Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt C115 SKRZAT


Recommended Posts

Witam, my z żoną też myślimy o tym projekcie.Ze względu na małą działkę i odległość od granicy w garażu i pomieszczeniu gospodarczym trzeba będzie zastosować pustaki szklane.O ile to będzie możliwe to chcemy powiększyć jeden pokój na górze, a z tego co zostanie zrobić jakąś małą garderobę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 384
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, nasza działka ma metr mniej.Teraz zacząłem zbierać dokumenty do wystąpienia o warunki zabudowy,czyli wiadomo....trzeba czekać.Natomiast jeśli chodzi o początek budowy to sprawa jest skomplikowana.Musimy sprzedać mieszkanie(znajdując kupców, którzy mogą poczekać na wprowadzenie) i o ile to jest realne postawić domek w ciągu roku i zamieszkać w nim.

Jaki rodzaj ogrzewania kolega wybrał do swojego domu?, ja myśle o gazie i kominku z płaszczem wodnym.Mam znajomego "od kominków" i on mówi ze ten rodzaj pieca do tak małego domu jest za mocny i sugeruje kominek z DGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w podobnej sytuacji ! Sprzedaliśmy mieszkanie ale jeszcze w nim mieszkamy.

Jeśli chodzi o postawienie w ciągu roku to muszę Ci powiedzieć, że mój znajomy rozpoczął budowę domu 120 m około 20 kwietnia ubiegłego roku a w grudniu tego samego roku wprowadził się. :)

Ogrzewanie wybrałem gazowe (buduję na osiedlu gdzie jest już sieć), planuję kocioł kondensacyjny Viessman Vitodens 200. Oczywiście kominek również, zastanawiam się tylko czy robić rozprowadzenie ciepła z kominka do pokoików na górze - jeszcze nie zdecydowałem. W kuchni oraz łazienkach planuję elektryczne ogrzewanie podłogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie :D , czy będzie dużym nietaktem jak zapytam się ile macie pieniążków na budowę? Jeśli chodzi o kocioł kondensacyjny to czy pytałeś się fachowców czy będzie spełniał swoją funkcję?,chodzi o kondensacje która odbywa się w jakiejś tam temp., a jak masz dom solidnie ocieplony i dogrzewasz się kominkiem to kocioł ma niską temp.pracy i nie ma tej kondensacji (mam nadzieje że nie napisałem jakiś głupot).My chyba zostaniemy przy płaszczu ze względu na to że wtedy można połączyć kominek z centralnym i kocioł gazowy tak mocno nie pracuje i łatwiej kontrolować temp. Czytałem o rozprowadzeniu ciepła, trzeba tam wstawić wentylator co może generować szum, popytaj czy ludziom nie brudzą się ściany przy wylotach powietrza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniążków planowo 200 tys. ale liczę się z tym, że może będzie trzeba zwiększyć budżet. Ja również ciekawy jestem jaki jest Twój plan finansowy na SKRZATA.

Co do kotła to myślę, że jednak będzie to główne źródło ciepła w naszym domu. Faktem jest że sprawność kotła kondensacyjnego jest wysoka przy pracy "na wysokich obrotach". Dlatego kocioł kondensacyjny nie powinien posiadać dużej mocy. Wg. instalatora, który będzie to u nas montował w takim domku jak nasz wystarczy moc 19 KW.

Jeśli chodzi o kłopoty związane z rozprowadzeniem ciepła to chyba masz dużo racji ale wśrod moich znajomych nikt nie korzysta z tego rozwiązania i wyrobić własne zdanie mogę jedynie na podstawie forum i literatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też planujemy tyle wydać, za tyle mamy nadzieję sprzedać nasze "m". Obawiam się tylko tego czy wszyscy budowlańcy nie wyemigrują z naszego kraju i wtedy nie będzie komu postawić Skrzata.

Posiadając kominek z płaszczem wodnym masz również ciepłą wodę , tu już jest więcej użytkowników którzy chwalą sobie te rozwiązanie.Czy na poddaszu chcesz używać tylko dgp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem głównym źródłem ciepła będzie piec gazowy. Jeśli chodzi o rozprowadzenie to jeszcze muszę przemyśleć. Oboje z żoną dużo pracujemy i zabawa z kominkiem to raczej będzie tylko w dni wolne.

