Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt C115 SKRZAT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 384
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie :)

Mam pytanko do Skarbnika i Gregora czy konstrukcję więźby dachowej w swoich skarzatach podpieraliście jakimiś słupami? Wogóle chodzi mi o to czy dawaliście jakieś dodatkowe mocowania dladachu lub zwiększaliście przekroje elementów?

Czy byłaby mozliwość zobaczenia w realu Twojego domku Skarbniku? Jesteśmy z Wrocławia i bardzo chętnie odwiedzilibyśmy Twojego Skrzatka i Ciebie :D Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budujacyhc skrzata tak se czytam i czytam i bardzo mi sie podoba co tutaj piszecie na temata skrzata wprowadzania swoich pomyslow co do przebudowy i mam kilka pytan zwiazanych z tym projektem

1. Czy na nielepiej by bylo zrobienia scian dzialowych poprzez wybudowanie ich w systemie konstrukcja aluminiowa i obloznia tego plyta gipsowo kartonowa (szybciej mozna doprowadzic do stanu koncowego i jak sie znudzi zawsze mozna przestawic je bez zbednego robienia gruzowiska)??

2. Czy konstrukcja dachu opiera sie wylacznie na tych kilku rzadkach cegiel wokol budynku (chodzi mi o to czy jest mozliwe zrobienie jedego ogromnego pomieszczenia na poddaszu)??

w kwestii ogolnej uwarzam ze SKRZAT to swietny projekt prosty i fukncjonalny jestesmy razem z zona zauroczeni nim i rozwazamy nad kupnem projektu pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Mam pytanko do Skarbnika i Gregora czy konstrukcję więźby dachowej w swoich skarzatach podpieraliście jakimiś słupami? Wogóle chodzi mi o to czy dawaliście jakieś dodatkowe mocowania dladachu lub zwiększaliście przekroje elementów?

Czy byłaby mozliwość zobaczenia w realu Twojego domku Skarbniku? Jesteśmy z Wrocławia i bardzo chętnie odwiedzilibyśmy Twojego Skrzatka i Ciebie :D Pozdrowienia dla wszystkich

 

Witam nowych sympatyków Skrzata, widzę że powieksza sie to nasze skromne grono. U mnie jeżeli chodzi o dach to nie zwiększałem przekrojów elementów. Dałem jedynie metalowe wzmocnienia na połączeniach. W jednym miejscu mam ładny słupek w pokoju. Ale to też wynika z powiększenia poddasza związanego z podniesieniem ścianki kolankowej. Jeżeli jesteście z Wrocławia to na moją budowe macie dokładnie 50km :) w kierunku na Opole. Zapraszam serdecznie i z przyjemnością podzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat budowy Skrzata. Dzisiaj kończę układanie dachówki, jak dobrze pójdzie to może w przyszłym tygodniu będę miał już okna i drzwi. Mam nadzieję że te silne nocne wiatry nie wyrządziły większych szkód na budowie.;)

Pozdrawiam wszystkich budowniczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rosnące grono SKRZTOLUBÓW !

 

Na prośbę Kasi zamieszczam foto okna na klatce schodowej:

http://foto.m.onet.pl/_m/03401f6d3c7fe82dab163ec556502ef7,5,19,0.jpg

 

więcej fotek mojego SKRZATA możecie zobaczyć pod adresem:

http://foto.onet.pl/b1i7,dpsb0jwp2ucs,u.html?V=1

Oczywiście wszystkich, którzy chcieliby obejrzeć mojego SKRZATA zapraszam do Głogowa - to raptem 100 km od Wrocławia.

Sam chętnie również obejrzałbym wasze budowy.

 

W takim stanie mój domek przetrwał wichurę

http://foto.m.onet.pl/_m/cd37f3498535ac6d1e88a6312e381431,5,19,0.jpg

 

Pozdrawiam

Skarbnik

 

kontakt: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rosnące grono SKRZTOLUBÓW !

