metrów pod Łodzią, ten domek idealnie na nią pasuje. Po drugie bardzo nam sie podoba zewnętrznie w środku też wydaje sie być funkcjonalny.

Skrzat jest dla nas na 1 miejscu - w przyszłym roku zamierzamy zacząć papierkologię i może już budowe, którą chcemy skończyć w 2008.

Takie plany a rzeczywistość - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie SKRZAT idealnie pasuje na taką działkę. Moja działka ma wymiary 18,2m x 32m i teraz widzę, że z tyłu zostaje bardzo ładny prawie kwadratowy fragment działki. Dom nie zajmuje dużo miejsca i na małej powierzchni ma praktycznie wszystko czego my potrzebujemy. Mała bryła powoduje, że materiały nie kosztują tak drogo, mimo, że buduję z porothermu (ściany konstrukcyjne).

Wam również gratuluję ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...