Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt C115 SKRZAT


Recommended Posts

Witajcie.

 

Moja wstepna wycena budowy Skrzata systemem gospodarczym opiewa na 230 tys. Zalozylem średnie ceny, a poniewaz mam ograniczona zdolnosc kredytowa i akceptuje fakt urzadzania domu po budowie z wlasnych srodkow licze na nizsze koszty budowy - powiedzmy 190 tys.

 

Wiem, ze znajda sie ludzie ktorzy mnie skrytukuja o powiedza ze to niemozliwe ale ja nie mam wyboru. Skrzat nas zauroczyl i bedziemy go budowac - a co z tego wyjdzie... zobaczymy:)

 

Jeszcze wybiore sie do hurtowni by ugadac ceny materialow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 384
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie.

 

Moja wstepna wycena budowy Skrzata systemem gospodarczym opiewa na 230 tys. Zalozylem średnie ceny, a poniewaz mam ograniczona zdolnosc kredytowa i akceptuje fakt urzadzania domu po budowie z wlasnych srodkow licze na nizsze koszty budowy - powiedzmy 190 tys.

 

Wiem, ze znajda sie ludzie ktorzy mnie skrytukuja o powiedza ze to niemozliwe ale ja nie mam wyboru. Skrzat nas zauroczyl i bedziemy go budowac - a co z tego wyjdzie... zobaczymy:)

 

Jeszcze wybiore sie do hurtowni by ugadac ceny materialow

 

Witam,

Mam pytanko odnośnie twojej wyceny ... na podstawie czego ją robiłeś (zestawienia materiałowego ze strony muratora czy zakupionego projektu i dołączonego zestawienia) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Moja wstepna wycena budowy Skrzata systemem gospodarczym opiewa na 230 tys. Zalozylem średnie ceny, a poniewaz mam ograniczona zdolnosc kredytowa i akceptuje fakt urzadzania domu po budowie z wlasnych srodkow licze na nizsze koszty budowy - powiedzmy 190 tys.

 

Spoko Jansonie :D

Najwyżej nie wykończysz góry i będziesz sobie spokojnie wykańczał już mieszkając :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;)

śledzę Wasze losy niemal od pczątku. Od Barwnego - którego sam chciałem wybudować, po Skrzata. Pewnie gdyby miał ten Skrzat jedną sypialnię więcej to kto wie... to byłby pewnie Barwnym;)

Z żonką ostatecznie będziemy się decydowali na inny projekt: http://www.archeton.pl/index.aspx?ProjektID=361 - po kilku zmianach będzie do przyjęcia;) Chcemy zacząć na jesieni 2007.

 

Mam pytanie trochę z innej beczki. Widząc kolejny raz to zestawienie kuchenne zastanawiam się czy nie koliduje ze sobą bliskość piekarnika, mikrofali i lodówki? Czy to nie jest jak ogień i wida, zimne i ciepłe? Czy mówili coś projektanci o taim połączeniu? Czy to może jest kuchnioprojektor z ikea?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;)

śledzę Wasze losy niemal od pczątku. Od Barwnego - którego sam chciałem wybudować, po Skrzata. Pewnie gdyby miał ten Skrzat jedną sypialnię więcej to kto wie... to byłby pewnie Barwnym;)

Z żonką ostatecznie będziemy się decydowali na inny projekt: http://www.archeton.pl/index.aspx?ProjektID=361 - po kilku zmianach będzie do przyjęcia;) Chcemy zacząć na jesieni 2007.

 

Mam pytanie trochę z innej beczki. Widząc kolejny raz to zestawienie kuchenne zastanawiam się czy nie koliduje ze sobą bliskość piekarnika, mikrofali i lodówki? Czy to nie jest jak ogień i wida, zimne i ciepłe? Czy mówili coś projektanci o taim połączeniu? Czy to może jest kuchnioprojektor z ikea?;)

 

Myslę, że piekarnik z mikrofalówką nie koliduje. W końcuto ciepłe i to ciepłe. No ale myślę, że już z tą lodówką to gorzej. Przecież jak się włączy piekarnik na 200 stopni to musi to ciepło oddziaływać na lodówkę. Wtedy ona żeby utrzymać zadaną tep musi mocniej chłodzić. Wytłumaczyłem to sobie tak łopatologicznie :D na chłopski rozum :D

A nie wystarczy włożenie pomiędzy te dwa urządzenia jakiegoś styropianu czy jakiejś np folii aluminiowej odbijającej ciepło???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;)

śledzę Wasze losy niemal od pczątku. Od Barwnego - którego sam chciałem wybudować, po Skrzata. Pewnie gdyby miał ten Skrzat jedną sypialnię więcej to kto wie... to byłby pewnie Barwnym;)

Z żonką ostatecznie będziemy się decydowali na inny projekt: http://www.archeton.pl/index.aspx?ProjektID=361 - po kilku zmianach będzie do przyjęcia;) Chcemy zacząć na jesieni 2007.