 

Na prośbę Kasi zamieszczam foto okna na klatce schodowej:

http://foto.m.onet.pl/_m/03401f6d3c7fe82dab163ec556502ef7,5,19,0.jpg

 

więcej fotek mojego SKRZATA możecie zobaczyć pod adresem:

http://foto.onet.pl/b1i7,dpsb0jwp2ucs,u.html?V=1

Oczywiście wszystkich, którzy chcieliby obejrzeć mojego SKRZATA zapraszam do Głogowa - to raptem 100 km od Wrocławia.

Sam chętnie również obejrzałbym wasze budowy.

 

W takim stanie mój domek przetrwał wichurę

http://foto.m.onet.pl/_m/cd37f3498535ac6d1e88a6312e381431,5,19,0.jpg

 

Pozdrawiam

Skarbnik

 

kontakt: [email protected]

 

Witaj Skarbnik!

Chcę powiedzieć, że śliczny jest ten domek. :D

Bardzo podoba mi się ten pomysł z oknem na klatce schodowej :D

Widziałam na zdjęciach dwójkę dzieciaczków, więc domek chyba będzie czteroosobowy, jeżeli się mylę to proszę popraw mnie.

Jak widzisz te pokoje na poddaszu? Wiem, że nie podnosiłeś ścianki kolankowej. Czy nie są one zbyt ciasne?

Po ile okien dachowych planujesz w pokojach na poddaszu? Jak będziesz miał zdjęcia poddasza to proszę wklej je tutaj :roll:

Czy do tego garażu to wjedzie jakiś samochód, zakładając, że będą tam jakieś regały i półki?

Czy kominek będziecie mieli w tym miejscu, w którym przewiduje projekt?

Jedyna rzecz jaka mi za bardzo w tym wszystkim nie pasuje to to wąskie okienko w dużym salonie :( Nie myśleliście o tym, żeby dać tam większe okno?

 

Pozdrawiam kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kasia !

Tak ! Nasz SKRZAT będzie zamieszkiwany przez 4 osoby.

Co do pokoików na poddaszu to muszę powiedzieć, że moje dzieciaczki do tej pory dzielić muszą jeden pokój 12 m. Po zamieszkaniu w SKRZACIE każde z nich otrzyma własny pokoik 13 m. liczone po podłodze. Z tego punktu widzenia to pełny luksus. Ja z żoną zamieszkuję w pokoju stołowym (mamy mieszkanie dwupokojowe) więc perspektywa własnej sypialni (nawet małej) to dla nas szczyt marzeń. Co do garażu - hm.....może mały.........Mercedes pewnie nie zmieści się - to jednak nie mój problem. Jeżdżę Fiatem Siena (mieści się z zapasem) i po zbudowaniu domku na nic większego przez wiele, wiele lat nie będzie mnie stać - gdybym jednak w tym zakresie się mylił to cóż - tylko takich problemów sobie życzę. :wink:

Co do wąskiego okna w salonie - hm.....są tam trzy okna, w tym jedno wielkie tarasowe więc światła jest pod dostatkiem. Urok tego okna ? Nam się podoba.

 

Pozdrawiam

Skarbnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kasia !

Tak ! Nasz SKRZAT będzie zamieszkiwany przez 4 osoby.

 

U nas na razie 3, w planach 4 :lol:

 

Co do pokoików na poddaszu to muszę powiedzieć, że moje dzieciaczki do tej pory dzielić muszą jeden pokój 12 m. Po zamieszkaniu w SKRZACIE każde z nich otrzyma własny pokoik 13 mliczone po podłodze.Z tego punktu widzenia to pełny luksus.

 

Zgadzam się w 100% :D :D :D

 

Ja z żoną zamieszkuję w pokoju stołowym (mamy mieszkanie dwupokojowe) więc perspektywa własnej sypialni (nawet małej) to dla nas szczyt marzeń.

