Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt C115 SKRZAT


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 384
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witamy i pozdrawiamy wszystkich

Wczoraj ściągnęliśmy humus. Gdyby nie fakt, że kilka działek dalej sąsiad ma wodę w wykopach, pewnie ruszylibyśmy z fundamentami. Mamy wysoki poziom wód gruntowych, co teraz jest przekleństwem, ale później może mieć dobre strony. Chcemy wykopać studnię, żeby gratis mieć wodę do podlewania ogródka.

Na razie czekamy i zbieramy materiały.

 

Wszystkim życzymy trafnych decyzji budowlanych!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu !

 

Ogrzewanie będzie mieszane. W łazienkach oraz w kuchni podłogówka, w pozostałych pomieszczeniach tradycyjnie grzejniki. Wczoraj majster skończył instalacje wod-kan i grzewczą (alupeks). Piec chcemy założyć kondensacyjny - najprawdopodobniej będzie to Vieessman Vitodens 200.

 

Pozdrawiam

Skarbnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu !

 

Ogrzewanie będzie mieszane. W łazienkach oraz w kuchni podłogówka, w pozostałych pomieszczeniach tradycyjnie grzejniki. Wczoraj majster skończył instalacje wod-kan i grzewczą (alupeks). Piec chcemy założyć kondensacyjny - najprawdopodobniej będzie to Vieessman Vitodens 200.

 

Pozdrawiam

Skarbnik

 

Cześć Skarbnik!

Dzięki za info. Fajny pomysł - my jeszcze nie zdecydowaliśmy.

Fajnie by było jakbyś jakieś nowe fotki tu wrzucił.

Zdjęć nigdy nie za dużo :D

A szczególnie takiego ślicznego domku jakim jest Skrzacik.... :wink:

Jak znajdziesz chwilkę to będzie super

Pozdrawiam kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

Fotki chetnie wrzyucę ale dopiero jak bedę miał co pokazać. Teraz mam bardzo trudną sytuację na budowie. Wyrzuciłem dotychczasowego wykonawcę i mam niedokończony dach :( i niedokończone scianki wewnętrzne :evil: . Najgorsze w tym wszystkim to to, że miałem umówione terminy z elektrykiem i instalatorem wod-kan. Teraz nie mam dachu a już założona jest instalacja elektryczna i wod-kan. To dalej wymusza wylanie podłóg. Jestem wściekły :x . Dach dokończy inny dekarz ale dopiero za dwa tygodnie i wówczas zrobię nowe fotki.

 

Do zobaczenia

Skarbnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Magda Maciej Marysia - życzymy szybkich postępów na budowie i jeszcze szybszego zamieszkania, ale póki co to szybkich wykopów i niech się mury pną do góry i niech ściany trzymają pion :) :D

 

Kasia W - nawet się niespostrzeżesz kiedy wybudujesz swojego Skrzata, jak już się zacznie to prace lecą błyskawicznie

 

Skarbnik - wszystko będzie OK, ale podziwiam Ciebie że przeskoczyłeś etap dachu oraz ścianek wewnetrznych i zrobiłeś elektrykę i wod-kan.

 

Dobrze, że zima w tym roku łaskawa dla wszystkich budowniczych a i wiosna nadciąga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

Fotki chetnie wrzyucę ale dopiero jak bedę miał co pokazać. Teraz mam bardzo trudną sytuację na budowie. Wyrzuciłem dotychczasowego wykonawcę i mam niedokończony dach :( i niedokończone scianki wewnętrzne :evil: . Najgorsze w tym wszystkim to to, że miałem umówione terminy z elektrykiem i instalatorem wod-kan. Teraz nie mam dachu a już założona jest instalacja elektryczna i wod-kan. To dalej wymusza wylanie podłóg. Jestem wściekły :x . Dach dokończy inny dekarz ale dopiero za dwa tygodnie i wówczas zrobię nowe fotki.

 

Do zobaczenia

Skarbnik

 

Kurdę to faktycznie nie za fajnie :(

Ale trzymam kciuki, że wszystko będzie dobrze i robota szybko wróci na właściwy tor :D

Pozdrawiam kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! A nam się wasz dom nie podoba - stanowczo za mały.

 

Dla nas wystarczający :D

 

Jak budować dom - to taki jak z marzeń!

 

Ten dom jest dla nas marzeniem :lol:

Czy każdy musi marzyć o wielkim pałacu??? :o :o :o

 

A skrzat to nie nasza bajka.

 

Wasza nie - nasza tak :wink:

 

Szukamy dalej

 

Szukajcie...życzę powodzenia :D

 

i pozdrawiamy

 

Również pozdrawiam kasia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu!

Czyżbym uraziła Twoją ambicję? Przepraszam - jeśli tak. Wyraziłam tylko SWÓJ poglaą i ciesze się jeśli Skrzacik Wam wystarcza. A na marginesie nie marzę o pałacu, to takie banalne:), a pomiędzy malutkim skrzacikiem a wielkim pałacem znajdzie się chyba jeszcze jakiś dom, nieprawdaż?