 

Mam pytanie trochę z innej beczki. Widząc kolejny raz to zestawienie kuchenne zastanawiam się czy nie koliduje ze sobą bliskość piekarnika, mikrofali i lodówki? Czy to nie jest jak ogień i wida, zimne i ciepłe? Czy mówili coś projektanci o taim połączeniu? Czy to może jest kuchnioprojektor z ikea?;)

 

Witaj Paweł!

Jeśli chodzi o bliskość lodówki i pieca to chyba masz rację. Dokładnie nie wiem, ale tak na logikę (jak Romek :wink:) to raczej tak nie może być. Zorientuje się i dam znać. Zawsze można piekarnik dać pod płytę grzewczą a tą wysoką szafkę z mikrofalówką, albo bez (jak kto woli) zostawić. Taka wysoka szafka to w kuchni skarb.

A program jest ze strony Ikei :) :) :)

Pozdrawiam kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was rozważał zrobienie z dolnej łazienki malutkiego pokoju - lekko przesunąć sciankę działową zmniejszając kotłownie i taki pokoik by sobie powstał. Natomiast WC z umywalką można by zmieścić pod schodami - widziałem parokrotnie takie rozwiązanie - jest to więc możliwe. Co o tym sądzicie.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by spróbować wypuścić trochę tylnią ścianę kosztem tarasu gabinecik i kotłownia się powiększy - tak widziałem powiększali kuchnie więc tył też można.

Po prostu w tym projekcie ta łazienka na dole z prysznicem nie jest do końca potrzebna - na górze są sypialnie jest łazienka na dole przy salonie wystarczył by sam WC-et z umywalką. (Jeszcze z żoną nie rozmawiałem - sam na razie kombinuję :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem o tym, jednak zona mi ten pomysl wybila... ten pokoj na dole bylby malutki, tak samo jak kotlownia po zmianach... nie mowiac juz o tym malym kibelku pod schodami:) a tak mi sie marzyl gabinet..;)

 

Witam

 

Ten pokoik zamiast łazienki bylby naprawdę bardzo malutki, tak jak i sama łazienka, wypuszczenie ścian kosztem tarasu popsułoby bryłę pięknego Skrzata. Kotłownia sama w sobie jest bardzo malutka, więc także nie polecam zmiejszania jej. Pod schodami pozostaje bardzo malutko miejsca i nie wyobrażam sobie zrobienia tam WC. Ja również chciałem mieć pokój dodatkowy na dole i zrobiłem to kosztem garażu, który i tak jest za mały na moje auto. Garaż zrobię osobny, z kanałem i przestrzenią do majsterkowania natomiast w zamian tego zyskałem niezły pokoik który można wykorzystać np na gabinet;).W miejsce bramy garażowej umieściełem duże okno (takie jak w kuchni). Na pięterku także wprowadzięłem malutką kosmetykę tzn podniosłem ścianę kolankową o wysokość jednego bloczka porotherm, pokoje zyskały tym samym na powierzchni, no i żeby mieć wysokie pokoje zostały wyżej umieszczone jętki. A i jeszcze jedna drobna zmiana na dole to zrezygnowałem z pomieszczenia przy kuchni zyskałem tym samym bardziej obszerną kuchnię

 

Pozdrawiam wszystkich budowniczych Skrzata i nie tylko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gregor74!

Na jakim etapie jesteś ze swoim Skrzatem?

Czy zacząłeś już budowę?

8) 8) 8)

 

Witaj Kasia

 

Budowę zaczęłem na początku września, na dzień dzisiejszy zostało mi położenie łat oraz dachówki wraz z oknami dachowymi i stan surowy otwarty będzie. Jak wspomniałem wcześniej wprowadziłem kilka zmian, które jak myśłę wyjdą mi na dobre;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Gregor74 moje gratulacje!!! :) :) :)

To może wrzucisz jakieś zdjęcia z budowy?

O rany było by super. :D :D :D

Jeśli chodzi o zmiany to my też będziemy likwidowali spiżarkę w kuchni, trochę powiększymy przedsionek, ścianka kolankowa na poddaszu o jeden-dwa pustaki w górę, żeby zwiększyć powierzchnię użytkową.

Ze względu na strony świata będziemy przenosili też okno balkonowe.

Pomysł z pokojem zamiast garażu jest fajny. My tą ewentualność zostawiamy na przyszłość. Jak będzie trzeba i sytuacja nas do tego zmusi (mam tu na myśli opiekę na którymś z rodziców) to wtedy zawsze można z garażu zrobić dodatkowy pokój na dole. Jak na razie będziemy mieli garaż... :p

Jeśli można spytać to w ile osób będziecie mieszkać w waszym domku?

Czym zamierzacie go ogrzewać?

Jakie jeszcze zmiany wprowadzałeś oprócz likwidacji spiżarki, garażu i podniesienia ścianki kolankowej?

Pozdrawiam kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...