(ups ! ratunku ! - właśnie w radio mówią, że Lepper znowu został premierem).

Jeśli chodzi o kominek z płaszczem to w zeszłym roku znajomy oddał do użytku i jest bardzo zadowolony. On jednak nie ma sieci gazowej więc poprostu nie miał innej możliwości. Ja nastawiam się na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy na etapie stropu i właśnie kończone są kominy (Schiedel). Mamy nadzieję założyć dach do końca roku. Jeśli chodzi o media to też jesteśmy jeszcze w lesie. Mamy na wszystko warunki przyłącza, ale podłączona jest tylko woda. Z kanalizą są jakieś problemy, energetyka nie ma mocy przerobowych i mimo, że już dawno opłaciłem przyłącze i zrobiłem na własny koszt projekt to jeszcze prądu nie mam i muszę korzystać z energii sąsiada. Gaz będę miał przyłączony w II kwartale 2007. Jak widać my też jesteśmy jeszcze daleko w lesie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam!

Tak sobie przeglądając projekt "Skrzata", a konkretnie rzut więżby dachowej - a ponieważ jestem laikiem to nie bardzo wiem i jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić przestrzennie elementów S2 i S3 (słupków podajże). Bo mnie się wydaje że elemeny KN1 (krokwie narożne) leżą bezpośrednio na elementach M1 i M2 lub M3 (w zależności która), a w projekcie widzę jakieś S2,S3. Druga sprawa to co z tym słupkiem nad garażem pod który wzmocniono strop a który nie jest opisany i uwzględniony w spisie materiałów. Po trzecie czy przewidujecie jakieś dodatkowe słupy podtrzymujące konstrukcje dachu. Bo mi architekt dołożył dwa słupki ( w ściankach działowych) i zwiększył przekroje niektórych elementów. I tak się zastanawiam, czy aby nie przesadził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Hej Rodzyn !

 

Z przyjemnością przedstawię Ci własny punkt widzenia na temat SKRZATA.

Mocne strony to:

- zwarta, prosta bryła i mała powierzchnia co przekłada się na niskie koszty budowy,

- mała kubatura i w konsekwencji niskie koszty ogrzewania,

- dom posiada wszystko co niezbędne do życia 4-osobowej rodziny,

- przyjemny wygląd zewnętrzny domu dający się wkomponować zarówno w zabudowę miejską jak i wiejską,

- zajmuje mało miejsca przez co nadaje się na małą i wąską działkę,

- duży taras,

- ganek od frontu,

- po zmianach jakich dokonaliśmy w projekcie otrzymaliśmy duży salon (36m), czego często brakuje w domach nawet o powierzchni 200m,

- po likwidacji spiżarni uzyskuje się również dosyć dużą kuchnię.

 

Słabe strony to:

- mały i wąski garaż,

- brak pomieszczenia na garderobę,

- małe pomieszczenie gospodarcze,

- brak pokoju na gabinet,

- brak osobnej jadalni,

- brak miejsca na duże szafy.

 

Podsumowując: wśród domów na jakie mnie stać, to własnie ten dom .

 

Życzę udanego wyboru !

 

Witaj Skarbnik!!!

Mam straszny dylemat. Przez 6 miesięcy byliśmy z mężem przekonani, że naszym wymarzonym domem będzie BARWNY.

Aż do czasu gdy przyszło nam kupować projekt. Teraz mamy straszne wątpliwości, czy ten dom nie jest dla nas za duży. Raczej to już nie są wątpliwości, lecz stwierdzony fakt.

Bardzo spodobał nam się mniejszy brat BARWNEGO, czyli SKRZAT.

Dlatego proszę, abyś podzielił się kilkoma informacjami, dzięki którym łatwiej będzie nam podjąć decyzję.

Chodzi mi o to

ile osób będzie mieszkać w tym domku,

czy pokoiki na poddaszu są w miarę ustawne

czy w tym garażu oprócz samochodu to jescze się coś zmieści???

My chcemy na poddaszu mieć sypialnie i pokoiki dla dzieci.

Jeżeli miałbyś jakieś zdjęcia to bardzo proszę, wrzuć tutaj lub przeslij na [email protected].

 

I jeszcze jedno coraz bardziej jestem przekonana, że na nasz wcześniejszy BARWNY po prostu nas nie stać.

Pozdarwiam cię kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...