Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt C115 SKRZAT


Recommended Posts

Ja już straciłem nadzieję, że ktoś sie podzieli ze mną doświadczeniami z budowy SKRZATA. C77 to równiż bardzo ładny dom ale już nieco większy a co za tym idzie i droższy. Co do zdjęć to zniechęciła mnie pogoda. Jak tylko wyglądnie słoneczko to zrobię foto i je tu przedstawię.

Obecnie kończymy murowanie ścian parteru i w przyszłym tygodniu ruszymy ze stropem. Idzie w górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 384
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam wszystkich miłośników Skrzata (chociaz jest nas niewielu;) )

Jaskul dzięki za namiary na ten wątek.

Jak już wspomniałem w wątku o C77 buduję sie w Brzegu woj Opolskie, pozwolenie dostałem w sierpniu, na dzień dzisiejszy mam wystawione ściany fundamentowe i czekam na murarzy;) których ostatnio jak na lekarstwo. Co do zmian wprowadzonych to najważniejsza zmiana to likwidacja garażu na rzecz pokoju, podniesienie ścian fundamentowych(myślałem też o wykorzystaniu tego faktu i zrobieniu piwnicy), dodatkowy wąski korytarzyk do pomieszczenia gospodarczego, zmniejszenie liczby okien dachowych, no i podniesienie ścianki kolankowej o jeden bloczek.Mam nadzieję że nie zakłóci to pięknej bryły jaką ma SKRZAT. Myślałem też o wysunięciu do przodu ściany kuchennej i tym samym powiększenie spiżarni i kuchni, ale nie zrealizowałem tego pomysłu:). Mam troszkę fotek i z chęcia bym je tutaj umieścił ale nie wiem za bardzo jak to sie robi.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gregor !

 

Chetnie obejrzę fotki Twojego SKRZATA. Kilka postów wcześniej Jaskul zamiescił adres pod ktorym dowiesz się jak załączyć zdjęcia.

Czekam z niecierpliwością. Gdybyś chciał przesłać mi fotki na maila to też byłoby mi miło.

 

Pozdrówka

 

Witaj Skarbnik

 

Jak znajdę chwilkę czasu to umieszczę je na forum (ale to dopiero jak pogoda sie popsuje, bo teraz każdą wolną chwilkę spędzam na budowie. Jak podasz adres email to Ci wyślę to co do tej pory zbudowałem ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Rodzyn !

 

Z przyjemnością przedstawię Ci własny punkt widzenia na temat SKRZATA.

Mocne strony to:

- zwarta, prosta bryła i mała powierzchnia co przekłada się na niskie koszty budowy,

- mała kubatura i w konsekwencji niskie koszty ogrzewania,

- dom posiada wszystko co niezbędne do życia 4-osobowej rodziny,

- przyjemny wygląd zewnętrzny domu dający się wkomponować zarówno w zabudowę miejską jak i wiejską,

- zajmuje mało miejsca przez co nadaje się na małą i wąską działkę,

- duży taras,

- ganek od frontu,

- po zmianach jakich dokonaliśmy w projekcie otrzymaliśmy duży salon (36m), czego często brakuje w domach nawet o powierzchni 200m,

- po likwidacji spiżarni uzyskuje się również dosyć dużą kuchnię.

 

Słabe strony to:

- mały i wąski garaż,

- brak pomieszczenia na garderobę,

- małe pomieszczenie gospodarcze,

- brak pokoju na gabinet,

- brak osobnej jadalni,

- brak miejsca na duże szafy.

 

Podsumowując: wśród domów na jakie mnie stać, to własnie ten dom .

 

Życzę udanego wyboru !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Czy likwidacja łazienki na parterze jest dobrym pomysłem? Druga kwestia. Zliwkidowałbym garaż a na jego miejscu powstałby gabinet. Uważacie że to dobry pomysł? Jeżeli chodzi o przechowanie samochodu to myœlałem o postawieniu wiaty przy œcianie garażu.

Czy ma ktoœ może zdjęcie wybudowanego już domu. Chciałbym zobaczyć jak to wyglšda naprawdę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy likwidacja łazienki to dobry pomysł ? Dla nas tak - zmniejsza się przez to pomieszczenie gospodarcze, bo właśnie tam umieszczamy malutką łazieneczkę (duża w końcu jest na górze), w której będzie wc natrysk i pralka. Wymaga to również zwiększenia wysokości stopnia schodów z 16,7 do 19 cm, wydłużenia zagięcia schodów oraz powiększenia otworu na schody. Te zabiegi jednak wystarczają by umieścić łazienkę właśnie pod schodami. Nasz architekt dokonujący adaptacji projektu poradził sobie z tym.

Dzięki tym zmianom uzyskuje się naprawdę dużą przestrzeń salonu, który służyć musi oprzecież również za jadalnię

Jeśli chodzi o wykorzystanie garażu na gabinet to myślę, że nie jest to zły pomysł - sam też o tym myślałem.

Garaż z boku ? Hm ... ? SKRZAT wizualnie prezentuje się świetnie. Jak to by wyglądało z dobudowanym garażem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku do przodu :)

 

Czy ktoś mógłby mi doradzić w sprawie wydłużenia kalenicy w SKRZACIE o 1m ?

Cieśla twierdzi, że słupy S2 są zbyt słabe by utrzymać krokwie narożne KN1 i w związku z tym należy je oprzeć na słupach S1. W śad za tym należy wydłużyć kalenicę o 1m i podnieść ściankę kolankową. Czy to dobre rozwiązanie ?

Osobiście mam wątpliwości.

 

http://img179.imageshack.us/img179/4652/zbudowy01102006034sm5.th.jpg

http://img241.imageshack.us/img241/9972/zbudowy01102006021vc9.th.jpg

http://img241.imageshack.us/img241/703/zbudowy01102006028ju7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku do przodu :)

 

Czy ktoś mógłby mi doradzić w sprawie wydłużenia kalenicy w SKRZACIE o 1m ?

Cieśla twierdzi, że słupy S2 są zbyt słabe by utrzymać krokwie narożne KN1 i w związku z tym należy je oprzeć na słupach S1. W śad za tym należy wydłużyć kalenicę o 1m i podnieść ściankę kolankową. Czy to dobre rozwiązanie ?

Osobiście mam wątpliwości.

Witam!

Mój architekt zwrócił mi uwagę, że w projekcie jest mała nieścisłość tzn. na rzutach elewacji okapy ze wszystkich stron mają równą długość ok. 1metra. Z pozostałych rzutów wynikałoby inaczej. Szczegółów nie pamiętam, ale to co mi właśnie utkwiło w głowie to właśnie to że krokwie narożne oparł właśnie o słupy S1, czego chyba konsekwencją będzie wydłużenie kalenicy o niecały metr. Teraz wszystkie papiery leżą w urzędzie, więc nic więcej nie mogę narazie napisać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...