 

jakbym siebie słyszała (no tylko zamiast słowa żona - mąż :wink: :wink: :wink: )

 

Co do garażu - hm.....może mały.........Mercedes pewnie nie zmieści się - to jednak nie mój problem. Jeżdżę Fiatem Siena (mieści się z zapasem) i po zbudowaniu domku na nic większego przez wiele, wiele lat nie będzie mnie stać - gdybym jednak w tym zakresie się mylił to cóż - tylko takich problemów sobie życzę. :wink:

 

U nas garaż będzie domkiem dla rowerów, wózka, kosiareczki mojego męża itd. :) Nasze autka będą sobie stały na zewnątrz :)

 

Co do wąskiego okna w salonie - hm.....są tam trzy okna, w tym jedno wielkie tarasowe więc światła jest pod dostatkiem. Urok tego okna ? Nam się podoba.

 

Pozdrawiam

Skarbnik

 

Najważniejsze żeby wam się podobało :D

 

Pozdrawiam całą czwórkę

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kasiu. Co do twojego pomyslu to bardzo popieram takie rozwiazanie bo tak prawde mowiac ta czesc tarasu jest praktycznie nie potrzebna zakladajac ze i tak bedziesz miala oddzielne miejsce na grilla stolik i krzeselka ogrodowe taki pokoik sie bardzo przydaje garderoba rowniez przeciez wszyscy wiedza ze kobiety lubia miec duzo ciuszkow ale czy wejscie do niej pod schodam nie bedzie zbyt niskie. a tak wogle to zachecam do sciagniecia programu arcon w ktorym mozna zaprojektowac swoj domek pomalowac sciany wewnatrzi nazewnatrz oraz umeblowac go. pozniej mozna urzyc opcji wirtualnej i zwyczajnie zwiedzic swoje wlosci. bardzo przydatny program dla ludzi ktorzy wlasnie zamierzaja budwoac swoj wymarzony domek z czerwona dachowka i bialym plotkiem pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Co sądzicie o mojej wersji SKRZATA, bo mi bardzo się podoba :wink:

 

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/2/6/2/21846524_d.jpg

 

Pozdrawiam kasia

 

Witaj Kasiu

 

Nio ciekawe rozwiązanie, zastanawiam się tylko na tym wejściem do tego pokoju malutkiego, bo z tego co widać to będzie chyba pod schodami, a więc czy będzie swobodny dostęp

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kasiu. Co do twojego pomyslu to bardzo popieram takie rozwiazanie bo tak prawde mowiac ta czesc tarasu jest praktycznie nie potrzebna zakladajac ze i tak bedziesz miala oddzielne miejsce na grilla stolik i krzeselka ogrodowe taki pokoik sie bardzo przydaje garderoba rowniez przeciez wszyscy wiedza ze kobiety lubia miec duzo ciuszkow ale czy wejscie do niej pod schodam nie bedzie zbyt niskie. a tak wogle to zachecam do sciagniecia programu arcon w ktorym mozna zaprojektowac swoj domek pomalowac sciany wewnatrzi nazewnatrz oraz umeblowac go. pozniej mozna urzyc opcji wirtualnej i zwyczajnie zwiedzic swoje wlosci. bardzo przydatny program dla ludzi ktorzy wlasnie zamierzaja budwoac swoj wymarzony domek z czerwona dachowka i bialym plotkiem pozdrawiam serdecznie

 

Cześć crusty!

Jeśli chodzi o moją wizję to dostałam odpowiedź z pracowni, że nie ma problemu z wprowadzeniem tych zmian. Jedynym niezbyt trafnym pomysłem jest właśnie ta garderoba dostępna od schodów :(

Ale to nie jest dla nas żaden problem :D

To miejsce może być dostępne z pokoju :D

Dzięki za info o programie. Spróbuję :roll:

 

Witaj Kasiu

 

Nio ciekawe rozwiązanie, zastanawiam się tylko na tym wejściem do tego pokoju malutkiego, bo z tego co widać to będzie chyba pod schodami, a więc czy będzie swobodny dostęp

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Wejście do tego małego pokoju na dole nie będzie utrudnione :D

Trzeba tylko o tym wszystkim pamiętać i dobrze zaprojektować schody :D

Fajnie będzie...