Pozdrawiam

Lenka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu!

Czyżbym uraziła Twoją ambicję? Przepraszam - jeśli tak. Wyraziłam tylko SWÓJ poglaą i ciesze się jeśli Skrzacik Wam wystarcza. A na marginesie nie marzę o pałacu, to takie banalne:), a pomiędzy malutkim skrzacikiem a wielkim pałacem znajdzie się chyba jeszcze jakiś dom, nieprawdaż?

Pozdrawiam

Lenka

 

Lenka nie wiem dlaczego myślisz, że uraziłaś moją ambicję.

Wyraziłaś swoje zdanie, które szanuje, a ja to skomentowałam. PROSTE.

Jak już kiedyś gdzieś pisałam, każdy buduje dom dostosowany do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

My wybraliśmy Skrzata i uważam, że to jest dom stworzony dla nas.

Mam nadzieję, że za 5 lat dalej będę tak myśleć :D :wink:

 

Życzę powodzenia w poszukiwaniach odpowiedniego dla was domku. :)

Pozdrawiam Cię - kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie konstruktor wprowadza zmiany.

Czekam na plan zagospodarowania działki od architekta.

W tym miesiącu muszę pozałatwiać wszystkie uzgodnienia.

Mam nadzieję, że pozwolenie dostanę w maju.

Ekipa od płyty fundamentowej może zacząć w połowie maja.

 

No i zapraszam cię do mojego dziennika jeszcze nie budowy ale marzeń o własnym domu....

Już coraz bliżej, bliżej.... :wink:

 

Pozdrawiam kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie konstruktor wprowadza zmiany.

Czekam na plan zagospodarowania działki od architekta.

W tym miesiącu muszę pozałatwiać wszystkie uzgodnienia.

Mam nadzieję, że pozwolenie dostanę w maju.

Ekipa od płyty fundamentowej może zacząć w połowie maja.

 

No i zapraszam cię do mojego dziennika jeszcze nie budowy ale marzeń o własnym domu....

Już coraz bliżej, bliżej.... :wink:

 

Pozdrawiam kasia

 

Witaj Kasiu

Strasznie długo te formalności u was załatwiają, u mnie poszło błyskawicznie, ale ile musiałem sie nabiegać i naprosić :wink: , a i tak z tego rozpędu prace wykopaliskowe :D rozpoczełem przed otrzymaniem pozwoleń.

 

Pozdrawiam i życzę duuuużoooo cierpliwości w urzędach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie konstruktor wprowadza zmiany.

Czekam na plan zagospodarowania działki od architekta.

W tym miesiącu muszę pozałatwiać wszystkie uzgodnienia.

Mam nadzieję, że pozwolenie dostanę w maju.

Ekipa od płyty fundamentowej może zacząć w połowie maja.

 

No i zapraszam cię do mojego dziennika jeszcze nie budowy ale marzeń o własnym domu....

Już coraz bliżej, bliżej.... :wink:

 

Pozdrawiam kasia

 

Witaj Kasiu

Strasznie długo te formalności u was załatwiają, u mnie poszło błyskawicznie, ale ile musiałem sie nabiegać i naprosić :wink: , a i tak z tego rozpędu prace wykopaliskowe :D rozpoczełem przed otrzymaniem pozwoleń.

 

Pozdrawiam i życzę duuuużoooo cierpliwości w urzędach

 

Cześć Grzegorz!

Te formalności wszystkie tak się ociągają przede wszystkim z winy naszej wcześniejszej sprawy z drogą. Gdyby nie to to już dawno pozwolenie by było.

Ale teraz to już może być tylko dobrze :D

A co tam u was?

Jakieś postępy na budowie?

 

Pozdrawiam kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć Grzegorz!

Te formalności wszystkie tak się ociągają przede wszystkim z winy naszej wcześniejszej sprawy z drogą. Gdyby nie to to już dawno pozwolenie by było.

Ale teraz to już może być tylko dobrze :D

A co tam u was?

Jakieś postępy na budowie?

 

Pozdrawiam kasia

 

Witaj

 

A na mojej budowie hmm lekki zastój, tzn prace nie idą tak jakbym tego chciał troszeczkę za wolno ;), no ale elektryka i instalacja alarmową położona, teraz tynkarze walczą w środku, instalator ma dla mnie czas dopiero pod koniec marca. Wynika z tego że na pół miesiąca będę musiał wymyśleć sobie jakieś zajęcie przy Skrzacie. Na zewnątrz ogólnie błotko, wysoki poziom wód gruntowych nie pozwala na zrobienie tarasu, lub też chociaż porządkowania terenu wokół domku. No ale najważniejsze że jest coraz cieplej i dzień dłuższy i można więcej czasu spędzać na budowie :D :D

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...