Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Może napiszecie ile wyniósł Was dach w Koniczynce, bo my mieliśmy kłaś blachę ale nasz majster przekonuje nas do dachówki, mówi, że przy blachodachówce będzie dużo odpadów, ciekawa jestem jaka jest różnica cenowa

 

 

 

Czesc sylwia, nie wiem ile wyniesie nas dach w konczynce ale mielismy ten sam problem bo wszyscy namawiali nas na dachowke. My zdecydowalismy sie na blachodachówkę, którą kryje się dach w poziomie, inne pokrywa się w pionie. Ta nazywa się REGOLA. Mozesz sobie wejsc na formu w archonie i tam sa zdjeica Ali ktora tez ta blachodachowka pokryla. Mysle ze wkrotce wybirzecie to co Wam najlepiej bedzie odpowiadac. Acha tutaj jest link do fromum archonu, mozesz sobie zerknac.

http://www.archon.pl/index.php?act=17&fact=2&fid=m443398b9374e0&wid=47806913adf2d

 

Pozdrawiam, pa

 

Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Wszystkich ktorzy wybudowali konczynke lub buduja juz. Z jakiego materialu budujecie kominy? a jezeli z cegly klinkierowej to o jakich paratetrach i czy ja w jakich sposob ocieplaliscie. Z gory dziekuje za odpwiedz.

 

Edyta

 

Z klinkieru to się buduje tylko tą część komina nad dachem. Najlepiej wtedy stosować cegłę klinkierową pełną.

Ja stawiałem kominy systemowe Schiedel. Wychodziło taniej niż z cegły. Wykończenie ponad dachem - tynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13hp a czy nad dachem jest jedna warstwa cegly tzn klinkieru czy idzie tez zwykla cegla od wewnatrz a potem klinkier od zewnatrz. A w srodku montuje sie jakies rury czy cos podobnego?

Przy wentylacyjnych wystarczy pojedyncza warstwa klinkieru. Przy kominach (kanałach) spalinowych, musi być wkład z materiału odpornego na kwasy powstające przy skraplaniu się spalin w kontakcie z zimnym kominem. Wkłady mogą być ceramiczne i ze stali kwasoodpornej. Przy oleju i gazie taniej może wyjść wkład stalowy. U mnie przy groszku taniej wychodził komin systemowy z wkładem ceramicznym (np. Schiedel, Tona, IBF, Zapel). Taki komin można obmurować klinkierem od podestu wstawianego tuż pod dachem do „czubka”. Wkład ze stali obmurowujesz najpierw zwykłą cegłą pełną (1,4 zł/szt), a nad dachem klinkierem (3-5 zł/szt).

Można też obłożyć komin płytkami klinkierowymi, ale to pracochłonne i z góry skazane na niepowodzenie. O kominach możesz też poczytać na stronach Schiedel’a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Budujemy Koniczynkę 2 w okolicach Ropczyc.

Obecnie stan surowy zamknięty. Zrobiona instalacja elektryczna, wodna oraz kanalizacja. Czekamy na tynki.

Koszt do dzisiaj 145 000 zł.

Robocizna za postawienie domu z przykryciem blachodachówką 30 000 zł

Jutro wrzucę kilka zdjęć.

Pozdrawiam wszystkich którym podoba się ten projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

witam

czy ktos ma jakies zdiecia wnetrz i wogule calego domku koniczynki 2 (G)?

my wlasnie jutro kupujemy ten projekt, robimy podpiwniczenie pod domem, ale nie pod garazem. bede wdzieczna za wszelkie informacje, jakie zmiany wprowadziliscie i zdiecia.

pozdrowionka dla wszystkich koniczynek

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkie konczynki. Jakos smutno sie zrobilo na forum. Malo piszecie.

W naszej konczynce mamy male niedocagniecie bo jak juz pisalam to my budujemy na odleglosc i przez niezrozumienie nie zrobili nam luku nad drzwiami wejsciowymi,ale murarz powiedzial ze moza to pozniej dorobic wiec mi ulzylo bo bardzo chcielismy zeby ten luk jednak byl. Mam pytanie do tych ktorzy robia schowek pod schodami. Na ile schodkow w dol poglebiliscie? Nam zrobili na 3 ale wydaje mi jakos za malo, ale wiecie nas nie ma na miejscu i ciezko mi czasami podejmowac decyzje.Pomozcie jak mozecie.

A teraz czekamy caly czas na majstrow od dachu bo maja duzo pracy i musimy czekac w kolejce, ale jak zaczna to dolacze wiecej zdjec, a narazie to co mamy na dzien dzisiejszy. pa

 

http://s299.photobucket.com/albums/mm312/edytaitomek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My też robimy schowek pod schodami ale zrezygnowaliśmy z wejścia w salonie i zostawiliśmy sobie otwór na drzwiczki w wc nie wiem czy dobrze zrobiliśmy ale czas pokaże, teraz czekamy aź wyschnie wieniec i w przyszłym tygodniu będą nam stawiać krokwie, dziś jedziemy zamówić daszek będzie za 2 tyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 stopni => stopień o wys. 19 cm

Te 5 stopni jest od chudziaka parteru do chudziaka piwnicy. Po wykonaniu posadzki na parterze doszedł jeszcze jeden stopień między spocznikiem schodów do piwnicy (poziem chudziaka parteru), a drzwiami (poziom podłogi doceloewj paretru) o wysokości 10(styro)+5(wylewka)+ok.2(coś drewnianego)=ok.17 cm

P.S.

Przy rozrysowywaniu schodów pamiętaj (murarz niech pamieta), że w piwnicy nie będzie styropianu (chudziak, izolacja przed wilgocią, wylewka, płytki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...