 

Cześć SKRZATOLUBY !

Przyznam, że oryginalna bryła SKRZATA bardzo przypadła mi do gustu. Czy po takich zmianach nadal domek robi takie miłe wrażenie ? Masz Kasiu może wizualizację zewnętrzną wprowadzonych zmian ?

 

Pozdrawiam

Skarbnik

 

Cześć Skarbnik!

Według mnie po takich zmianach domek robi jeszcze milsze wrażenie :wink: :D

Niestety nie mam żadnej wizualizacji, ale jak będę miała chwilkę to spróbuję coś stworzyć w tym programie, który poleca crusty :D

 

Pozdrawiam wszystkich Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Chyba popełniłem gafę :oops: , za którą najmocniej przepraszam. Nie odpowiedziałem Misi i Krzyśkowi - niniejszym to naprawiam :D .

 

Witajcie

Mam pytanko do Skarbnika i Gregora czy konstrukcję więźby dachowej w swoich skarzatach podpieraliście jakimiś słupami? Wogóle chodzi mi o to czy dawaliście jakieś dodatkowe mocowania dladachu lub zwiększaliście przekroje elementów?

Czy byłaby mozliwość zobaczenia w realu Twojego domku Skarbniku? Jesteśmy z Wrocławia i bardzo chętnie odwiedzilibyśmy Twojego Skrzatka i Ciebie Pozdrowienia dla wszystkich

 

Więźby dachowej nie podpierałem żadnym dodatkowym słupem ani też nie zwiększałem przekroju belek. Podobnie jak Gregor74 wzmocniłem połączenia metalowymi złączami ciesielskimi.

SERDECZNIE ZAPRASZAM WAS DO GŁOGOWA. Chętnie pokażę swoją budowę i podzielę się doświadczeniami.

 

Pozdrawiam

Skarbnik

 

kontakt: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy!

 

Czy macie może wizualizacje wnętrz SKRZATA C 115? Chodzi nam głównie o pokoje na poddaszu, zastanawiamy się na ile są funkcjonalne z czterospadowym dachem. A może ktoś już wykończył swój domek?

Z zazdrością (niewinną) wczytujemy się w kolejne etapy powstawania waszych domków i z niecierpliwością czekamy kiedy przyjdzie nasza kolej

 

Pozdrawiamy serdecznie i czekamy na odpowiedzi... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marlene !

 

Ja niestety nie mam jeszcze dokończonych ścianek działowych na poddaszu. Są jednak już do wysokości 2m i stwierdzam, że pokoiki są całkiem niezłe. Ale dla mnie punktem odniesienia jest mieszkanie dwupokojowe w bloku. Najniższy punkt ściany ma 1,30m co jest chyba dobrym wynikiem.

Jak tylko zrobię zdjęcia to je tu zamieszczę.

 

Pozdrawiam

Skarbnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Skarbnik!

 

Dziękujemy za info. Będziemy czekać na obiecane fotki..Może w tym czasie i nasze formalności co do działki posuną się do przodu..Podobno w połowie lutego dopiero mozemy spodziewać się wieści z urzędu w sprawie podziału działek a potem już 'tylko' wyznaczenie w terenie, spotkanie u notariusza i działeczka nasza! Ciągną się te formalności okropnie!

Nie wiem wprawdzie skąd weźmiemy pieniążki na tą działkę (nie mówiąc o budowie...), ale nie tracę ducha i wierzę, że się uda...jakoś...

 

Chetnie odwiedzilibyśmy Ciebie Skarbnik i Twoją rodzinę ale to chyba za daleko z opolskiego...

Pozdrawiamy! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Muszę sie pochwalić bo w piątek w końcu wstawiłem okna i drzwi od pomieszczenia gospodarczego do mojego Skrzata i od razu zrobiło się przytulniej i cieplej w środku. Na drzwi wejciowe muszę poczekać jeszcze dwa tygodnie więc na razie są budowlane. Ktoś mi może podpowie jak umieszczać zdjatka na forum.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...